Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ser Robert Strong
#1
Καλημέρα !

Στο 5ο βιβλίο, μας παρουσιάζουν έναν νέο χαρακτήρα.. Τον Ser Robert Strong. Σύμφωνα με αυτά που διαβάζουμε, ο τύπος πρέπει να είναι κάποιο τερατούργημα του Qyburn. Δεν τον έχουν δει ποτέ να μιλάει (τάχα μου έχει δώσει όρκο σιωπής), να πίνει, να τρώει, ούτε καν να πηγαίνει στο αποχωρητήριο !

Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο Ser Robert Strong, ή μάλλον, ΤΙ είναι ?
#2
Πιστευω οτι ο Qyburn σαν βαση για το \'\'δημιουργημα\'\' του εχει παρει τον Γκρεγκορ Κλεγκειν, αλλα θα ειναι κανα τερατουργημα τυπου Φρανκενσταιν!
#3
Και εγώ πιστεύω ότι πρόκειται για το ακέφαλο σώμα του Gregor Clagain.
Μας δίνει υπερβολικά στοιχεία. Τερατώδες... Δεν μιλάει (μιας και δεν έχει κεφάλι), ο Qyburn πειραματιζόταν σε μαύρη μαγεία... Είχε ζητήσει να δουλέψει πάνω στο σώμα του Gregor... τι άλλο θες ?
#4
Σύμφωνα με το όραμα που είχε δει ο Bran, όταν ήταν σε κόμμα από την πτώση :
\"Υπήρχαν σκιές παντού ανάμεσα τους. Η μια σκιά ήταν σκοτεινή σαν στάχτη, με ένα τρομερό πρόσωπο σκυλιού. Μια άλλη φορούσε πανοπλία σαν του ήλιου, χρυσή και όμορφη. Μα, πάνω από αυτούς, ήταν ένας γίγαντας, με πανοπλία από πέτρα, αλλά όταν άνοιξε την περικεφαλαία του, δεν υπήρχε τίποτα μέσα, παρά σκοτάδι, και λεπτό, μαύρο αίμα\"

Η πρώτη σκιά, αναφέρεται προφανώς στον Sandor, μιας και λέει αναφέρει πρόσωπο σκυλιού. Η άλλη, είτε αναφέρει τον Oberyn Martell (o ήλιος είναι το έμβλημα των Martell), είτε τον Jaime Lannister (χρυσό είναι το χρώμα της πανοπλίας του).
Η τρίτη σκιά, προφανώς αναφέρετε στον Graigor, μιας και :

1) Δεν έχει κεφάλι, το οποίο στάλθηκε στους Martell
2) \"Πανοπλία από πέτρα\". Το Alias του Craigor είναι \"το Βουνό που ιππεύει\"
3) Σύμφωνα και με τον Quybrun, και τον Paicele, το δηλητήριο του Oberyn, έκανε το αίμα του Graigor μαύρο

Οπότε ναι, για εμένα ο Robert Strong, είναι ξεκάθαρα το πτώμα του Βουνού !
#5
Και εγω δεν θα πρωτοτυπησω,πιστευω οτι ειναι ο Gregor.-
Τα στοιχεια παρα ειναι πολλα για να υποθεσουμε κατι αλλο!
#6
Καλα ετσι που το παει ο Μαρτιν μπορει ο Qyburn να εχει \'\'δαμασει\'\' και κανεναν \'\'αλλο\'\'.
#7
βασικά από εδώ το πάει από εκεί το πάει τα βιβλία δεν θα τα τελειώσει ποτέ
#8
Quote:βασικά από εδώ το πάει από εκεί το πάει τα βιβλία δεν θα τα τελειώσει ποτέ

Ξεκινησα την σειρα απο το 2006,οποτε καταλαβαινεις καθομαι σε αναμενα καρβουνα χρονια τωρα!
#9
Quote:περιμένεις πολύ καιρό Big Grin

Αυτο ηταν το μικροτερο κακο, το χειροτερο ηταν οτι δεν υπηρχε κοσμος να μοιραστω τις σκεψεις μου, Γι\'αυτο ειμαι πολυ χαρουμενος με την δημιουργια αυτου του φορουμ
#10
Quote:Καλα ετσι που το παει ο Μαρτιν μπορει ο Qyburn να εχει \'\'δαμασει\'\' και κανεναν \'\'αλλο\'\'.

Ναι αλλά πως να έφθασε ο Other μεχρι την κατω μερια του Γουέστερος ?


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)