Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Οι Πρωταγωνιστές του House of the Dragon
#1
Νεότερα από το μέτωπο του κάστινγκ έχουμε αυτές τις μέρες. Το ΗΒΟ αποκάλυψε τους ηθοποιούς που θα παίξουν τους πρωταγωνιστικούς ρόλους στη σειρά και αυτοί είναι:

Paddy Considine ως βασιλιάς Βισέρυς Ταργκάρυεν. Ο Βισέρυς επιλέχθηκε από τους άρχοντες του Γουέστερος να διαδεχτεί τον Γέροντα Βασιλιά, Τζαιχαίρυς Ταργκάρυεν, στο Μεγάλο Συμβούλιο στο Χάρρενχαλ. Θερμός, ευγενής και αξιοπρεπής, ο Βισέρυς το μόνο που επιθυμεί είναι να συνεχίσει το κληροδότημα του παππού του, αλλά όπως έχουμε μάθει από το Game of Thrones, οι καλοί άνθρωποι δεν γίνονται αναγκαστικά και σπουδαίοι βασιλείς.

Olivia Cooke ως Άλισεντ Xάιταουερ. Είναι κόρη του Ότο Χάιταουερ, του Χεριού του Βασιλιά, και η πιο εμφανίσιμη γυναίκα στα Επτά Βασίλεια. Μεγάλωσε στο Κόκκινο Φρούριο, κοντά στον βασιλιά και τον στενό του κύκλο. Έχει κομψότητα, χάρη και πολιτική οξυδέρκεια.

Emma D’Arcy ως πριγκίπισσα Ραινύρα Ταργκάρυεν. Το πρωτότοκο παιδί του βασιλιά. Έχει αγνό βαλυριανό αίμα και είναι δρακοκαβαλάρισσα. Πολλοί θα έλεγαν ότι η Ραινύρα γεννήθηκε έχοντας τα πάντα... αλλά δεν γεννήθηκε άντρας.

Matt Smith ως πρίγκιπας Νταίμον Ταργκάρυεν. Ο νεότερος αδερφός του βασιλιά Βισέρυς και διάδοχος στο θρόνο. Ο Νταίμον είναι απαράμιλλος πολεμιστής και δρακοκαβαλάρης και είναι αληθινό αίμα του δράκου. Όμως λένε ότι όποτε γεννιέται ένας Ταργκάρυεν, οι θεοί ρίχνουν κέρμα...

[Image: cq5dam.web.1200.675.jpeg]
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
Ο τύπος που βρήκαν για Νταίμον δεν μου γεμίζει το μάτι. Χωρίς παρεξήγηση για τον ηθοποιό. Αλλά όχι ως Νταίμον.
Reply
#3
Εμένα η Ραινύρα μου έχει κάτσει στο στομάχι για κάποιον λόγο... Δεν ήταν πανέμορφη και χαριτωμένη;;; The realm's delight ή κάτι τέτοιο;;;
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#4
Ναι ως μικρή. Αλλά όταν γέννησε 5-6 φορές, άλλαξε αρκετά η εμφάνισή της (πήρε κιλά). Αν η σειρά αρχίσει στα τελευταία χρὀνια της βασιλείας του Βισέρυς, είναι λογικό να μην είναι τόσο εντυπωσιακή.
Reply
#5
Από την άλλη, δεν θέλω να "την πάθω" όπως με τον Πέδρο Πασκάλ που δεν μπορούσα με τίποτα να τον φανταστώ ως Όμπερυν και τελικά, όταν τον είδα να παίζει, ξετρελάθηκα!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#6
Συμφωνώ, ωστόσο η ηθοποιός που διάλεξαν παραπέμπει σε έφηβο αγοροκόριτσο περισσότερο, παρά σε ώριμη γυναίκα.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#7
Έχεις δίκιο! ίσως μας ξετρελάνουν όταν τους δούμε τελικά! Πχ και ο Βισέρυς που βρήκαν δεν ταιριάζει με την εικόνα που έχω από τα βιβλία ακριβώς, αλλά θα δείξει.
Reply
#8
Υπάρχει μια φήμη για τον Κόρλυς Βελάρυον. Δεν ξέρω αν άκουσες κάτι. Ότι θα τον υποδυθεί μαύρος ηθοποιός....
Αν αληθεύει αυτό, τι θα γίνει με τα παιδιά της Ραινύρα;;;;
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#9
Αλήθεια; Πάντως θα πρέπει να αλλάξουν κάπως τη φήμη για τα μικρά Βελάρυον, γιατί δεν έχει διόλου νόημα να λένε ότι είναι μπάσταρδα επειδή δεν μοιάζουν με Ταργκάρυεν αν ο "παππούς" τους κι αυτός δεν μοιάζει. Λογικά ούτε ο Λαίνορ ούτε η Λαίνα θα πρέπει να έχουν Βαλυριανή εμφάνιση. Μπορεί βέβαια να μην υπάρξει καθόλου η φήμη.
Reply
#10
Ίσως τα παιδιά βγουν λευκά αντί για μιγάδες. Κι αυτό να προξενήσει τις φήμες και τα προβλήματα.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)