Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quaithe is... ?
#1
Καλησπερα στην παρεα σας,
καλως σας βρηκα

Ειμαι η Μαρια, 22 χρονων απο Αθηνα

Σαν πρωτο θεμα, ανοιξα κατι το οποιο με παραξενεψε παρα πολυ.... Για την Quaithe, και ποια ειναι αυτη.
Πιστευω οτι για να φοραει καποια μασκα, θα προκειτε για καποιον γνωστο σε εμας χαρακτηρα. Αν προκειτε για καποια ασχετη, για ποιον λογο να κρυβει το προσωπο της ?

Και η θεωρια μου, ειναι οτι η Quaithe είναι η Melisandre.. Γιατι ? είναι η μόνη που τεριάζει στα χαρακτηριστικά (όσα από αυτά μας δινονται τελος παντων).... Ειναι η μονη \"μαγισσα\" που ξερουμε, που βαση των ικανοτητων της θα μπορουσε να.. δημιουργησει καποιο κατοπτρο της ? να εμφανιστει τελος παντων με καποιον τροπο στην Dany, ενω βρισκεται στο Westeros...
Και τελος, κατι που ειχα παρατηρησει (για καποιον λογο δεν με αφηνει να βαλω link..)

μπειτε στο google εικονες, και γραψτε Melisandre necklace. θα σας βγαλει μια εικονα, της Melisandre και διπλα της Quaithe, οπου φορανε το ιδιο στυλ αξεσουαρ. η Melisandre στον λαιμο της, η Quaithe στο μπράτσο και στο προσωπο της....

Τυχαίο ?
#2
Καλησπέρα Μαρία [Image: icon_smile.gif]

H Quaithe είναι από το Asshai όπως και η Mel.
Πιστευω οτι η Quaithe είναι η Shiera Seastar (ή η Mel ειναι η Shierra) παντως δεν νομιζω να ειναι η Mel. Kαθως δεν ελειψε καθόλου απο το πλευρο του Stannis.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#3
Shiera Seastar, η μπάσταρδη του Aegon the Unworthy ?
#4
Ναι. (αν και ποιο πολυ πιστευω οτι η Mel ειναι η Shiera)
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#5
Δεν μου φαίνεται πιθανό... Δεν νομίζω να έχει κάτι παραπάνω να δώσει η Μελ....
#6
H Mel βλεπει στις φλογες τον Bloodraven
Quote:A face took shape within the hearth. Stannis? she thought, for just a moment . . . but no, these were not his features. A wooden face, corpse white. Was this the enemy? A thousand red eyes floated in the rising flames. He sees me. Beside him, a boy with a wolfs face threw back his head and howled.
και απο οτι ξερουμε ο Bloodravenη και η Shiera ηταν ζευγαρι.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#7
Άρα αν ήταν η Shiera, θα τον αναγνωριζε.... ενω συμφωνα με το κειμενο, ειναι σαν αν βλεπει εναν άγνωστο...
#8
Ναι αλλα ο Bloodraven εχει αλλαξει... αλλιως γιατι να εβλεπε αυτον?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
Τα έχω μπερδέψει λίγο.... Ο τύπος που είναι ένα με το δέντρο, είναι ο Bloodraven, και η Mel είναι η αδερφή/εραστής του ????
#10
Quote:Τα έχω μπερδέψει λίγο.... Ο τύπος που είναι ένα με το δέντρο, είναι ο Bloodraven, και η Mel είναι η αδερφή/εραστής του ????
o 3eyed crow ειναι ο Bloodraven.(κατα 99.99999999999%)

Εγω πιστευω μια θεωρεια που λεει οτι η Mel ειναι η Shiera ετεροθαλης αδερφη και συντροφοε του Bloodraven.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)