Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Three eyed crow
#1
Υπάρχουν 2 θεωρίες για τον 3ec. Η πρώτη λέει ότι είναι ο Bloodraven, o γνωστός μπάσταρδος των Targaryen, και ο κρυοχέρης ο Night\'s King, ένας παλιός διοικητής της Νυχτερινής φρουράς....

Η 2η θεωρία, λέει το αντίθετο... Ο κρυοχερης ο ο 3ec, και ο bloodraven ο Nights King..

Τι απο τα δυο πιστευετε ? ή κανενα απο τα 2 ?
#2
Την 1η θεωρία θεωρώ πιο πιθανή από όλες... Τα χαρακτηριστικά (κόκκινο μάτι κ.λπ.) του Bloodraven, ταιριάζουν με τον Three eyed crow
Owner & Administrator
#3
Κρυοχέρης = Μπέντζεν Σταρκ υπάρχει και αυτή η θεωρία όσο για τα άλλα που λες από σένα τα βλέπω πρώτη φορά δεν το έχω ψάξει.
#4
το 3ec λεει οτι εχει
Quote:\"a thousand eyes and one\"
και υπαρχει ενα τραγουδι που λεει
Quote:\"How many eyes does Lord Bloodraven have? A thousand eyes, and one\"

το 3ec λεει
Quote:I have my own ghosts, Bran. A brother that I loved, a brother that I hated, a woman I desired.
o Bloodraven μισουσε τον Aegor Rivers και ηθελε την Shierra

το 3ec λεει οτι το ονομα του ηταν Bryden και ηταν Lord
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#5
άρα συμφωνούμε όλοι ότι η 1η θεωρία είναι και η πιο πιθανή ?
#6
Νομίζω οτι ποια θεωρείται 99,9999999% σίγουρο ότι ο Bloodraven είναι ο 3YC
Προσωπικά νομίζω ότι ο Coldhands είναι ο Night\'s King. Δεν γίνεται να είναι ο Benjen

Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#7
Λέει κάπου ότι ο κρυοχέρης δεν ειναι ο Μπέντζεν; η αφήνει να εννοηθεί ότι είναι κάποιος άλλος; Δεν έχω διαβάσει το Part 2 του 5του Βιβλίου.
#8
Απλά αναφέρει ότι είναι νεκρός εδώ και πάρα πολύ καιρό. Άρα αποκλείεται να είναι ο Benjen
Owner & Administrator
#9
Quote:Λέει κάπου ότι ο κρυοχέρης δεν ειναι ο Μπέντζεν; η αφήνει να εννοηθεί ότι είναι κάποιος άλλος; Δεν έχω διαβάσει το Part 2 του 5του Βιβλίου.
Η Leaf που ειναι Cotf (και 200 χρονων) λέει ότι ο Coldhands είναι νεκρός εδώ και πολύ καιρό,ο Benjen έχει χαθεί εδώ και 3 χρόνια. Ένας 200 χρονών δεν θα έλεγε τα 3 χρόνια πολύ καιρό.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#10
μάλιστα μάλιστα thanks johnie


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)