Game Of Thrones - Greek Community
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones (/thread-627.html)



Απ: Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - K. - 21-06-2015

(21-06-2015, 08:40 PM)nirne link Wrote:edit: Λοιπόν λέω ψέματα ότι δεν μου έχει μείνει. Τώρα το θυμήθηκα... Αλλά μου έχει μείνει αλλιώς κι όχι ως καθηγητής τόσο. Νομίζω ότι ήταν αυτός που παντρεύτηκε μια συμφοιτήτριά μας την εποχή που πήγαινα εγώ στο πανεπιστήμιο και το κουτσομπολιό πήγε σύννεφο, οπότε μας έμεινε... ανεξίτηλος. Μας περνούσε βλέπεις καμιά τριανταριά χρόνια τότε.  Tongue

ΝΑΙ ΡΕ!!! Και κάνανε κι ένα κοριτσάκι!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μικρός που 'ναι ο κόσμος!!!


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - nirne - 21-06-2015

Τσαγκαράκης, Τζιφόπουλος, Φραγκουλίδης, Δετοράκης...

Τι μου θυμίσατε ρε παιδιά!!! Οι καθηγητές μου!!!

Ο Τζιφόπουλος είχε μόλις έρθει στο πανεπιστήμιο όταν μπήκα εγώ. Είχα κάνει ένα σεμινάριο Ησίοδο μαζί του. Είναι ακόμη εκεί, ε; Μαγκίτης, μου άρεσε!

(21-06-2015, 08:46 PM)Ελενη Κ link Wrote:φετος παιρνει σύνταξη ο καισαρας.

Ω ρε, γλέντια το κλασικό!!!!!

(21-06-2015, 08:48 PM)Laiono link Wrote:ΝΑΙ ΡΕ!!! Και κάνανε κι ένα κοριτσάκι!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μικρός που 'ναι ο κόσμος!!!

Το ξέρω! Γράφαμε μάθημά του εκείνη την ημέρα και ξαφνικά μπαίνει μέσα στο αμφιθέατρο αυτή που είχε το κυλικείο και μας λέει ο Φιλιππίδης: Μπορείτε να παραγγείλετε να πιείτε ό, τι θέλετε. Σήμερα γέννησε η γυναίκα μου!!!!

Σοκ εμείς! Δεν μας είχαν συνηθίσει οι καθηγητές να μας "μπάζουν" στις προσωπικές τους στιγμές!
χαχαχα

Ωραία χρόνια!!!!!!!!!!!


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - fire and ice - 21-06-2015

Εσεις ζήσατε το ρεθυμνο σε ωραίες εποχές. ..εγω  το πρόλαβα καπως.αλλά τώρα ούτε σχέση με το παρελθόν.


Απ: Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - Venier - 21-06-2015

(21-06-2015, 08:46 PM)Laiono link Wrote:Ω ναι!!! Ενώ συγκρουόμουν μαζί του μέσα στην ΓΣΤ σαν εκπρόσωπος φοιτητών, και ενώ ο άνθρωπος είναι εξαιρετικά αντιπαθής σαν διορθωτής γραπτών, στο μάθημά του ήταν άψογος.

Ούτε πο κρατούσα σημειώσεις... απλά άκουγα.

Επίσης Τσαγκαράκης γίγαντας, Κάππα, Αναγνωστοπούλου, Τζιφόπουλος, Φραγκουλίδης, Δετοράκης... πολλοί καλοί ήταν στην Φιλολογία!!!
έχει ξεφύγει το τόπικ αλλά θα το πω: είχες καθηγητή τον ΔΕΤΟΡΑΚΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πεεεεεεεες πώς ήταν ως καθηγητής!!!!!!!! Έχω πολύ καλή εντύπωση για την προσωπικότητά του, τον έχω γνωρίσει μόνο απ΄το συγγραφικό του έργο, πες!!!!!!!!!!!!!!


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - nirne - 21-06-2015

[member=3199]Ελενη Κ[/member]

Μη νομίζεις ότι κι εκείνη την εποχή το εκτιμούσαν οι φοιτητές, όλο γκρίνια ήταν! Το έχει ο άνθρωπος να εκτιμάει τα πράγματα μόνο όταν τελειώνουν ή όταν τα χάνει, δυστυχώς.

(21-06-2015, 09:01 PM)Venier link Wrote:έχει ξεφύγει το τόπικ αλλά θα το πω: είχες καθηγητή τον ΔΕΤΟΡΑΚΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πεεεεεεεες πώς ήταν ως καθηγητής!!!!!!!! Έχω πολύ καλή εντύπωση για την προσωπικότητά του, τον έχω γνωρίσει μόνο απ΄το συγγραφικό του έργο, πες!!!!!!!!!!!!!!

Βυζαντινολόγος. Μια χαρά καθηγητής ήταν. Και καθόλου δύσκολος να τον περάσεις αν διάβαζες.
Ως άνθρωπος, θυμάμαι απλά ότι ήταν πολύ συντηρητικός στις απόψεις του και δεν μου ταίριαζε πολύ, αλλά, εντάξει, δεν θα τον παντρευόμουν κιόλας.  Smile

Κι εσύ στο Ρέθυμνο σπουδάζεις, [member=2882]Venier[/member] ??? Θεοί! Πραγματικά όλη η Φιλοσοφική Κρήτης είναι μαζεμένη εδώ!!!!  Big Grin


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - Venier - 21-06-2015

[member=194]nirne[/member] το ξέρω ότι είναι Βυζαντινολόγος! Όχι, δεν είμαι Ρέθυμνο, Φιλοσοφική ΕΚΠΑ είμαι. Παρ'όλα αυτά, δε θα με χαλούσε να σπούδαζα Ρεθυμνάρα!


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - nirne - 21-06-2015

Μπορεί να φανώ εντελώς άσχετη τώρα, αλλά ΕΚΠΑ τι είναι;

Και δεν πειράζει που δεν σπουδάζεις στην Κρήτη, φιλοσοφική είσαι κι εσύ! Πάω στοίχημα ότι μετά από αυτήν την κουβέντα, θα "σκάσουν μύτη" κι άλλοι "συνάδελφοι" σε λίγο!  Tongue


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - Venier - 21-06-2015

Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών Tongue
πώς λέμε ΠαΠει = Πανεπιστήμιο Πειραιώς κλπ


Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - fire and ice - 21-06-2015

Αν σπουδαζες ρεθυμνο θα είχες την κόρη του Δετορακη Smile επίσης πολύ καλή και όπως είπε η [member=194]nirne[/member]  για τον πατέρα της,αν διαβάσεις σε περνάει.


Απ: Απ: Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones - nirne - 21-06-2015

(21-06-2015, 09:15 PM)Venier link Wrote:Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών Tongue
πώς λέμε ΠαΠει = Πανεπιστήμιο Πειραιώς κλπ

Α, Καποδιστριακό το ήξερα εγώ. Ή άλλαξε όνομα ή οι συμφοιτητές μου της Αθήνας του έκοβαν το όνομα για συντομία όταν αναφέρονταν σ' αυτό.  Big Grin