Game Of Thrones - Greek Community
Ideal Westeros King - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Τηλεοπτική Μεταφορά (https://agameofthrones.gr/forum-16.html)
+--- Thread: Ideal Westeros King (/thread-586.html)

Pages: 1 2 3


Ideal Westeros King - dakenas - 28-08-2014

Καλημέρα!!!!Για εμένα ο ιδανικότερος Βασιλιάς θα ήταν ο Ned!


Απ: Ideal Westeros King - nirne - 28-08-2014

Ραίγκαρ Ταργκάρυεν for the win!!!!!  Wink

Αλλά να μην έχει ούτε τον Τζον Σνόου στις επιλογές;;;;  Sad


Απ: Ideal Westeros King - odykal - 28-08-2014

Αν διάλεγα με βάση αυτό που θα ήθελα τότε θα ψήφιζα Stannis

Εφόσον όμως μιλάμε για τον ιδανικότερο βασιλιά του Γουέστερος, τότε η ψήφος μου πάει στον Τζον και στον Μανς  Wink


Απ: Απ: Ideal Westeros King - dakenas - 28-08-2014

(28-08-2014, 09:13 PM)nirne link Wrote:Ραίγκαρ Ταργκάρυεν for the win!!!!!  Wink

Αλλά να μην έχει ούτε τον Τζον Σνόου στις επιλογές;;;;  Sad
εχεις 1000 δικαια.Μόλις τον πρόσθεσα και απορώ πως τον ξέχασα  ??? ???


Απ: Απ: Απ: Ideal Westeros King - nirne - 28-08-2014

(28-08-2014, 09:56 PM)dakenas link Wrote:[quote author=nirne link=topic=10425.msg13485#msg13485 date=1409260412]
Ραίγκαρ Ταργκάρυεν for the win!!!!!  Wink

Αλλά να μην έχει ούτε τον Τζον Σνόου στις επιλογές;;;;  Sad
εχεις 1000 δικαια.Μόλις τον πρόσθεσα και απορώ πως τον ξέχασα  ??? ???
[/quote]

Τώρα σε παραδέχομαι! Αλλά αφού έχεις τον Ρόμπερτ Μπαράθηον, γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να υπάρχει κι ο αντίπαλός του, ο Πρίγκιπας του Ντράγκονστοουν, διάδοχος του θρόνου των Ταργκάρυεν (πριν φυσικά μας αφήσει χρόνους  Sad ), Ραίγκαρ Ταργκάρυεν!  8)


Απ: Απ: Απ: Απ: Ideal Westeros King - Aerion Targaryen - 28-08-2014

(28-08-2014, 10:19 PM)nirne link Wrote:Τώρα σε παραδέχομαι! Αλλά αφού έχεις τον Ρόμπερτ Μπαράθηον, γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να υπάρχει κι ο αντίπαλός του, ο Πρίγκιπας του Ντράγκονστοουν, διάδοχος του θρόνου των Ταργκάρυεν (πριν φυσικά μας αφήσει χρόνους  Sad ), Ραίγκαρ Ταργκάρυεν!  8)

Αναμένουμε την επιστροφή των δράκων Tongue !Ανάμεσα από αυτούς δεν θα ήθελα Daenerys όμως,από τους υπόλοιπους ο Eddard Stark ήταν καλός χαρακτήρας αλλά υπερβολικά αφελής για να βασιλέψει,οπότε επέλεξα Τύριον που έχει αποδειχθεί ικανός στην διακυβέρνηση και πανέξυπνος Wink .


Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Ideal Westeros King - dakenas - 29-08-2014

(28-08-2014, 11:01 PM)Aerion Targaryen link Wrote:[quote author=nirne link=topic=10425.msg13489#msg13489 date=1409264390]


Τώρα σε παραδέχομαι! Αλλά αφού έχεις τον Ρόμπερτ Μπαράθηον, γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να υπάρχει κι ο αντίπαλός του, ο Πρίγκιπας του Ντράγκονστοουν, διάδοχος του θρόνου των Ταργκάρυεν (πριν φυσικά μας αφήσει χρόνους  Sad ), Ραίγκαρ Ταργκάρυεν!  8)

Αναμένουμε την επιστροφή των δράκων Tongue !Ανάμεσα από αυτούς δεν θα ήθελα Daenerys όμως,από τους υπόλοιπους ο Eddard Stark ήταν καλός χαρακτήρας αλλά υπερβολικά αφελής για να βασιλέψει,οπότε επέλεξα Τύριον που έχει αποδειχθεί ικανός στην διακυβέρνηση και πανέξυπνος Wink .
[/quote]
Καλός ο Tyrion αλλα δεν σου γεμίζει το μάτι ούτε κυριολεκτικά ούτε και μεταφορικά για τον Σιδερενιο Θρόνο.Δεν εμπνέει τίποτα σε κανέναν εκτός από όσους θέλουν να φουσκώσουν τις τσέπες τους!


Απ: Ideal Westeros King - Σιέρα - 29-08-2014

Μανς Ρέιντερ, δαγκωτό.
Ξέρει να παίζει μουσική, να μάχεται και είχε το θάρρος/θράσος να πάει στο Γουιντερφελ όταν ήταν εκεί ο Ρόμπερτ.
Kαι ξέρει ποιός είναι ο πραγματικός εχθρός!
[Image: tumblr_mytf9nPM7s1sh566ao1_1280.jpg]


Απ: Απ: Ideal Westeros King - Aerion Targaryen - 29-08-2014

(29-08-2014, 05:52 AM)Σιέρα link Wrote:Μανς Ρέιντερ, δαγκωτό.
Ξέρει να παίζει μουσική, να μάχεται και είχε το θάρρος/θράσος να πάει στο Γουιντερφελ όταν ήταν εκεί ο Ρόμπερτ.
Kαι ξέρει ποιός είναι ο πραγματικός εχθρός!
[Image: tumblr_mytf9nPM7s1sh566ao1_1280.jpg]

Ναι αλλά δε νομίζω πως είναι άνθρωπος που θα καθόταν σε έναν θρόνο να κυβερνάει τα Επτά Βασίλεια μέσα από τις δολοπλοκίες τους κτλπ.


Απ: Απ: Απ: Ideal Westeros King - Σιέρα - 29-08-2014

(29-08-2014, 09:44 AM)Aerion Targaryen link Wrote:Ναι αλλά δε νομίζω πως είναι άνθρωπος που θα καθόταν σε έναν θρόνο να κυβερνάει τα Επτά Βασίλεια μέσα από τις δολοπλοκίες τους κτλπ.

Ναι έχεις δίκιο, και για αυτό τον προτιμώ! Είναι υπεράνω Οίκων, τιμής κ.τ.λ..