Game Of Thrones - Greek Community
Eξομολογήσεις... - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Eξομολογήσεις... (/thread-397.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Απ: Eξομολογήσεις... - godric - 08-06-2014

Καλημέρα Smile

Και εγώ αυτό θα κάνω!  ;D
Μέχρι τώρα, λόγω του ότι πήγαινα στη δουλειά, ξυπνούσα το πρωί και το κατέβαζα, αλλά δεν είχα χρόνο να δω το επεισόδιο. Οπότε έπρεπε να περιμένω να σχολάσω για να το δω αργά το απόγευμα

Αύριο λόγω της αργίας θα είναι η πρώτη φορά που θα το δω πρωί  ;D


Απ: Eξομολογήσεις... - Fixxxer - 08-06-2014

Περα απ το οτι δεν μπορω να το δω το πρωι λογω δουλειας και να μπορουσα θα ειχα γκρινια (μεγαλο ελαττωμα για εσας τις γυναικες)  Tongue
Ασε που ειναι σειρα για βραδυ (προσωπικη γνωμη)


Απ: Eξομολογήσεις... - nirne - 08-06-2014

Eξομολογούμαι ότι έχω δει όλα τα επεισόδια στις 8:30 το πρωί. Λόγω του ότι σηκώνομαι πολύ πρωί για να στείλω την κόρη μου στο σχολείο, είναι αδύνατο να αντισταθώ στον πειρασμό και να μην  δω το επεισόδιο αφού φύγει εκείνη. Με αγγλικούς υποτίτλους μάλιστα επειδή εκείνη την ώρα δεν έχουν βγει ακόμη οι ελληνικοί. Οι Δευτέρες μου λοιπόν πάντα ξεκινούν επικά/μελαγχολικά/εκνευριστικά ανάλογα με το επεισόδιο!  ;D

Και, ναι, δε βλέπω την ώρα να ξημερώσει το αύριο!!!!!


Απ: Eξομολογήσεις... - godric - 08-06-2014

αύριο όμως δεν έχει σχολείο η κόρη σου οπότε παίζει να μην έχεις χρόνο να το δεις τόσο νωρίς  ;D


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - nirne - 08-06-2014

(08-06-2014, 11:47 AM)Godric link Wrote: αύριο όμως δεν έχει σχολείο η κόρη σου οπότε παίζει να μην έχεις χρόνο να το δεις τόσο νωρίς  ;D

Ναι, η αλήθεια είναι ότι μάλλον δε θα θυσιάσω τον ύπνο μου για να δω το GOT δυο-τρεις ώρες νωρίτερα! Μου λείπει ύπνοοοοοοος!!!!  ;D


Απ: Eξομολογήσεις... - godric - 08-06-2014

;D ;D ;D ;D ;D


Απ: Eξομολογήσεις... - Winter is here - 10-06-2014

Εξομολογουμαι οτι εχω κολλησει στο 1 βιβλιο γιατι το διαβαζω στα αγγλικα και με δυσκολευει. Θα αναγκαστω να παρω τα επομενα μεταφρασμενα μαλλον, αν και δε μ'αρεσει η ιδεα :-\
Εξομολογουμαι οτι δεν μ'αρεσει να μοιραζομαι την τρελα μου γι'αυτην την ιστορια με κανεναν δικο μου, γιατι δεν δειχνουν κατανοηση, οποτε τι καλα που βρηκα αυτο το φορουμ! ;D


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - nirne - 10-06-2014

(10-06-2014, 06:15 AM)Winter is here link Wrote: Εξομολογουμαι οτι εχω κολλησει στο 1 βιβλιο γιατι το διαβαζω στα αγγλικα και με δυσκολευει.

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Διάβασα μέχρι το μισό του δεύτερου στ' αγγλικά και κόλλησα γιατί δεν ήταν ευχάριστο πια το διάβασμα όταν έπρεπε να παιδεύομαι τόσο. Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά προσωπικά αναγκάστηκα να αγοράσω τη σειρά στα ελληνικά και δεν το μετάνιωσα καθόλου.  Smile

(10-06-2014, 06:15 AM)Winter is here link Wrote: Εξομολογουμαι οτι δεν μ'αρεσει να μοιραζομαι την τρελα μου γι'αυτην την ιστορια με κανεναν δικο μου, γιατι δεν δειχνουν κατανοηση, οποτε τι καλα που βρηκα αυτο το φορουμ! ;D

Εξομολογούμαι ότι έβαλα στο τριπάκι τη μαμά μου και κόλλησε κι εκείνη με το asoiaf και με βοήθησε να αγοράσω τα βιβλία (ένα αγόραζα εγώ, ένα εκείνη).  Wink

Tώρα βλέπει και τη σειρά στο ΣΚΑΙ!  ;D


Απ: Eξομολογήσεις... - atropos - 10-06-2014

Και εγώ στα Ελληνικά τα διάβασα τα βιβλία και νομίζω ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στη μετάφραση, δε νομίζω ότι χάνει καθόλου.


Απ: Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - Winter is here - 10-06-2014

(10-06-2014, 06:22 AM)nirne link Wrote: [quote author=Winter is here link=topic=9494.msg12172#msg12172 date=1402380901]
Εξομολογουμαι οτι εχω κολλησει στο 1 βιβλιο γιατι το διαβαζω στα αγγλικα και με δυσκολευει.

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Διάβασα μέχρι το μισό του δεύτερου στ' αγγλικά και κόλλησα γιατί δεν ήταν ευχάριστο πια το διάβασμα όταν έπρεπε να παιδεύομαι τόσο. Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά προσωπικά αναγκάστηκα να αγοράσω τη σειρά στα ελληνικά και δεν το μετάνιωσα καθόλου.  Smile

(10-06-2014, 06:15 AM)Winter is here link Wrote: Εξομολογουμαι οτι δεν μ'αρεσει να μοιραζομαι την τρελα μου γι'αυτην την ιστορια με κανεναν δικο μου, γιατι δεν δειχνουν κατανοηση, οποτε τι καλα που βρηκα αυτο το φορουμ! ;D

Εξομολογούμαι ότι έβαλα στο τριπάκι τη μαμά μου και κόλλησε κι εκείνη με το asoiaf και με βοήθησε να αγοράσω τα βιβλία (ένα αγόραζα εγώ, ένα εκείνη).  Wink

Tώρα βλέπει και τη σειρά στο ΣΚΑΙ!  ;D
[/quote] α τι καλα! σ'ευχαριστω nirne Smile