Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oldtown guy
#1
Όταν διάβαζα το 4ο βιβλίο, έγινε κάτι παράξενο, το οποίο ακόμα δεν έχω καταλάβει...
Παρακολουθούμε έναν μαθητευόμενο μέιστερ, ο οποίος έχει κάνει μια συμφωνία με έναν τύπο, να του κλέψει ένα κλειδί από τον αρχι-μειστερ (που ανοιγει ολες τις πορτες τις ακροπολης). οταν του πηγαινει το κλειδι, ο τυπος τον σκοτωνει με εναν πολυ μυστηριο τροπο...


Ποιος ήταν ο δολοφόνος ? Τι ήθελε το κλειδί ? Με ποιόν τρόπο δολοφώνησε τον μαθητευόμενο ?
#2
Για εμένα ο τύπος ηταν faceless man, αποσταλμένος από κάποιον για να δολοφονήσει κάποιους Maister. Ποιούς maister ? δεν ξέρω, αλλά πιστεύω ότι ή θα έχει συσχέτιση με τους δράκους, ή με τον Sam που πήγε εκεί....
#3
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το έχασα σε αυτό το σημείο... Δεν φυλακίστηκε μετά ?
#4
Ποιος φυλακίστηκε ? σας έχασα [Image: icon_bounce.gif]
Jon\'s Spearwifeeeeeeeeee τα φώτα σου
Owner & Administrator
#5
Μα προφανώς και ήταν faceless man... Μάλιστα ήταν ο Jaqen H\'ghar. Η περιγραφή του Alchemist ήταν ίδια με την μορφή που πήρε ο Jaqen όταν άλλαξε πρόσωπο....
#6
Σωστά. και να συμπληρώσω ότι όταν έφτασε ο Sam εκεί, υπήρχε μαζί με τους άλλους (Alleras,Leo κ.λπ.) ένα παιδί που συστήθηκε ως Πατ. Μόνο ένας fm μπορεί να το κάνει...

Αλλά ποιος φυλακίστηκε ? [Image: icon_pirat.png]
Owner & Administrator
#7
Δεν ετυχε να το παρατηρησω παρολο που εχω διαβασει αρκετες φορες τα βιβλια... γι\'αυτο μου αρεσει ο Μαρτιν, ξερει να κρύβει τα διαμαντια του ο ατιμος
#8
Mια θεωρεια λεει οτι ο Alchemist=FM known as Jaqen που εχει παει στο Citadel για να βρει πληροφοριες για το πως σκοτωνονται οι δρακοι.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
Quote:Mια θεωρεια λεει οτι ο Alchemist=FM known as Jaqen που εχει παει στο Citadel για να βρει πληροφοριες για το πως σκοτωνονται οι δρακοι.

Και τον έστειλε ποιός ; Υποπτεύομαι κάτι σε Varys ?
Owner & Administrator
#10
Quote:
\"Jon\'s spearwife\":z2e4tdbc Wrote:Mια θεωρεια λεει οτι ο Alchemist=FM known as Jaqen που εχει παει στο Citadel για να βρει πληροφοριες για το πως σκοτωνονται οι δρακοι.

Και τον έστειλε ποιός ; Υποπτεύομαι κάτι σε Varys ?
Πιστευω οτι ειναι οι ιδιοι οι Faceless Men.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)