Game Of Thrones - Greek Community
Σειρά Vs Βιβλία - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου [Asoiaf] (https://agameofthrones.gr/forum-5.html)
+--- Forum: ASOIAF - Γενική Συζήτηση [Spoilers] (https://agameofthrones.gr/forum-32.html)
+--- Thread: Σειρά Vs Βιβλία (/thread-131.html)

Pages: 1 2 3 4


Σειρά Vs Βιβλία - vamos1982 - 23-04-2013

Quote:Είναι προς όφελος της σειράς να εκδωθούν τα βιβλία παράλληλα με τα επεισόδια.

αν η σειρα συνεχισει να βγαινει καθε Μαρτη , και δεν αλλαξει ο σχεδιασμος των 10 επεισοδιων ανα κυκλο , μαντευω πως το τελευταιο (7ο) βιβλιο θα βγει 4-6 μηνες πιο μπροστα (μεσα φθινοπωρου με περιοδο χριστουγεννων)


Σειρά Vs Βιβλία - Σιέρα - 23-04-2013

Quote:
\"Σιέρα\":1t0hxe2t Wrote:Είναι προς όφελος της σειράς να εκδωθούν τα βιβλία παράλληλα με τα επεισόδια.

αν η σειρα συνεχισει να βγαινει καθε Μαρτη , και δεν αλλαξει ο σχεδιασμος των 10 επεισοδιων ανα κυκλο , μαντευω πως το τελευταιο (7ο) βιβλιο θα βγει 4-6 μηνες πιο μπροστα (μεσα φθινοπωρου με περιοδο χριστουγεννων)

Έχω την εντύπωση ότι γυρίζουν τα επεισόδια ένα χρόνο πριν από την προβολή, για παράδειγμα η σκηνή της μάχης με την Brienne και τον Jaime γυρίστηκε πέρσι. Λογικά, πρέπει το βιβλίο να εκδωθεί, να προλάβουν τα γυρίσματα και μετά να προβληθεί η σειρά.


Σειρά Vs Βιβλία - thanos1985 - 23-04-2013

μεγαλη παραλειψη κατα την γνωμη μου ειναι η το οτι δεν εχουν αναφερθει καθολου στον οικο τον φρευ ο οποιος παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο βιβλιο...οπως και να εχει σε μια τηλεοπτικη σειρα πρεπει λογω χρονου και χρηματων να \'\'κοψεις\'\' καποια πραγματα να \'\'δεσεις\'\' αλλιως καποια αλλα...το αποτελεσμα ειναι κατα την γνωμη μου μια πολυ καλη σειρα η οποια σεβεται το βιβλιο!


Σειρά Vs Βιβλία - vamos1982 - 23-04-2013

Quote:Έχω την εντύπωση ότι γυρίζουν τα επεισόδια ένα χρόνο πριν από την προβολή, για παράδειγμα η σκηνή της μάχης με την Brienne και τον Jaime γυρίστηκε πέρσι. Λογικά, πρέπει το βιβλίο να εκδωθεί, να προλάβουν τα γυρίσματα και μετά να προβληθεί η σειρά.

το ενα δεν αποκλειει το αλλο.
οι σκηνες μπορουν να γυριστουν , μιας και οι σεναριογραφοι θα ξερουν το τελος της σειρας , και επισης θα μπορουν να εχουν στα χερια τους το υλικο του Μαρτιν.


Σειρά Vs Βιβλία - dimiou - 15-05-2013

Στην σειρά δεν αναφέρεται καθόλου στους \'\'Ματωμενους Θεατρίνους\'\' ,ούτε στον Δυνατό Μπελούα.


Σειρά Vs Βιβλία - alie kladis - 15-05-2013

Quote:Στην σειρά δεν αναφέρεται καθόλου στους \'\'Ματωμενους Θεατρίνους\'\' ,ούτε στον Δυνατό Μπελούα.

Κανείς από αυτούς δεν χρειάζονταν!!! Για αυτό Wink


Σειρά Vs Βιβλία - γiouλa - 22-05-2013

ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΒΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΒΑΡΕΤΟ ΑΦΟΥ ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΑΝΤΑ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΑΣΠΕΝΣ...


Σειρά Vs Βιβλία - jons spearwife - 22-05-2013

Quote:ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΒΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΒΑΡΕΤΟ ΑΦΟΥ ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΑΝΤΑ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΑΣΠΕΝΣ...
again παρακαλώ μην χρησιμοποιείται capslock