Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H Μπασταρδη Κορη του Χοστερ Ταλλυ
#1
Επειδη εχει καιρο που το διαβασα δεν θυμαμαι και πολλες λεπτομεριες αλλα οποις το εχει πιο προσφατα θα το επιβεβαιωσει...

Νομιζω οτι το θεμα της Κορης του Ταλλυ βρισκεται στο 3ο βιβλιο, θυμαστε που ειναι η Κατ στο Ριβερραν και ο ετοιμοθανατος πατερας της παραμιλαει και λεει ενα ονομα αγνωστο στην Κατλυν Τανση νομιζω, δεν ειναι μια κοκκινομαλλα τυπισα που συναντα η Αρυα ή Μπριεν ( δεν ειμαι 100% σιγουρος) λετε να ειναι το ιδιο προσωπο??

Αν δεν εχω κανει τρομερο λαθος και ειναι οντως, λετε να παιξει καποιο ρολο;;;
Reply
#2
To tansy που αναφερει ο Hoster πιστευω οτι ειναι για την Lysa καθως το moon tea που της εδωσε φτιαχνεται με tansy...

Δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλη κορη
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#3
Τσεκαρετε το παντως... ειμαι σχεδον σιγουρος!!!!
Reply
#4
υπαρχει μια Tansy, ναι. αλλα εγω πιστευω στο οτι ο Hoster αναφερεται στο moon tea (το οποιο εχει και tansy) που αναγκασε την Lysa να πιει οταν εμεινε εγκυος απο τον Littlefinger για να αποβαλει και ειχε τυψεις.

αλλωστε o Hoster λεγεται οτι ποτε δεν συνηλθε απο τον θανατο της Minisa
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#5
Ειναι κατι που εντελη θα φανει... αλλα στην ελληνικη μεταφραση το μεταφραζει ως Τανσυ και με κεφαλαιο Τ, αν ειναι ετσι και στο προτοτυπο, τοτε προκειτε για ονομα. Ολα τα παιδια του Χοστερ ειναι κοκκινομαλλικα και τυχαινει να ειναι και αυτη κοκκινομαλλα....
Reply
#6
ετσι ειναι και στην αγγλικη, ισως γιατι η Cat που ειναι ο PoV νομιζει οτι ειναι ονομα... αλλα μαζι με \"Tansy\" λεει και \"blood\"... και μετα η Cat καταλαβαινει οτι εννοει το φυτο...και ο πατερας ζηταει συγνωμη.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#7
Πολύ απλά ο Martin ήθελε να μας μπερδέψει με το tansy. Ο Hoster τα είχε χαμένα και πέρασε την Catelyn για την Lysa, και για αυτό της ζητούσε συγγνώμη που της έδωσε tansy ώστε να χάσει το παιδί της με τον Petyr. Η Tansy ήταν απλά μια παγίδα που έστησε ο Martin στους αναγνώστες για να μπερδευτούν μέχρι να καταλάβουν στο τέλος τι εννοούσε. Το έχει δηλώσει και σε συνέντευξη νομίζω...
Reply
#8
χμμμ. έχω διαβάσει τόσα πολλά, που έχω χαθεί πραγματικά. Είχα την εντύπωση ότι ο Μάρτιν είχε πει σε συνέντευξη του (βασικά κάπου που είχε πάει να διαβάσει chapter από βιβλίο) ότι θα μάθουμε στο Winds of Winter ποιά είναι η Τάνσυ (ή μάλλον, ποιός είναι)....
Εκτός και αν κάνω τόσο τραγικό λάθος
Reply
#9
Quote:χμμμ. έχω διαβάσει τόσα πολλά, που έχω χαθεί πραγματικά. Είχα την εντύπωση ότι ο Μάρτιν είχε πει σε συνέντευξη του (βασικά κάπου που είχε πάει να διαβάσει chapter από βιβλίο) ότι θα μάθουμε στο Winds of Winter ποιά είναι η Τάνσυ (ή μάλλον, ποιός είναι)....
Εκτός και αν κάνω τόσο τραγικό λάθος

WHATTTTT?????? [Image: icon_bounce.gif] [Image: icon_bounce.gif] [Image: icon_bounce.gif] [Image: icon_bounce.gif]
Reply
#10
Quote:χμμμ. έχω διαβάσει τόσα πολλά, που έχω χαθεί πραγματικά. Είχα την εντύπωση ότι ο Μάρτιν είχε πει σε συνέντευξη του (βασικά κάπου που είχε πάει να διαβάσει chapter από βιβλίο) ότι θα μάθουμε στο Winds of Winter ποιά είναι η Τάνσυ (ή μάλλον, ποιός είναι)....

Εκτός και αν κάνω τόσο τραγικό λάθος
Σοβαρά??
Αυτό που ξέρω είναι ότι είχε πει ότι στο SOS θα έλυνε το μυστήριο της απόπειρας εναντίον του Μπραν. Νόμιζα ότι η Tansy προοικονομούσε την αποκάλυψη της Lysa αργότερα ότι ο πατέρας την υποχρέωσε να αποβάλλει και στο τέλος το μετάνοιωσε. Απλώς η Cat, ανάμεσα σε όλα όσα αγνοεί, συμπεριλαμβάνεται και η εγκυμοσύνη της αδερφής της.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)