Game Of Thrones - Greek Community
Eξομολογήσεις... - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Eξομολογήσεις... (/thread-397.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 08-07-2014

Εξομολογούμαι ότι ήθελα να γράψω κι εγώ για τα spoilers , ότι δεν τα θέλω καθόλου , γυρνάω απ' την άλλη, ... αλλά δεν μπορώ να γράψω (αυτή την στιγμή) γιατί ,
 
  έχω ανεβάσει αδρεναλίνη, χαρά κι αμηχανία,  γιατί,
  μόλις προ ολίγου κοίταξα στον διαγωνισμό  και ,
κ λ η ρ ώ θ η κ α    στο  π ρ ώ τ ο    δ ώ ρ ο  ! ! !

όταν το διάβασα :
"βλέπω καλά ; !! "  ( είναι και κεφαλαία τα γράμματα ) , 
εκφράσεις προσώπου εκπλήξεως, χαράς κι αμηχανίας,

συναισθάνθηκα την απογοήτευση των υπολοίπων
και το απίθανο της τύχης μου!!
Να πω την αλήθεια , είχα ένα προαίσθημα (όπως το σύνολο των διαγωνιζομένων φαντάζομαι)
και επειδή είχα δει σε κάτι προηγούμενα  φωτογραφίες νικητών με τα δώρα τους, σκεφτόμουν  "πώς" θα παρουσιαζόμουν, τι φωτογραφία θα έβαζα  γιατί ως nickname-avatar έχω τον "τεράστιο" Σάντορ Κλεγκέν  και τι ξενέρωμα θα έπεφτε μετά, αλλά ό,τι θέλεις ή δεν θέλεις πολύ αυτό σου έρχεται (το σύμπαν συνομοτεί  κατά τον Κοέλιο)  και  ιδού!!
Αν ήμασταν στο κοντινό-μακρινό ( ; ) μέλλον , θα φόρτωνα πρόγραμμα  (στιλ Μάτριξ  πιο προχωρημένο)  "σώματος" και ύψους  για να  "εμφανίσω"  κάτι σε Κλεγκέιν! ! 
Όσο για τα δώρα:  όπως προείπα σε προηγούμενο, όλα είναι εξαιρετικά  χωρίς να βάζω προτεραιότητα την αξία της τιμής τους. 
Όσο για το πρώτο δώρο:  είμαι "φαν"  άπαντων χαρτών.  Μπορώ να κάθομαι με τις ώρες και να κοιτάζω χάρτες  και να τους απομνημονεύω  (αντιπαθώ τα gps - να που ερχόμαστε  για το πιο πάνω σχόλιο  του "Μάτριξ" )  και αν υπάρχει βιβλίο με χάρτη-ες  πάντα όταν διαβάζω κοιτάζω παράλληλα στον χάρτη
οσότου  τον μάθω απ' έξω.  Έτσι και με το ASOIF , κι επειδή είμαι κι εγώ σαν τον "Κολόμβο" ,  είμαι περίεργος να μάθω το πέρα απ' αυτόν που μας δείχνουν,  τον αχαρτογράφητο Βορά  κ.α.  Επίσης  θα δω και πού είναι τα νησιά του Μπρααβος  γιατί τα έχω δει σε 2 διαφορετικές τοποθεσίες. 
Τελικά ο χάρτης, για μένα,  είναι αυτό το extra + !
Ευχαριστώ, τους συντελεστές του site,  τους σχολιαστές και συνομιλούντες του forum (λιγότερα Αγγλικά αν γίνεται , γιατί εκεί τα χάνω)  και φυσικά όλα τα μέλη-κοινότητα του παρόντος σάιτ, που τα καλά σχόλια τα έχω ήδη αναφέρει σε προηγούμενο  και δίνει ευκαιρία σε πολλούς να ξεφεύγουν απ΄την καθημερινότητα  και τους δίνει κάποια έξτρα κίνητρα ή ενδιαφέροντα. 
  Μια ευχή : για τον Μάρτιν,    να απολαύσει τους κόπους και δημιουργία του κι εμείς να δούμε ολοκληρωμένο το έργο του  (όπως κι οι βασικοί ηθοποιοί )
[Image: Ευχαριστώ,%20τους%20συντελεστές%20του%20site, %20τ...ηθοποιοί%20)]



Απ: Eξομολογήσεις... - sunspear - 08-07-2014

Εξομολογούμαι ότι σοκαρίστηκα περισσότερο με αυτό το 7-1, παρά με το θάνατο του Ned... :o


Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 09-07-2014

Quote:Εξομολογούμαι ότι σοκαρίστηκα περισσότερο με αυτό το 7-1, παρά με το θάνατο του Ned... :o
Εξομολογούμαι ότι έχω την αγωνία  ότι στη Βραζιλία θα γίνει  " ο πόλεμος των 7 βασιλείων " !


Απ: Eξομολογήσεις... - The Arrow - 25-08-2014

Kαλησπερα παιδια!Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα ενα φορουμ σχετικα με  το A Song of Ice and Fire/Game of Thrones.

Ετσι θα ηθελα να εξομολογηθω οτι βρισκω τον Ramsay Snow(πλεον Bolton) Badass καθως και τον ηθοποιο που τον ενσαρκωνει αψογο στην ερμηνεια του.



Απ: Eξομολογήσεις... - Venier - 27-08-2014

Εξομολογούμαι ότι έκανα μεν την αρχή με τα βιβλία αλλά δεν πιάνω τα νοήματα από πίσω... εντυπωσιάστηκα κ με τις εξηγήσεις του odykal στο τόπικ για τη δηλητηρίαση του Τάιγουιν απ΄τον Όμπερυν, εκεί που "διάβαζε πίσω απ΄τις λέξεις" (τον Αλέξη δε βρήκαμε μόνο αλλά δε βαριέσαι  Tongue ), δεν τα πιάνω αυτά τα λεπτά νοήματα.
Επίσης ενώ μου αρέσει το βιβλίο, το πάω αργά επειδή όσα έχουν γίνει τα έχω ήδη δει κ ξέρω τι θα ακολουθήσει.
Επίσης η jon's sparewife (ελπίζω να το έχω γράψει σωστά το νικ) είχε πει ότι πιστεύει πως υπάρχει ένας δράκος κάπου πάνω/μέσα στο τοίχος, θα ήθελα λίγο να το αναλύσει.


Απ: Eξομολογήσεις... - dakenas - 29-08-2014

1)Εξομολογούμαι ότι μετά τον θάνατο του Ned άφησα για ένα διάστημα την σειρά.
2)Εξομολογούμαι ότι το IQ μου δεν είναι αρκετό και πάντα φτάνω κάπου που ενώ έπρεπε να το θυμάμαι καθώς το έχω διαβάσει ανατρέχω στο wiki του westeros για να με διαφωτίσει.
3)Εξομολογούμαι ότι εχω βρεθεί στο ίδιο σημείο με τον Jorah
4)Εξομολογούμαι ότι από την μέρα που η κοπέλα μου γνώρισε τον Robert Baratheon και τον απίστευτο σεβασμό που τρέφω στο άτομο του με βλέπει 'κάπως διαφορετικά'.
5)Εξομολογούμαι ότι με εκνευρίζουν οι έντονες gay ορέξεις των Oberyn,Loras και Renly στην σειρά ενώ οι αναφορές δεν είναι τόσο έντονες στα βιβλία




Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 29-08-2014

Quote:5)Εξομολογούμαι ότι με εκνευρίζουν οι έντονες gay ορέξεις των Oberyn,Loras και Renly στην σειρά ενώ οι αναφορές δεν είναι τόσο έντονες στα βιβλία
συμφωνώ μαζί σου  και σκέφτομαι ότι ίσως το κάνουν οι τηλεοπτικοί παραγωγοί  για μια ευρύτερη γκάμα  τηλεθετών.  Ομολογώ ότι αυτές οι σκηνές  όπως και με τις εταίρες  που δείχνει, μειώνουν, κατά τη γνώμη μου το "πακέτο" . Βέβαια θυμάμαι μια σκηνή με τον Ρένλυ, που γέλασα πολύ και επίσης παραδέχθηκα ηθοποία, όταν  "αναγκάστηκε"  να φιλήσει τη Μάργκαρι  και είχε μια έκφραση απέχθειας στο πρόσωπό του !!


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - dakenas - 29-08-2014

(29-08-2014, 03:00 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote:
Quote:5)Εξομολογούμαι ότι με εκνευρίζουν οι έντονες gay ορέξεις των Oberyn,Loras και Renly στην σειρά ενώ οι αναφορές δεν είναι τόσο έντονες στα βιβλία
συμφωνώ μαζί σου  και σκέφτομαι ότι ίσως το κάνουν οι τηλεοπτικοί παραγωγοί  για μια ευρύτερη γκάμα  τηλεθετών.  Ομολογώ ότι αυτές οι σκηνές  όπως και με τις εταίρες  που δείχνει, μειώνουν, κατά τη γνώμη μου το "πακέτο" . Βέβαια θυμάμαι μια σκηνή με τον Ρένλυ, που γέλασα πολύ και επίσης παραδέχθηκα ηθοποία, όταν  "αναγκάστηκε"  να φιλήσει τη Μάργκαρι  και είχε μια έκφραση απέχθειας στο πρόσωπό του !!

Εννοείτε ο ηθοποιός θα κάνει αυτό που ξέρει.Αλλά με 'τέτοιες' σκηνές ή χωρίς νομίζω πως το συγκεκριμένο κοινό θα παρακολουθούσε την σείρα έτσι και αλλιώς.


Απ: Eξομολογήσεις... - Venier - 01-09-2014

Πρώτα πρώτα να πω το ανώδυνο: δεν είχα καταλάβει ότι ο Τζόρα Μόρμοντ που είναι με την Νταινέρυς είναι ο γιος του Μόρμοντ της Νυχτερινής Φρουράς. Το κατάλαβα όταν διάβασα αυτό που είπε ο Μόρμοντ στον Τζον "αν ο γιος μου δεν αγαπούσε τόσο πολύ εκείνη τη γυναίκα, δε θα πουλούσε τους σκλάβους" ή κάτι τέτοιο.

Κ θέλω να εξομολογηθώ ότι μου έχει μαυρίσει η καρδιά στα κεφάλαια που είμαι τώρα. Ο Νεντ, ο Ρομπ, η Κάτλυν... που ελπίζουν, προσπαθούν, φοβούνται... η λογοτεχνία δίνει το μεγαλύτερο αντιπολεμικό μήνυμα. Μπορεί να είναι μυθοπλασία αυτό που διαβάζουμε αλλά το πώς σκέφτονται και το πώς εξελίσσονται οι χαρακτήρες είναι πέρα για πέρα ρεαλιστικό.


Απ: Eξομολογήσεις... - gregacm - 10-09-2014

Εξομολογουμαι οτι πρεπει να κατσω να ξαναδιαβασω τα βιβλια γιατι διαβαζοντας διαφορα ποστς εδω μεσα περι θεωριων και αλλων τινων, πιανω τον εαυτο μου να μην θυμαται ονοματα και σκηνικα! Damn! Καταντια!

Show Content