Poll: Ποια πλοκή περιμένετε με αγωνία?
You do not have permission to vote in this poll.
Καμία
3.28%
2 3.28%
Όλες
4.92%
3 4.92%
Την πλοκή στο Τείχος μετά την δολοφονία του Τζον Σνόου
13.11%
8 13.11%
Την πλοκή στον Βορρά και την σχέση των Βόρειων με τους Μπόλτον
13.11%
8 13.11%
Την απόδραση της Σάνσα Σταρκ και του Θήον Γκρέυτζοϋ
4.92%
3 4.92%
Τις περιπέτειες της Γιάρα Γκρέυτζοϋ
0%
0 0%
Την Σέρσεϊ Λάννιστερ μετά την Πορεία της Εξιλέωσης
3.28%
2 3.28%
Τον Τρίσταν Μαρτέλ μετά την δολοφονία της Μυρσέλλα Μπαράθηον
1.64%
1 1.64%
Tην επιστροφή του Τζέιμυ Λάννιστερ στο Κινγκς Λάντινγκ
1.64%
1 1.64%
Την σχέση μεταξύ Ντέιβος Σήγουορθ και Μελισάντρα
4.92%
3 4.92%
Την εκπαίδευση του Μπραν Σταρκ με τον Μπλαντρέηβεν
14.75%
9 14.75%
Την εκπαίδευση της Άρυα Σταρκ στο Μπράαβος
8.20%
5 8.20%
Την συνέχεια της πλοκής της Μπριέν του Ταρθ
1.64%
1 1.64%
Τα επόμενα σχέδια του Μικροδάχτυλου
1.64%
1 1.64%
Τα επόμενα σχέδια του Βάρυς
4.92%
3 4.92%
Το ταξίδι του Σάμγουελ Τάρλυ
3.28%
2 3.28%
Την αντίδραση του Τόμμεν Μπαράθηον στην φυλάκιση της μητέρας και της συζύγου του
0%
0 0%
Την Νταινέρυς Ταργκάρυεν και τους Ντοθράκι
6.56%
4 6.56%
Τις περιπέτειες του Τύριον στο Έσσος
3.28%
2 3.28%
Άλλο
4.92%
3 4.92%
Total 61 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποια πλοκή περιμένετε με αγωνία?
#1
  Ποια πλοκή περιμένετε με αγωνία?
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#2
Την πλοκή στο Τείχος (κυρίως σ' ό, τι αφορά τη μοίρα του Τζον), την εκπαίδευση του Μπραν Σταρκ (κυρίως σ' ό,τι έχει να κάνει με τα οράματα που θα έχει από το παρελθόν) και την Νταινέρυς με τους Ντοθράκι (κυρίως όσον αφορά τη συμμαχία ή την αντιπαλότητα που θα έχουν οι δυο πλευρές στη συνέχεια). Μ' ενδιαφέρουν οι συγκεκριμένες πλοκές, γιατί θεωρώ ότι ίσως κάτι μπορεί να μας πουν αναφορικά με την υπόθεση των βιβλίων. Όλες οι άλλες δυστυχώς έχουν γίνει εντελώς φάνφικσιον και μου φαίνονται πολύ βαρετές πλέον.  Sad
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
[member=194]nirne[/member]


Νομίζω ότι το Τείχος και γενικότερα οι εξελίξεις στον Βορρά θα έχουν το περισσότερο ενδιαφέρον.
Αναρωτιέμαι εάν του χρόνου θα έχουμε λιγότερες πλοκές, καθώς θεωρώ ότι πολλοί χαρακτήρες θα έχουν κοινή
πορεία και θα δούμε λιγότερα μέρη.


Πέρα από τον Βορρά, ειλικρινά θέλω πολύ  να δω τι θα γίνει με τους Μαρτέλ, εάν δεν εμφανιστούν ξανά στην σειρά θα είναι πολύ απογοητευτικό.


Μετά τον Τζον, θέλω να δω τι θα γίνει με την Νταινέρυς, θα επιστρέψει τελικά στο Γουέστερος?
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#4
Νομίζω ότι η 1η επιλογή (σχετικά με Τζον) δε θα έπρεπε να μπει γιατί είναι  εκτός συναγωνισμού!!
Ψήφισα και "άλλο",  έχοντας κάποια στο νου αλλά και μη έχοντας  ελπίζοντας (; )  να μας δείξουν και κάτι άλλο το οποίο δεν έχει σποϊλαριστεί ή αφού σε μερικά έχουν "ξεφύγει"  τι "καλό" (ελπίζω) έχουν νέο  να μας δείξουν.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#5
Πλέον καμία. Θα μπορούσα να πω ίσως το Ντορν, γιατί θα γελάω και λίγο...
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#6
Το Πυργο της χαρας
Αρα την εκπαίδευση του Μπραν
Arthur: And now it begins.
Eddard: Nowy tends Big Grin
Reply
#7
[member=3251]Muaddib[/member]  [member=3233]Alysanne Targaryen[/member]  [member=2032]SANDOR CLEGANE[/member] [member=194]nirne[/member]


Από όσους απάντησαν μέχρι στιγμής, κανείς δεν επέλεξε τα παρακάτω:
  • Τις περιπέτειες της Γιάρα Γκρέυτζοϋ
  • Την αντίδραση του Τόμμεν Μπαράθηον στην φυλάκιση της μητέρας και της συζύγου του
  • Την συνέχεια της πλοκής της Μπριέν του Ταρθ
  • Τα επόμενα σχέδια του Μικροδάχτυλου

Δεν το επιλέξατε επειδή οι χαρακτήρες είναι βαρετοί ή δεν σας ενδιαφέρει η μέχρι τώρα εξέλιξη τους?


He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#8
Πιστεύω ότι θα με ενδιέφεραν  αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία.
Στα βιβλία  την Άσα ,  την πάω,
  για Μικροδάχτυλο  έχω ενδιαφέρον να μάθω τι γίνεται και παίζεται στην Κοιλάδα,
  για Μπριέν  ,  φυσικά θα ήθελα να μάθω,
αλλά για την τηλ/κή σειρά  δεν με ενδιαφέρει ή ενδιαφέρει ελάχιστα.

Για Τόμεν,  που τον είχα στο μυαλό μου μικρότερο και μπουμπούκο  ,  δεν καταλαβαίνω το ερώτημα "αντίδραση" . Συναισθηματική ή βασιλική, πολιτική, στρατιωτική; (μάλλον το 2ο,  οπότε το αφήνω  κι αυτό  όπου το "βγάλουν τα κύματα " )

ΥΓ: Φυσικά δεν ψήφισα  και πολλά άλλα  είτε επειδή είχα περιορισμένο αριθμό προτιμήσεων  είτε κι αυτά δεν με πολυενδιέφεραν.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#9
Θα συμφωνήσω με τον Σάντορ σε γενικές γραμμές.

Όπως είπα όμως και πιο πάνω, οι περισσότερες ιστορίες, όπως έχουν εξελιχθεί στη σειρά, με κάνουν να βαριέμαι. Άλλες περισσότερο, άλλες λιγότερο, αλλά πάντως μου φαίνονται ανιαρές. Το ίδιο ισχύει και για τους χαρακτήρες. Πχ, Γιάρα. Στην αρχή είχε κάποιο ενδιαφέρον όταν την συνάντησε ο Θήον στα Σιδερένια Νησιά, αλλά από κει και πέρα δεν είχε κανένα νόημα (πολλές φορές δεν είχε καν λογική-βλέπε φάση στο Ντρέντφορτ με Ράμσεϊ) η παρουσία της. Τώρα αν θα πάρει τη θέση και το ρόλο του Βικτάριον, θα δούμε. Βέβαια, ούτε και ο Βικ στα βιβλία είναι από τους αγαπημένους χαρακτήρες μου, αλλά τουλάχιστον έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία πίσω του, όπως όλοι οι χαρακτήρες του Μάρτιν, που κάνει και τον ίδιο ενδιαφέροντα ως προσωπικότητα. Η Γιάρα τι ακριβώς έχει είπαμε; Από την άλλη, η Άσα είναι η μόνη από τους Σιδερογέννητους που μου αρέσει πολύ, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε Γιάρα-Άσα.

Ο Τόμμεν στη σειρά είναι ένα υβρίδιο. Οι παραγωγοί στην πέμπτη σεζόν αποφάσισαν να τον μεγαλώσουν ως προς την ηλικία, αλλά να τον αφήσουν να έχει το μυαλό και την προσωπικότητα ενός οχτάχρονου. Ε, δεν είναι και για να κρατήσω την ανάσα μου για το τι θα κάνει στο εξής...

Η Μπριέν πελαγοδρομεί πέρα δώθε στο Γουέστερος αλλάζοντας συνεχώς σκοπούς και στόχους..........

Όσο για τον Μικροδάχτυλο, όπως είπε και ο Σάντορ, αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να μάθω τι σχεδιάζει το πραγματικά σατανικό μυαλό του (στην Κοιλάδα του Άρυν προφανώς) κι αυτό θα το μάθω από τα βιβλία. Γιατί στη σειρά τον ΜΔ τον βάζουν να κάνει απλά ανοησίες....

Κάτι ανάλογο ισχύει για μένα και για κάθε μια από τις υπόλοιπες ιστορίες της σειράς.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#10
Quote:Ο Τόμμεν στη σειρά είναι ένα υβρίδιο. Οι παραγωγοί στην πέμπτη σεζόν αποφάσισαν να τον μεγαλώσουν ως προς την ηλικία, αλλά να τον αφήσουν να έχει το μυαλό και την προσωπικότητα ενός οχτάχρονου. Ε, δεν είναι και για να κρατήσω την ανάσα μου για το τι θα κάνει στο εξής...


Nirne έπεσα στα πατώματα αχαχαχααααααααααααααααα
(rofl)

edit: διορθώθηκε ο κώδικας - mod
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)