Game Of Thrones - Greek Community
Eξομολογήσεις... - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Eξομολογήσεις... (/thread-397.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 21-06-2015

Εξομολογούμαι κι εγώ, για μια ακόμη φορά, ότι έχουν περάσει 2 βδομάδες και θέλω ακόμη 20 σελ. για να τελειώσω (ξανά) το 1ο βιβλίο (άνω τελεία)  κι η αιτία είναι το παρόν φόρουμ!!  Τελευταία μου έγινε εθισμός  να μπαίνω, να διαβάζω, να γράφω  και πριν τελειώσω το γράψιμό μου , έχουν πεταχτεί άλλες 2,3 τοποθετήσεις κτλ.  Σκέφτηκα, χαριτολογώντας, να προτείνω λίγες διακοπές * στο φόρουμ !! για να μπορεσουμε κι εμείς οι γουεστεριανοί να κάνουμε κανένα ατομικό φροντιστήριο στο ASOIAF!
* σκεφτείτε με λιγάκι , άλλα 6 βιβλία και 20 σελίδες!


Απ: Eξομολογήσεις... - iris - 22-06-2015

Θα ήθελα να εξομολογηθώ οτι εδω κ κατι μέρες "κομπλάρω"  με τις σουπερ αναλυσεις που κανουν μερικοι συν-φορουμιστες!

Τελικά σημερα σε αλλο τόπικ ανακαλυψα οτι ειναι όλοι τους φιλόλογοι!!! (rofl) (rofl) (rofl)

.. λεω κ εγω τι στο καλό.. Tongue Tongue


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - dervil13 - 22-06-2015

(22-06-2015, 07:35 PM)iris link Wrote: Θα ήθελα να εξομολογηθώ οτι εδω κ κατι μέρες "κομπλάρω"  με τις σουπερ αναλυσεις που κανουν μερικοι συν-φορουμιστες!

Τελικά σημερα σε αλλο τόπικ ανακαλυψα οτι ειναι όλοι τους φιλόλογοι!!! (rofl) (rofl) (rofl)

.. λεω κ εγω τι στο καλό.. Tongue Tongue
Χαχαχαχα...Σοκ...Τι δουλειά έχουμε εμείς εδώ;;;


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - nirne - 22-06-2015

(22-06-2015, 07:35 PM)iris link Wrote: Θα ήθελα να εξομολογηθώ οτι εδω κ κατι μέρες "κομπλάρω"  με τις σουπερ αναλυσεις που κανουν μερικοι συν-φορουμιστες!

Τελικά σημερα σε αλλο τόπικ ανακαλυψα οτι ειναι όλοι τους φιλόλογοι!!! (rofl) (rofl) (rofl)

.. λεω κ εγω τι στο καλό.. Tongue Tongue

[member=1773]iris[/member]

+1 κάρμα από μένα γιατί κλαίω από τα γέλια!!!!  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

Και μην κομπλάρεις! Να ξέρεις ότι προσωπικά όσο και να προσέχω τις αναρτήσεις μου, μόλις τις δημοσιεύω, ανακαλύπτω ένα εκατομμύρια λάθη και τρέχω πανικόβλητη να τα διορθώσω για να μη γίνω ρόμπα!!!!!!!!!!  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


Απ: Απ: Eξομολογήσεις... - Tormund - 02-07-2015

(22-06-2015, 07:35 PM)iris link Wrote: Θα ήθελα να εξομολογηθώ οτι εδω κ κατι μέρες "κομπλάρω"  με τις σουπερ αναλυσεις που κανουν μερικοι συν-φορουμιστες!

Τελικά σημερα σε αλλο τόπικ ανακαλυψα οτι ειναι όλοι τους φιλόλογοι!!! (rofl) (rofl) (rofl)

.. λεω κ εγω τι στο καλό.. Tongue Tongue
Χαχαχα εγω κομπλαρα να  ποσταρω και ακομα κομπλαρω.στον προφορικο λογο ισως ειχα μια καποια έλπιδα με τους φιλολογους χαχαχα



Απ: Eξομολογήσεις... - arwyn - 03-07-2015

Εξομολογούμαι...

- Την όλη φάση την γνώρισα από τη σειρά. Ωστόσο ποτέ δεν τρελάθηκα. Λιγο τα πολλα ονοματα, λιγο η απουσια χαρισματικων ηθοποιων, αν και εξαιρετικη παραγωγη, την εβλεπα μεν, αλλά μία φορά ανά επεισόδιο και οκ.

- Αγόρασα το πρωτο βιβλιο οταν το βρηκα σε καλη τιμη στα αγγλικα, με τον Σων Μπην στο εξωφυλλο. Δεν το διάβασα ολοκληρωτικά ποτέ.

- Γενικά ειμαι τεμπέλα στο διάβασμα βιβλίων. Το ρίχνω σε wikia για να μάθω τα πάντα, τα πάντα όμως. Δεν πτοούμαι απο σποιλερ, ισα ισα, ελευθερα σποιλεριαστε με.  Tongue

- Ο μόνος χαρακτήρας στη σειρά που με έκανε να περιμένω πώς και πώς κάθε επεισόδιο, το κλικ αυτό, ήτανε ο Τζάκεν Χ'Γκαρ στη 2η σαιζον. Φοβερός! Και πολύ ωραία παιγμένος από τον Τομ Βλασία (το h στο Wlaschiha δεν προφερεται, γερμανικό γαρ Wink ). Κυριολεκτικά πετάχτηκα απο τον καναπέ οταν ξαναεμφανίστηκε στην 5η σαιζον, αλλά δυστυχώς δεν ητανε ο Τζακεν μου, δεν ητανε ο ιδιος. Sad

- Λόγω λατρείας του Nikolaj Coster-Waldau, ήθελα να χωνεψω και Τζέιμι. Εμ... όχι τόσο τελικά.

- Βρισκω λίγο τον Κιτ Χαρρινγκτον και κακό το καστινγκ του για Τζον Σνοου.

- Την 4η σαιζον την ειδα μόνο επειδη αρχισε τη σειρα ο αδελφος μου και του εκανα παρεα.

- Την 5η σαιζον... την παλεψα απλα.

- Από τα βιβλία, θέλω μόνο να μάθω τελικά τη μοίρα του Τζον, του Μπραν και της Αρυα. Α και το τι πραγματικά επαιξε με Ραιγκαρ και Λυαννα. 

- Βάζω τώρα στη λίστα μου τον Τζον Σνοου (που πριν εκανα φαστ φοργουορντ τις σκηνες του), μόνο λόγω Ραίγκαρ και Λυάννα, επειδη ειναι Ο χαρακτηρας κλειδι. Οσο μελετησα τους γονεις του, τοσο τους βλεπω και τους δυο μεσα του. Εξακολουθει να με χαλαει ο Κιτ ομως, δεν μου ταιριαζει. Ειναι κόντος /Θεοπούλα mode.  Tongue

- Θα γουσταρα πααααααρα πολύ μινι σειρα με τελευταιους Ταργκάρυεν και την Επανασταση του Ρομπερτ. Μα πάρα πολύ.

(angel)


Απ: Eξομολογήσεις... - Alyssane - 27-07-2015

Εξομολογούμαι ότι...

... αντιπαθώ την Νταινέρυς.
... δεν μ' αρέσει καθόλου η θεωρία που λέει ότι ο Τύριον είναι γιος του Αίρυς.
... δεν θέλω ο Τζέιμι να τα φτιάξει με την Μπριέν.
... η πέμπτη σεζόν του "Παιχνιδιού του Στέμματος'' ήταν απογοητευτική.
... θέλω τον Στάννις για βασιλιά.


Απ: Eξομολογήσεις... - konstantinaaa - 27-07-2015



(27-07-2015, 12:46 PM)Alysanne Targaryen link Wrote: Εξομολογούμαι ότι...

... αντιπαθώ την Νταινέρυς.
... δεν μ' αρέσει καθόλου η θεωρία που λέει ότι ο Τύριον είναι γιος του Αίρυς.
... δεν θέλω ο Τζέιμι να τα φτιάξει με την Μπριέν.
... η πέμπτη σεζόν του "Παιχνιδιού του Στέμματος'' ήταν απογοητευτική.
... θέλω τον Στάννις για βασιλιά.

*Η νταινερυς στα βιβλία μου αρέσει περισσότερο από την σειρά (είμαι στο τρίτο βιβλίο προς το παρόν).
*Πολύ θα ήθελα ο τυριον να είναι ταργκ είναι από τις θεωρίες που θέλω να επαληθευτούν [emoji16].
*Μέχρι πέρυσι ήθελα να δω τον γλυκό μου Τζέιμι με την Μπριεν, τώρα θέλω τον Τζέιμι αληθινό ιππότη πιστό στους όρκους του.  Αλλά μ'αρέσει κ με την Μπριεν, δεν ξέρω είμαι αναποφάσιστη[emoji12] 
*Όσο λάτρευα τον σταννις στην σειρά (κ μετά την τελευταία αποτρόπαια πράξη του συνεχίζω να τον στηρίζω γιατί την καταλογιζω στους D&D κ όχι σ'αυτόν) Δεν μ αρέσει καθόλου στα βιβλία, αχωνευτος! 

εξομολογούμαι οτι λατρεύω να διαβάζω για τους Άλλους κ ότι Θέλω να διαβάσω κι άλλα γι αυτούς τους επικους "εχθρούς". Δυστυχώς στην σειρά τους αφαίρεσαν πολύ απο την επική εμφάνιση τους...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Απ: Eξομολογήσεις... - Alyssane - 27-07-2015

(27-07-2015, 01:22 PM)PinkiePie link Wrote: [quote author=Alysanne Targaryen link=topic=9494.msg16827#msg16827 date=1438001182]
Εξομολογούμαι ότι...

... αντιπαθώ την Νταινέρυς.
... δεν μ' αρέσει καθόλου η θεωρία που λέει ότι ο Τύριον είναι γιος του Αίρυς.
... δεν θέλω ο Τζέιμι να τα φτιάξει με την Μπριέν.
... η πέμπτη σεζόν του "Παιχνιδιού του Στέμματος'' ήταν απογοητευτική.
... θέλω τον Στάννις για βασιλιά.

*Η νταινερυς στα βιβλία μου αρέσει περισσότερο από την σειρά (είμαι στο τρίτο βιβλίο προς το παρόν).
*Πολύ θα ήθελα ο τυριον να είναι ταργκ είναι από τις θεωρίες που θέλω να επαληθευτούν [emoji16].
*Μέχρι πέρυσι ήθελα να δω τον γλυκό μου Τζέιμι με την Μπριεν, τώρα θέλω τον Τζέιμι αληθινό ιππότη πιστό στους όρκους του.  Αλλά μ'αρέσει κ με την Μπριεν, δεν ξέρω είμαι αναποφάσιστη[emoji12] 
*Όσο λάτρευα τον σταννις στην σειρά (κ μετά την τελευταία αποτρόπαια πράξη του συνεχίζω να τον στηρίζω γιατί την καταλογιζω στους D&D κ όχι σ'αυτόν) Δεν μ αρέσει καθόλου στα βιβλία, αχωνευτος! 

εξομολογούμαι οτι λατρεύω να διαβάζω για τους Άλλους κ ότι Θέλω να διαβάσω κι άλλα γι αυτούς τους επικους "εχθρούς". Δυστυχώς στην σειρά τους αφαίρεσαν πολύ απο την επική εμφάνιση τους...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
[/quote]

Στα βιβλία η Νταινέρυς μου τη σπάει απίστευτα. Βέβαια στο Χορό των Δράκων παράγινε το κακό. Στη Θύελλα από Ατσάλι ήταν σχετικά ενδιαφέρουσα η ιστορία της, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.

Δεν θέλω τον Τύριον γιο του Αίρυς. Μπορείς να βοηθήσεις τον δόλιο κόσμο κι ας μην είσαι Ταργκ!

Για τον Τζέιμι και τη Μπριέν, θα ήταν πολύ "γλυκανάλατο" να ζήσουν μάζι μέχρι τα 70 στο Ταρθ. Νομίζω ότι ο Τζέιμι θα είναι ο βάλονκαρ και θα σκοτώσει τη Σερσιώ, και "θα πεθάνουν μαζί, όπως γεννήθηκαν μαζί" γιατί θα ήταν πραγματικά ποιητικό.

Εμένα πάλι δεν μου αρέσει καθόλου όπως τον έκαναν στη σειρά, και δεν εννοώ απλώς το θέμα με τη Σιρήν! Οι D&D άφησαν τόσες φορές τις προσωπικές τους συμπάθειες να επηρεάσουν το σόου, που το μόνο καλό που αναγνωρίζω στον show!Stannis είναι η σχέση του με εκείνο το αγγελάκι που οι σεναριογράφοι έβαλαν τον Στάννις να κάψει, μετά από το συγκινητικό "είσαι η Πριγκίπισσα Σιρήν του Οίκου των Μπαράθηον. Και είσαι η κόρη μου".


Απ: Eξομολογήσεις... - SANDOR CLEGANE - 27-07-2015

Quote:  Νομίζω ότι ο Τζέιμι θα είναι ο βάλονκαρ και θα σκοτώσει τη Σερσιώ, και "θα πεθάνουν μαζί, όπως γεννήθηκαν μαζί" γιατί θα ήταν πραγματικά ποιητικό.
  Νομίζω κι εγώ ότι έτσι θα γίνει  κι ίσως είναι "γραφτό"  να πεθάνουν και μαζί.