Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
#1
Συζήτηση για το 2ο επεισόδιο του έκτου κύκλου για όσους επιθυμούν να κουβεντιάσουν γι' αυτό σε σχέση με τα βιβλία.

Η συζήτηση μπορεί να ξεκινήσει με την έναρξη του επεισοδίου στις 4 το πρωί.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
Ήταν πολύ ωραίο το επεισόδιο...Πολύ καλύτερο από το πρώτο και ο λόγος είναι ότι γράφτηκε από τον Dave Hill


Μου άρεσε


Η σκηνή του Winterfell που είδε ο Bran


-Οι Wildings να μπαίνουν στο τείχος τέλεια σκηνή


-Το Kings Landing ήταν αρκετά καλό που ακόμα και ο Tommen ήταν συμπαθητικός....Επίσης η σκηνή με τον Jaimie-High Sparrow ήταν ωραία...Εκεί που πάει να βγάλει το σπαθί εμφανίζονται τα σπουργίτια....Αν και συμπαθώ τον Jaimie είμαι με τον High Sparrow


-Αν και δεν είμαι μεγάλος Fan του Tyrion η σκηνή με τους δράκους ήταν συγκινητική...όχι γιατί τους ελευθέρωσε  αλλά για την ιστορία που είπε.....Και μετά λέει και την θεϊκή ατάκα στον Varys


-Αν και χαλάστηκα λίγο που πέθανε ο Roose(δεν τον συμπαθώ αλλά παραμένει γαμάτος)μας έδειξε ότι ο Ramsay δεν είναι το ευαίσθητο αγοράκι που ψάχνει την αγάπη του μπαμπά του όπως μας τον παρουσίασαν στην 5η Season...Η σκηνή που έδωσε την Walda και το παιδί της στα σκυλιά ήταν σκληρή αλλά ταυτόχρονα μας θύμισε τον  Book Ramsay....


-Sansa-Theon ήταν συγκινητικό


-Euron να σκοτώνει τον Balon....και επίσης η Asha ήταν τέλεια


-Ανάσταση Jon αν και προτιμούσα να γίνει από τον Bran




Δεν μου άρεσε


-Hodor που λεγόταν Wylis και όχι Walder


-Bran και Bloodraven κουρεμένοι


-Που δεν μίλησαν για τον Stannis δεδομένου ότι ο David Hills θα έγραφε κάτι επικό...να αναφέρω ότι την σκηνή Stannis-Shireen στην 5η Season την έγραψε αυτός


-Ο Davos να βασίζεται στην Melisandre δεδομένου ότι την θεωρεί διαβολική

Το επεισόδιο δεν ήταν τέλειο για την πλοκή ή για την εξέλιξη αλλά για τις ερμηνείες και το γράψιμο....Απλά σε κάνει να εύχεσαι να έγραφε αυτός όλα τα επεισόδια
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#3
Επιτέλους  Ο ΧΟΝΤΟΡ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ!!!!!! (rofl) (rofl)
και λέει και άλλες λέξεις!!
Arthur: And now it begins.
Eddard: Nowy tends Big Grin
Reply
#4
Γιαννάκης Ανεστη!!! Αληθώς ανεστη, καλε!!!


(party) (party) (party) (party) (party) (party) (party)




Πολύ καλό επεισοδιο! Ωραια γραφή, ωραια παιξιματα και σκηνοθεσία. Και τόσο αργό όσο πρέπει για να σε εχει στο κλίμα. Μπραβο!  (clap)


Μωρα Σταρκάκια λέμε!! Αντε και δωστε R+L=J στο λαό!!!!  (party)


Πού είναι ο Deadpool οταν τον χρειαζεσαι, κρεμασμα στους προδότες της Νυχτερινής Φρουράς!  (devil)


Παρε κατω Ρους και Μπέιλον. Χα!


Λαννιστερ κουφαλες, ερχονται κι άλλα χρυσά σάβανα!  (devil)


Δωσε Τυριον δράκους στο λαό!!!!  (bow)  (clap)


Μπα, η Αρυα εξελισσεται; Χε!


Μελισάνδρα εισαι θεά!!!!  (makeup) 


Γιαννάκηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (happy)  (clap)


Θα το ξαναδω μιλαμε! Καιρό ειχα να ευχαριστηθω τόσο επεισοδιο!


(party) (party) (party) (party)
Promise me, Ned...
Reply
#5
[member=396]arwyn[/member]


Αληθώς Ανέστη!!!






Η Μελ το κανε το θαύμα της!




[member=3008]WardenOfTheNorth1[/member]


Σαφώς και ήταν καλύτερο από το πρώτο. Οι διαφημίσεις του Τζάμπο είναι καλυτερες από το 1ο επεισόδιο.




Το συγκεκριμένο επεισόδιο συνοψίζει τα προβλήματα που έχω με την σειρά-και τα οποία αφορούν σχεδόν αποκλειστικά το σενάριο.


Οι πιο δυνατές και ουσιαστικές σκηνές-με ελάχιστες εξαιρέσεις-ήταν είτε ακριβώς βγαλμένες από τα βιβλία είτε βασισμένες με μικρές παραλλαγές.


Εφόσον το συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν σε γενικές γραμμές πιστό στα βιβλία, ήταν πετυχημένο.




Η πιο δυνατή και σημαντική σκηνή για εμένα ήταν το φλασμπακ με τα Σταρκάκια (υπάρχει αντίστοιχη σκηνή στα βιβλία). Μου άρεσε η αντίδραση της Μήρα και καλό είναι να καταλαβαίνουμε τον κίνδυνο που ελλοχεύει ότι ο Μπραν έχει οράματα.


Άραγε αυτό σημαίνει ότι ο Μπραν θα απωλέσει την φυσική του υπόσταση?


Ο Τόμμεν στην σειρά για πρώτη φορά εμφανίζει κοινά στοιχεία με τον Τόμμεν των βιβλών. Είναι όπως η Μυρσέλλα καλόκαρδος αλλά σε αντίθεση με την αδερφή του είναι αδύναμος και επιρρεπής σε πιο ισχυρές προσωπικότητες.


Η αντιπαράθεση Τζέιμυ-Σπουργίτη ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα-αναρωτιέμαι εαν προοικονομείται η πτώση του Σπουργίτη.


Ανήκω στην μειοψηφία που πιστεύει ότι ο Τύριον είναι γιός του Αίρυς. Η σκηνή με τους δράκους αν μη τι άλλο δίνει ελπίδες. Η σκηνή με τους δράκους βασίζεται στα βιβλία, όπου ο Τύριον εξηγεί ότι ήθελε δράκο για δώρο και φαντασιωνόταν ότι ήταν Ταργκάρυεν πριγκηπόπουλο.


Γενικά η Άρυα από τα γεγονότα του 3ου βιβλίου και έπειτα με αφήνει αδιάφορη. Στα βιβλία η πλοκή της στο 4ο και 5ο ήταν αφάνταστα βαρετή. Στην σειρά τουλάχιστον ακολουθούν πιο γρήγορο ρυθμό.
Βέβαια σε αυτό τον κύκλο η Άρυα θα κάνει κάτι ενδιαφέρον επιτέλους


Show Content




Η σκηνή με τον Ράμσεϋ ήταν περίεργη.
Αυτό που με χαλάει στην σειρά είναι ο εύκολος τρόπος με τον οποίο ξεμπερδεύουν με χαρακτήρες.
ίσως και στα βιβλία να παίξει αντίστοιχη φάση, αλλά ελπίζω όχι τόσο τσαπατσούλικα. Ο Ρους ήταν από τους πιο καλογραμμένους χαρακτήρες-ακόμα και στην σειρά-ελπίζω ο Ράμσεϋ να μην γίνει καρικατούρα χωρίς τον πατέρα του.
Από την άλλη η πράξη του προβληματίζει, νομιμοποιημένος μπάσταρδος μεν, αλλά και kinslayer...Δεν έχει λογική αυτό που έκανε.
RIP Roose, Walda και μωρό.


Για την σκηνη Σάνσα-Θήον, ήταν συγκινητική αλλά προτιμώ την πλοκή από τα βιβλία. Βέβαια είμαι προκατηλλημένη. Σάνσα και Θήον είναι δύο από τους πιο αγαπημένους μου χαρακτήρες (ο Τζέιμυ είναι Ο αγαπημένος μου χαρακτήρας) και ενώ στα βιβλία είναι συναρπαστική η εξέλιξη τους, στην σειρά, ειδικά η Σάνσα έχει δευτερεύων ρόλο. Χαίρομαι που η θεωρία ότι ο Θήον θα θυσιαστεί για τον Τζον δεν έχει βάση.




Είδαμε επιτέλους τον Έουρον και τώρα πέθανε και ο τελευταίος από τους 5 βασιλείς!Τέλος εποχής! Υποθέτω ότι στο επόμενο επεισόδιο θα δούμε
Show Content
.


Απορία: Εφόσον δεν θα δούμε τον Βικτάριον, η Γιάρα ή ο Έουρον θα αφομοιώσουν την πλοκή του?


Για όσους δεν ξέρουν ποιός ή πως είναι ο Βικτάριον, μοιάζει έτσι:


[Image: 400px-Matt_Olson_V_Greyjoy.jpg]




H ανάσταση του Τζον ήταν τέλεια!


Ούτε κάτι εντυπωσιακό ούτε κάτι τρομακτικό!


Βέβαια το μεγάλο ερώτημα ποτέ δεν ήταν το  εαν θα αναστηθεί αλλά το πώς και ως τί θα επιστρέψει...


Ο Μπέρικ είχε πει ότι πάντα κάτι λείπει από μια επιστροφή, τί θα χάσει ο Τζον?


Ούτε και εμένα μου άρεσε το νέο όνομα του Χόντορ, αλλά μπορώ να συμβιβαστώ με αυτό.


Η εξέλιξη του Ντάβος είναι ασύμβατη με τον χαρακτήρα του.
Ποτέ δεν είχε πολλά πολλά με τον Τζον και μισούσε την Μελ.


Παρατήρησε κανείς ότι το 2ο επεισόδιο είχε έντονο θρησκευτικό στοιχείο?


Επίσης έχουμε άνοδο των Μπάσταρδων.


Ελλάρια και Φίδια ξεκάνουν τους Μαρτέλ.
Ράμσεϋ ξεκάνει τον μπαμπά του, το αδερφάκι του και την μητριά του.
Τζον επιστρέφει ως... Σταρκ?


Ο Σερ Ρόμπερτ ήταν ενδιαφέρον τύπος...Θέλω να τον δω να ξεκάνει τον Σπουργίτη(το μίσος μου για τον Σπουργίτη είναι απύθμενο)


Και κάτι τελευταίο,


Γουν Γουν είσαι λατρεία! (hug)




Για να συνοψίσω:


H σειρά εξοκολουθεί να έχει διαζύγιο με την λογική. Ειδικά στις περίπτωσεις Ράμσεϋ, Ντάβος. Έχω αποδεχτεί πιά ότι θα κάνουν ότι θέλουν αλλά τουλάχιστον ας το κάνουν με σεβασμό στο αρχικό κείμενο και σε ένα μεγάλο βαθμό, το 2ο επεισόδιο έδειξε ότι σέβονται τα βιβλία.













He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#6
Χμ... καλύτερο από το πρώτο, αλλά όπως είπε η Σιέρα, ακόμα και το Χτύπα σαν Άνδρας ήταν καλύτερο, οπότε δεν λέει και πολλά.


ΒΟΡΡΑΣ
Ακόμα δεν καταλαβαίνω προς τι ο χαμός για τη σορό του Τζόνι (Γουάιτ)Γουόκερ. Μετά ήρθαν οι από μηχανής άγριοι που σημαίνει ότι οι Ηλίθιοι δεν τους ξέχασαν.
Η σκηνή ανάστασης δεν θα μπορούσε να είναι πιο κλισέ. Αρχικά η Μελ προσπαθεί, αλλά δεν τα καταφέρνει, και εκεί που όλα φαίνονται χαμένοι και οι άλλοι έχουν φύγει, ο ήρωας ξυπνάει λαχανιασμένος, και cut to credits. So much for good television.
Μετά, η Σάνσα και η Μπριέν μιλούν για την Άρυα, και ο Σάντορ τώρα είναι "ένας άνδρας." Ο Σάντορ. Αυτός που προστάτευε τη Σάνσα στο Κινγκς Λάντινγκ. Μιλάμε οι δύο Ντι προσπαθούν απεγνωσμένα να "χωρίσουν" αυτούς τους δύο χαρακτήρες- μάλλον γιατί προτιμούν Σάντορ-Άρυα από Σάντορ-Σάνσα, σε αντίθεση με τα βιβλία. Δώστε κοτόπουλα στο λαό!
Πάντως η αγκαλιά Θήον-Σάνσα ήταν πολύ γλυκιά.
Ωραίο το φλάσμπακ του Μπραν, και πολύ ωραία η ηθοποιός της Λυάννα. Θα ήθελε να δούμε περισσότερο από αυτήν, αλλά οι Ντι αποφάσισαν πως ο Γουίλις "Χόντορ" Μάντερλυ ήταν πιο σημαντικός.
Γουίντερχελ τώρα. Τα καλά είναι ότι το ταλέντο του ΜακΈλατον δεν σπαταλιέται πλέον. Τα κακά είναι όλα τα υπόλοιπα. Επίσης προσέξτε: ο άνδρας μαχαιρώνεται, η γυναίκα (και το μωρό) τρώγονται από σκυλιά. Σε αυτό το σόου, τα κορμιά των γυναικών κατακρεουργούνται για το σοκ, από τις ανώνυμες πόρνες, μέχρι το κάψιμο της Σιρήν και τη Γουόλντα και το μικρό της. Να δούμε τον αποκεφαλισμό του Στάννις θα ήταν πολύ γλαφυρό, αλλά μια γυναίκα και το μωρό της να κατασπαράζονται από σκυλιά; No problem with that.
Επίσης ξαφνικά οι Βόρειοι δεν έχουν πρόβλημα με τη συγγενοκτονία, γιατί ο Κάρσταρκ (Χάρριον; Ένταρντ; ΤόρρενWink δεν είχε πρόβλημα να αναγνωρίσει τον Ράμσυ ως νόμιμο άρχοντά του. Πρώτα το Ντορν, τώρα ο Βορράς.
ΚΙΝΓΚΣ ΛΑΝΤΙΝΓΚ
Ο μονόλογος του χωρικού είναι οσκαρική στιγμή, μη μου πείτε. Τέτοιες γραμμές να πάνε χαμένες!
Και μετά έχουμε το Ματσο Αρσενικό Τόμμεν. "Με ανέθρεψες να είμαι δυνατός. Δεν είμαι. Αλλά θέλω να γίνω." Κλασική τοξική αρρενωπότητα. Ο Τόμμεν δεν είναι δυνατός άνδρας- και αυτό είναι κακό. Οι Ντι έχουν τις απόψεις του Δυνατού, Μάτσο Άνδρα και της Γλυκιάς, Ευαίσθητης Γυναίκας και ό,τι αποκλίνει από αυτό must be shamed. Congrats.
Πάντως ήταν ωραίο να βλέπεις τον Τζέιμι να φέρεται λίγο in-character στο Σεπτ. Για δέκα δεύτερα.
Και η Σέρσεϊ είναι μια αγία. Δεν είναι καν θυμωμένη που ο Τόμμεν δεν την άφησε να πάει στην κηδεία!
ΜΠΡΑΑΒΟΣ
Κι άλλο ξύλο. Κι άλλο ξύλο. Τόσο ξύλο. Βαρέθηκα.
ΜΗΡΗΝ
Ανοίγουμε με τον Τύριον να κάνει αστεία για πουλιά. Κάποτε ήταν βαρετό, τώρα είναι εκνευριστικό. Τι κόλλημα έχουν οι Ντι με τους ευνούχους; Πέρα από το γεγονός ότι θέλουν να ντροπιάσουν τον Βάρυς όσο πιο πολύ γίνεται, διότι δεν είναι "αληθινός άνδρας" σύμφωνα με τα δικά τους πρότυπα, δηλαδή.
Τουλάχιστον οι δράκοι δεν τον έκαψαν, για να βγει αλώβητος από τις φλόγες, αποδεικνύοντας ότι ΕΙΝΑΙ ο Τύριον Ταργκάρυεν! Θενξ γκοντ. Αλλά τελικά δεν άλλαξε τίποτα, οπότε γιατί ελευθέρωσε τους δράκους;
ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΝΗΣΙΑ
Ακόμα και οι Ντι κατάλαβαν ότι το rescue mission της Γιάρα ήταν μια βλακεία και μισή! Πρέπει να το παραδεχτώ, η σκηνή στη γέφυρα ήταν ωραία. Αλλά ο Αίρον υπονόησε πως οι συγκλήσεις βασιλέων είναι η νόρμα για όταν πεθαίνει ο βασιλιάς/άρχοντας. Είχα την εντύπωση ότι ήταν έκτακτη περίπτωση. Και ποιον θα στηρίξει για βασιλιά τώρα; Τον Μπαίλορ Μπλάκταϊντ;


Ιν κονκλούζιον, ένα επεισόδιο δίχως λογική, ανάπτυξη χαρακτήρων και οτιδήποτε που θα το έκανε καλό επεισόδιο.
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#7
Σιγουρα καλύτερο επεισόδιο από το προηγούμενο.
Είναι φανερή η αδυναμία σε πολλούς διαλόγους και η συνοχή κάποιων γεγονότων με τα προηγούμενα
αλλά τουλάχιστον ήταν πολύ πιο κοντά στα βιβλία σε κάποια πράγματα.
Reply
#8
Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά.


Ολα τα λεφτά η σκηνή με τους δράκους, πραγματικά συγκλονιστική και συγκινητική, δεν αρνούμαι ότι δάκρυσα, όπως επίσης ότι πήγα να τα κακαρώσω από τα γέλια με την ατάκα μετά στον Βαρυς (ο οποίος έχει δώσει ρεσιστάλ υποκριτικής με τις γκριμάτσες του σε όλη την σκηνή).



Reply
#9
Quote: Γενικά η Άρυα από τα γεγονότα του 3ου βιβλίου και έπειτα με αφήνει αδιάφορη. Στα βιβλία η πλοκή της στο 4ο και 5ο ήταν αφάνταστα βαρετή. Στην σειρά τουλάχιστον ακολουθούν πιο γρήγορο ρυθμό. 
το ίδιο με τη Σιέρα  κι εγώ περιμένω να γίνει κάτι πιο ενδιαφέρον με την Άρυα.
Για τον Ρόυς Μπόλτον  μου φάνηκε κι εμένα ότι θέλησαν να τον ξεκάνουν , δε θα πω ότι στεναχωρήθηκα αλλά ούτε και χάρηκα  μόνο αυτό που συμβαίνει με τους προδότες, ότι κι αυτοί θα προδωθούν. Απ' την αλλη όμως ,  και στη σειρά αλλά και στα βιβλία,  νομίζω ότι ο Ρόυς είχε ένα μεγαλύτερο "βεληνεκές"  και όπως και να το κάνουμε  μια αλέπού  πώς την πάτησε έτσι! Ταυτόχρονα θυμήθηκα την "ύβρη"  των αρχαίων  κι είπα ότι τιμωρήθηκε.  Ήξερε τον Ράμσεΐ ,  αλλά τόσο αλαζονεία να στέκεται μπροστά του  κι ενώ όλα έδειχναν ότι κινδύνευε κι αυτός κι η γυναίκα και το νεογέννητό του; καμία προστασία στο ταίρι και νεογέννητο παιδί του;  Οκ, πάει κι αυτός (και καλά να πάθει - ο επόμενος ο Ράμσεΐ να 'ναι )
Για Τύριον:  σίγουρα γέλασα με το αστειάκι του στο Βάρυς όταν έφευγε απ' τη δρακοφυλακή,  αλλά να πω την αλήθεια,  σιγά-σιγά μέσα μου άρχισε να χάνει ο Τύριον ( χωρίς ακόμα να ξέρω το  γιατί)  . Πιο μπροστά όταν ελευθέρωσε τους δράκους  θυμήθηκα το μέλλος μας τον [member=3000]Dragonlord[/member] , αφού πρώτα αναφώνησα  αντί για "Τύριον" : "Dragonlord" !  οπότε , φίλε Dragonlord,  θα μπορούσες κάλλιστα να βάλεις και στο εικονίδιό σου τον "Τύριον" !
Τζον:  Όταν είχα δει για πρώτη φορά τον α' κύκλο (σε dvd - και μάλιστα πολύ πριν τον τελειώσω)  και φυσικά πριν γίνω μέλλος του φόρουμ,  έψαξα και σποΐλαρίστηκα  ότι στο τέλος  οι Λάνιστερ θα γίουν οι αφέντες στο Κινκς Λάντινγκ  κι ότι ο Τζον θα μαχαιρωνόταν-εκτελούταν  στο Τείχος,  είχα εκνευριστεί.  Τότε φυσικά ο ήρωάς μου ήταν ο Νεντ,  για το Τζον δεν είχα φανταστεί ότι θα επαιζε τόσο σημαντικό ρόλο,  απλώς εκνευριστεί για το ξεκλήρισμα των Σταρκ (απ' το συγγραφέα) .  Προσπάθησα και το κατάφερα να το ξεχάσω (το σποΐλάρισμα),  ώσπου σιγά-σιγά στα βιβλία το περίμενα (κι εννοείται στη τηλεοπτική σειρά).
Παρ’ όλα  αυτά (ενώ στο βιβλίο δεν είναι 100% βέβαιο,  γιατί στα βιβλία  εκ των πραγμάτων ο συγγραφέας τεχνικά  κι αφού δεν υπάρχει οπτική εικόνα,  μπορεί να το γυρίσει -  ενώ για την τηλεοπτική σειρά  {κάναμε κι ένα θρεντ γι' αυτό}  είναι πολύ πιο δύσκολο  αν σου το παρουσιάσουν με έναν ορισμένο και χωρίς επιστροφή τρόπο)  πίστευα στην  "ανάσταση"  του Τζον  (ήθελα να ξεκινήσω το παρόν μνμ με Τζον ,  ξαναλέγοντας ότι προτίμησε την Ορθόδοξη Ανάσταση  χρονικά ... ).
Κι όμως.  Κι όμως ήταν τόσο προβλέψιμο ... που με άφησε ασυγκίνητο.
Προφανως όπως και με Τύριον έχασα τον ενθουσιασμό μου -  πιστεύω ότι πρόκειται μόνο για τον τηλεοπτικό  κι  επαναλαμβάνω
ότι περιμένω με αγωνία την έκδοση των βιβλίων ...

Σίγουρα ήταν πολύ καλύτερο απ' το πρώτο (που κάθησα και το ξανάδα  - κι αυτή την φορά πρόσεξα, κατα το ξεκλήρισμα των Μαρτέλ,  ότι οι φρουροί  ούτε τα μάτια τους δεν ανοιγόκλεισαν!!! ,
κι ευχαριστώ επίσης, οσο δικαίως και να κατηγορούνται , τους D&D κι HBO που μας "χαρίζουν"  εικόνες .

ΥΓ: δεν γράφω καθόλου για Τζέιμι ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#10
Μου άρεσε
-Το flashback. Τα Σταρκάκια να προπονούνται στο ξίφος. Αρχικά νόμισα πως ήταν ο Νεντ και ο Μπράντον. Όμως ο Νεντ στο flashback έμοιαζε μεγαλύτερος από τον αδερφό του. Οπότε είδαμε Νεντ εναντίον Μπέντζεν. Η ηθοποιός που υποδύεται την Λυάννα μου άρεσε επίσης πολύ.
-Η σοβαρότητα της Μήρα.Και τα λευκά τοπία
-Ο Γουν Γουν
-Το τετ-α-τετ του Τζέιμι με τον Σπουργίτη
-Επιτέλους η Άρυα εξελίσεται
-Η Σάνσα και ο διάλογος με τον Θήον
-Η σκηνή στη γέφυρα και ο καινούριος Γκρειτζόυ
-Η προοπτική να δούμε ''Σύγκλιση Βασιλέων''
-Η Μελισάντρε που εξαγνίζει το σώμα του Τζον πριν την Ανάσταση


Δε μου άρεσε
-Το κούρεμα του Μπραν και του παππούλη.Ο παππούλης όταν τον πρωτοείδαμε είχε μούσια κι έμοιαζε 1000 ετών
-Η αλλαγή ονόματος του Χόντορ.Γουόλντερ στα βιβλία αν θυμάμαι καλά και όχι Γουίλις
-Η επιμονή του Ντάβος να αναστηθεί ο Τζον.Δεν υποστήριζε τέτοιες πρακτικές ο Κρεμμυδοιππότης μέχρι σήμερα.Και δεν ήθελε πολλα πάρε-δώσε με τη Μελισαύρα
-ο μονόλογος του ''προικισμένου'' στο Κινγκς Λαντινγκ
-Το γατάκι ο Τόμμεν.Πολύ βαρετός
-Εύκολα τον φάγανε τον Ρους.Γενικά πολύ εύκολα πέφτουν οι βασιλιάδες τώρα τελευταία
Dracarys
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)