Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ser Rodrik Cassel
#1
Ρε παιδιά... Έχω μπερδευτεί λίγο... Διαβάζω σε ένα άλλο θέμα που γράφετε, ότι ο Theon σκότωσε το Rodrik Cassel. Αλλά έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι στο βιβλίο είχα διαβάσει ότι τον είχε σκοτώσει ο Ramsey Snow... Κάνω λάθος ?
#2
Στο Βιβλίο για να πω την αμαρτία μου δε θυμάμαι 100% γιατί έχει καιρό που το διάβασα το 2ο, αλλά στην TV σίγουρα τον σκότωσε ο Θίον...
#3
Kατά την διάρκεια του Sack of Winterfell τον σκότωσε ο Ramsay Bolton .
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#4
πως τον σκοτωσε ? δεν το θυμαμε. Σε μαχη ?
#5

οχι
εξω απο το Γουιντερφελ οταν εφτασε με συνοδεια στρατιωτων.Ο Γκρειτζου ειχε καταλαβει το καστρο και ο Ροντρικ μαζευε στρατο για να το παρει πισω.

Παρουσιαστηκε στον Ροντρικ ως πιστος στους Σταρκ που ηρθε να βοηθησει εξ ονοματος του πατερα του , και μολις ο Ροντρικ του εδωσε το χερι , ο Ραμσευ τον σκοτωσε.

Στην συνεχεια μπηκε στο Γουιντερφελ και εκει φυλακισε τον Γκειτζου


Ειναι ενα απο τα σημεια στην ταινια , που η εξελιξη ειναι τελειως διαφορετικη σε σχεση με το βιβλιο και μαλιστα σε τετοιο βαθμο που αλλαζει σημαντικα τον τροπο που παρουσιαζονται καποιοι χαρακτηρες , στην προκειμενη ο Ραμσευ. Δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να γινει αυτη η αλλαγη , εμενα προσωπικα με χαλασε αρκετα
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
#6
εμένα πάλι με ενόχλησε αυτή η αλλαγή, απλά γιατί έκανε τον Θήον να φανεί πιο κακός, ότι αυτός ήταν που σκότωσε τον σερ Ροντρικ. Λέτε στην σειρά να έχουν κάποια διαφορετική κατάληξη κατά νου ;
#7
μαλλον δεν θελαν να βαλουν σε υποψιες τους τηλεθεατες οτι κατι δεν παει καλα με τους μπολτονς για να αιφνιδιαστουν στον red wedding
[\"Where do whores go?]
#8
ακριβως αυτο.

Πιστευω οτι τον Κοκκινο Γαμο θα τον κανουν πολυ πιο τηλεοπτικο απο οτι ειναι στο βιβλιο.
Μεχρι τοτε πιστευω
[spoiler=Spoiler:2iwjike7]πως θα δειχνουν τους Μπολτον πιστους στους Σταρκ , και ξαφνικα , μεσα σε ενα επεισοδιο θα δειξουν την μεταστροφη τους[/spoiler:2iwjike7].

Δεν το θεωρω απιθανο να δειξουν μεχρι και μια σκηνη
[spoiler=Spoiler:2iwjike7]Ρομπ-Ρους Μπολτον αντιστοιχη της σκηνης Καισαρα-Βρουτου[/spoiler:2iwjike7]

παρολο που συμφωνα με το βιβλιο
[spoiler=Spoiler:2iwjike7]ο Μπολτον δεν ηταν παρων στον Κοκκινο Γαμο , και μαθαινουμε για την προδοσια του αρκετα αργοτερα στο βιβλιο[/spoiler:2iwjike7]
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
#9
Λαθος ο Μπολτον ηταν και παρα ηταν στον Γαμο... αυτος του πηρε το κεφαλι... για θημισου ειχε τον ροζ μανδυα!!!!! Wink Wink
#10
Quote:==
παρολο που συμφωνα με το βιβλιο
[spoiler=Spoiler:2fux7lmm]ο Μπολτον δεν ηταν παρων στον Κοκκινο Γαμο , και μαθαινουμε για την προδοσια του αρκετα αργοτερα στο βιβλιο[/spoiler:2fux7lmm]
no

[spoiler=Spoiler:2fux7lmm]Roose: You will give my warm regards to your father
Jaime: So long as you give mine to Robb Stark
Roose That I shall.

A man in dark armor and a pale pink cloak spotted with blood stepped up to Robb \"Jaime Lannister sends his regards\" He thrust his longsword through her son’s heart, and twisted.[/spoiler:2fux7lmm]
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)