Game Of Thrones - Greek Community
Eξομολογήσεις... - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Eξομολογήσεις... (/thread-397.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - Venier - 18-06-2015

(18-06-2015, 10:44 PM)summer link Wrote: 4.  Μου λείπει ο ρόλος του Tywin ( Θα τα έκανε αυτά ο σπούργιτης στον Tywin; όχι πείτε μου. Θα τα έκανεWink και δεν φτάνει που παίρνουν έναν ολόκληρο άρχοντα Tywin, τι παίρνω πίσω, ένα σπουργίτι ξυπόλυτο. Τι να το κάνω;
Μα ο Τάιγουιν δε θα έδινε ποτέ τέτοια ανεξέλεγκτη εξουσία σε κάποιον, η Σέρσεϊ φέρθηκε με μεγάλη αλαζονεία και αφέλεια πιστεύοντας ότι κανένας και τίποτα δε θα την εκθρονίσει.


Απ: Eξομολογήσεις... - fire and ice - 19-06-2015

Εξομολογούμαι οτι:1) συμπαθούσα πολυ τον Tywin
2)μου τη δίνει ορισμένες φορές η Ντανυ που την είδε Μ.Αλέξανδρος επειδή καβάλησε εναν δράκο..
3)βαριέμαι πολύ τα κεφάλαια της Μπριέν και της Αρια
4)οτι θα ήθελα πιο πολλες λεπτομέρειες για τους white walkers
5)Θέλω να δω τον Τύριον να τσακίζει  τη Σέρσει
6)δεν με σταναχωρησε καθόλου ο Κοκκινος γάμος
7)Mε κουράζουν οι περιγραφες στα βιβλία
8)αν δεν συνεχίσει ο Τζοναρας,το παιδί του λαού και δεν επαληθευτούν οι θεωρίες για την πατροτητα  του και δεν είναι ο αζορ αχάι,θα ξενερώσω αφάνταστα και θα ευχηθώ ολόψυχα να πέσει η ακροαματικότητα της σειράς και να μην πουλήσει ουτε σελίδα ο Martin


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - gregacm - 19-06-2015

(19-06-2015, 03:52 PM)Ελενη Κ link Wrote: Εξομολογούμαι οτι:
2)μου τη δίνει ορισμένες φορές η Ντανυ που την είδε Μ.Αλέξανδρος επειδή καβάλησε εναν δράκο..

Καλα, δεν το λες και μικρο πραγμα.


Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 19-06-2015

1) Εξομολογούμαι ότι:
όταν διάβασα στο blog το " Rebecca Van Cleave :H Αντικαταστάτρια της Σέρσεϊ "  εξεπλάγην!!
Στη συνέχεια αφού διάβασα όλο το κείμενο  έδωσα τα συγχαρητήριά μου*  και στη Lena Heady (έτσι κι αλλιώς τα είχε ξαναπάρει στο 10 Mother's mercey )  αλλά και για σκηνοθέτη και κυρίως στους visual effects artists . Φυσικά θα το ξαναδώ πιο προσεκτικά  και νομίζω (αν και ίσως φάω κράξιμο) ότι ήταν αν όχι η, απ' τις κορυφαίες σκηνές, ερμηνείες του GoT.

και  ως συνέχεια της @Eλένη Κ
( Ελένη Κ,  έχω κάνει ένα τόπικ  " Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... "  με θέμα το πώς και γιατί έχουμε τα nick-name μας,  κι έχω απορία από πού βγαίνει το " Ελένη " ,  το  "Κ" μπορεί να το υποθέσω )
2) Εξομολογούμαι ότι:
  Μου λείπει ο Τάιγουιν  (για Νεντ, δε χρειάζεται να αναφερθώ),  ο Τζόφρι,  ο Σάντορ,  ο Θόρος,
θα μου λείψει ο Τζον, ο Στάνις  και δεν μου έχει λείψει καθόλου η Κάτλιν και χαίρομαι που δεν έχει δείξει "Σκληρόκαρδη"  και θα χαρώ πιο πολύ αν δεν τη δείξει καθόλου!! (στα βιβλία  ξενέρωσα όταν εμφανίστηκε  και δεν μου άρεσε η τροπή  με την κρεμάλα)

* δεν πιστεύω να νομίζετε κατ' ιδίαν!


Απ: Eξομολογήσεις... - marialulu - 19-06-2015

1. Μου πήρε 1,5 κύκλο για να μπω στο κλίμα του GOT και για να μάθω τους χαρακτήρες  (blush).
2. Στην αρχή αντιπαθούσα το Τύριον, αλλά στη συνέχεια τον συμπάθησα  (wasntme)
3. Ενώ στις 2 πρώτες σεζόν συμπαθούσα τη Ντανυ, πλέον μου τη δίνει και με εκνευρίζει  :[member=2123][/member]
4. Δε θέλω να δω στο θρόνο τη Ντάνυ..  (devil).
5. Μετά τη 3η σεζόν έπαθα κόλλημα με το GOT  (cool)
6. Υποστηρίζω φανατικά τους Σταρκς (όσους από αυτούς απέμειναν)  Tongue
7. Μια μέρα μου είχε κολλήσει η ιδέα να αγοράσω το σπαθί του Jon  Big Grin (rofl)


Απ: Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - fire and ice - 19-06-2015


(19-06-2015, 07:06 PM)gregacm link Wrote: Καλα, δεν το λες και μικρο πραγμα.

Δεν ειναι μικρό πραγμα...αλλα έχει καταντήσει αηδία!Με έχει κουράσει απίστευτα ολο αυτό το μαθητευόμενη βασίλισσα..πηγαινε στο Westeros κοπελίτσα μου που έχεις πάρει σβάρνα ο,τι πόλη υπάρχει..


Διορθώθηκε η παράθεση.  Smile - mod


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - fire and ice - 19-06-2015

(19-06-2015, 07:18 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: 1) Εξομολογούμαι ότι:
όταν διάβασα στο blog το " Rebecca Van Cleave :H Αντικαταστάτρια της Σέρσεϊ "  εξεπλάγην!!
Στη συνέχεια αφού διάβασα όλο το κείμενο  έδωσα τα συγχαρητήριά μου*  και στη Lena Heady (έτσι κι αλλιώς τα είχε ξαναπάρει στο 10 Mother's mercey )  αλλά και για σκηνοθέτη και κυρίως στους visual effects artists . Φυσικά θα το ξαναδώ πιο προσεκτικά  και νομίζω (αν και ίσως φάω κράξιμο) ότι ήταν αν όχι η, απ' τις κορυφαίες σκηνές, ερμηνείες του GoT.

και  ως συνέχεια της @Eλένη Κ
( Ελένη Κ,  έχω κάνει ένα τόπικ  " Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... "  με θέμα το πώς και γιατί έχουμε τα nick-name μας,  κι έχω απορία από πού βγαίνει το " Ελένη " ,  το  "Κ" μπορεί να το υποθέσω )
2) Εξομολογούμαι ότι:
  Μου λείπει ο Τάιγουιν  (για Νεντ, δε χρειάζεται να αναφερθώ),  ο Τζόφρι,  ο Σάντορ,  ο Θόρος,
θα μου λείψει ο Τζον, ο Στάνις  και δεν μου έχει λείψει καθόλου η Κάτλιν και χαίρομαι που δεν έχει δείξει "Σκληρόκαρδη"  και θα χαρώ πιο πολύ αν δεν τη δείξει καθόλου!! (στα βιβλία  ξενέρωσα όταν εμφανίστηκε  και δεν μου άρεσε η τροπή  με την κρεμάλα)

* δεν πιστεύω να νομίζετε κατ' ιδίαν!

πες μου οτι σε εκνευρίζει και εσένα η Ντάνυ?



Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 19-06-2015

[member=2123][/member]Ελένη Κ
Quote:πες μου οτι σε εκνευρίζει και εσένα η Ντάνυ?
Θα μπορούσα να το πω,  απ' την αρχή, εμένα προσωπικά, δεν με τραβούσε αυτή η ιστορία, ίσως αν βρεθεί κάποια στιγμή στο westeros κι ανάψουν τα αίματα θα' χει (για μένα) ενδιαφέρον. Απ' την πλευρά της όμως, παρόλο που λέω ότι κι αυτή δεν ξέρει,  είναι κι αυτή ένα θύμα όλης της ιστορίας,  μεγάλωσε μ' εναν αδερφό - αυθεντικό απόγονο του τρελο-Άιρις, κυνηγημένη,  ανταλλαγμένη, χτυπημένη απ' τη μοίρα, προδομένη και και . Διαβάζοντας τα βιβλία ήθελα κι εγώ να ξεκινήσει για westeros όπως τη συμβουλευαν, αλλά πιο σοφά κάθησε μέχρι να μεγαλώσουν οι δράκοι της. Σφάλματα έκανε πολλά. Δεν ξέρουμε τι θα μας δείξουν ή γράψουν. Παρόλη αυτή την Οδύσσεια, πιο πολύ μ'ενδιαφέρει περιφερειακά τι γίνεται  παρά η ίδια. Δεν ξέρω αν είναι θέμα γούστου ή κάτι άλλο, αλλά πιστεύω ότι  αν υπήρχε στην tv η πολιορκία και "στραγγαλισμός" του Μηρήν  θα είχε άλλο ενδιαφέρον η ιστορία.  Μου άρεσε που εμφανίστηκε κοντά της ο Τύριον  αλλά καθόλου που "πέθαναν" τον Μπαρισταν.
Τι με εκνεύριζε στη Ντάνυ; Αρκετά από αυτά που έκανε (όπως μη συγχώρεση Τζόρα) που σε πολλούς άλλους θα άρεσαν.
Έγινα σίγουρα κουραστικός, οπότε συνοψίζω: αν αξίζει να πατήσει (ή πετάξει ) στο westeros και βρεθεί εκεί, η ιστορια της θα αποκτήσει για μένα ενδιαφέρον.  Θα μπορούσα να είχα μάθει τα περισσοτερα απ' αυτά  μέσω αφήγησης,  αλλά αφού έγιναν διαφορετικά  μάλλον είναι πρόσωπο που δε θα "σκοτώσει"  ο συγγραφέας.  (είναι κι αργά νύχτα κι οι συλλογισμοί κι εκφράσεις μου ολισθαίνουν ... , σε λίγο θα τραβήξω και για διάβασμα, γλάρωμα, όνειρα που δε θα θυμηθώ το πρωί ...)


Απ: Eξομολογήσεις... - iris - 20-06-2015

Ο μόνος λόγος που η Ντάνυ κατα τη γνώμη μου κρατάει το ενδιαφέρον του κοινού ειναι η ύπαρξη των δράκων


Απ: Eξομολογήσεις... - fire and ice - 20-06-2015

Ισχύει..και επειδή είναι ωραία η πρωταγωνίστρια στη σειρά(τουλαχιστον για το ανδρικό κοινό).Ίσως η παρουσία του Τύριον να της δώσει περισσότερο ενδιαφέρον.