Game Of Thrones - Greek Community
Crackpot θεωρίες Νο1&2 - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου [Asoiaf] (https://agameofthrones.gr/forum-5.html)
+--- Forum: ASOIAF - Γενική Συζήτηση [Spoilers] (https://agameofthrones.gr/forum-32.html)
+--- Thread: Crackpot θεωρίες Νο1&2 (/thread-105.html)

Pages: 1 2 3


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - Tywin Lannister - 12-02-2013

Μέχρι και το 5ο βιβλίο δεν έχει ξανά εμφανιστεί... Και ούτε νομίζω να το κάνει στην πορεία. Προφανώς χρησιμοποίησε πολύ ισχυρή μαγεία, την οποία δεν μπορεί να χρησιμοποιεί συνέχεια... Αλλιώς θα τους είχε ξεπαστρέψει ήδη όλους


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - anastasis1914 - 12-02-2013

δυσκολο μου φενετε να ειναι η ντανυ απο το μελον


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - Σιέρα - 12-02-2013

Quote:δυσκολο μου φενετε να ειναι η ντανυ απο το μελον
Μα γιατί? Αυτή είναι η απόλαυση του crackpot! Όσο πιο δύσκολο τόσο πιο πιθανό! Η Ντάνυ από το μέλλον μιλάει στην Ντάνυ από το παρόν!


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - stathis - 12-02-2013

Quote:Βδέλες..;
Το πιασες το υπονοούμενο...


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - Σιέρα - 16-02-2013

Υπάρχει και μια άλλη θεωρία, μεταξυ σοβαρού και αστείου, που θέλει τον khal Jhago να παίρνει τον νεογέννητο γιό της Ντάνυ, που τελικά δεν πέθανε και να τον υιοθετεί. Και καλά τώρα η Ντάνυ θα επανασυνδεθεί με τον γιό της, και η προφητεία της Mirri θα ολοκληρωθεί. Ο ήλιος που έδυσε στην ανατολή είναι ο Quentyn που πέθανε στο Έσσος, το βουνό που καταστράφηκε ο Γκρέγκορ.


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - vamos1982 - 06-04-2013


ειναι τοσο σημαντικος ο Γκρεγκορ που να αποτελει μερος μιας προφητειας ?


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - alie kladis - 06-04-2013

Quote:Υπάρχει και μια άλλη θεωρία, μεταξυ σοβαρού και αστείου, που θέλει τον khal Jhago να παίρνει τον νεογέννητο γιό της Ντάνυ, που τελικά δεν πέθανε και να τον υιοθετεί. Και καλά τώρα η Ντάνυ θα επανασυνδεθεί με τον γιό της, και η προφητεία της Mirri θα ολοκληρωθεί. Ο ήλιος που έδυσε στην ανατολή είναι ο Quentyn που πέθανε στο Έσσος, το βουνό που καταστράφηκε ο Γκρέγκορ.

Αυτή την έχω διαβάσει και εγώ κάπου και πραγματικά νομίζω πως έχει μια Ά βάση!!! Εξάλλου αν κάποιος μας έλεγε όταν είχε βγει μόνο το πρώτο βιβλίο πως ο Τζέιμι θα χάσει το χέρι του και θα ξεκινήσει .. να αλλάζει θα τον περιγελούσα!


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - Σιέρα - 10-04-2013

Quote:
\"Σιέρα\":n55u5g0e Wrote:Υπάρχει και μια άλλη θεωρία, μεταξυ σοβαρού και αστείου, που θέλει τον khal Jhago να παίρνει τον νεογέννητο γιό της Ντάνυ, που τελικά δεν πέθανε και να τον υιοθετεί. Και καλά τώρα η Ντάνυ θα επανασυνδεθεί με τον γιό της, και η προφητεία της Mirri θα ολοκληρωθεί. Ο ήλιος που έδυσε στην ανατολή είναι ο Quentyn που πέθανε στο Έσσος, το βουνό που καταστράφηκε ο Γκρέγκορ.

Αυτή την έχω διαβάσει και εγώ κάπου και πραγματικά νομίζω πως έχει μια Ά βάση!!! Εξάλλου αν κάποιος μας έλεγε όταν είχε βγει μόνο το πρώτο βιβλίο πως ο Τζέιμι θα χάσει το χέρι του και θα ξεκινήσει .. να αλλάζει θα τον περιγελούσα!

Ναι, αλλά το να χάσει ο Jaime το χέρι του και να γίνει συμπαθητικός, είναι εφικτό.
Σύμφωνα με αυτή την θεωρία, ο Jhago, με το που κατάλαβε ότι ο Drogo πέθαινε, πήρε το μωρό της Dany και έφυγε. Γιατί όμως? Γιατί ο Jorah και η Mirri το επέτρεψαν αυτό? Εαν ο Jhago ήθελε διάδοχο, γιατί να παρει το μωρό κάποιου άλλου και να μην πα
ρει την ίδια την Dany, να την υποχρεώσει να τον παντρευτεί?


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - craven - 10-04-2013

Γιατί μπορεί να θέλησε να κάνει θυσία στην Vaes Dothrak το παραμορφωμένο μωρό


Crackpot θεωρίες Νο1&2 - Σιέρα - 10-04-2013

Quote:Γιατί μπορεί να θέλησε να κάνει θυσία στην Vaes Dothrak το παραμορφωμένο μωρό
Κάνουν οι Dothraki ανθρωποθυσίες?