Game Of Thrones - Greek Community
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 5η Σεζόν [2015] (https://agameofthrones.gr/forum-26.html)
+---- Thread: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy (/thread-672.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - marialulu - 16-06-2015

Με τα μάτια του τι παίχτηκε; Συμβολίζει κάτι ή φταίει ο φωτισμός;


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - karmarmi - 16-06-2015

[member=3148]marialulu[/member]

Νομίζω ότι είναι θέμα φωτισμού τελικά. Διακρίνεται όντως μια κόκκινη-λευκή λάμψη στα μάτια του, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό...


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - arwyn - 16-06-2015

Διαβασα και αυτο στην γενικη ιστοσελιδα

http://westeros.gr/news/item/1163-kit-harington-o-tzon-moiazei-me-ton-patera-tou

Ναι. Του μοιαζει του Ραιγκαρ. Μες τη μελαγχολια σαν κι εκεινον.

Και η φωτο που ελεγα, ο Τζον γονατισμενος. (Σορρυ αν δεν πρεπει να παρω το URL ετσι, mods καντε παιχνιδι αν δεν επιτρεπεται. )

[Image: Jons-end.jpg]

Καλή η σκεψη, Χριστίνα, για το αίμα Ταργκαρυεν να ενεργοποιηθει απο τη νεκρική πυρα. Μου αρέσει πολύ! 'Αλλωστε, νεκρική πυρά, του Ντρόγκο, γέννησε και τους δράκους.

Κοιτα ρε που ενώ δεν είχα κολλημα με τον Τζον, θα αποκτησω στα... γεραματα!  Tongue ;D


ΥΓ. Τα ματια του Τζον ισα ισα που δειχνουν να πεθαινει. Διαστέλλονται τελειως οι κόρες. Ωραιο CGI. Δε μας πειθει οτι θα μεινει νεκρος όμως. Wink


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - jons spearwife - 16-06-2015

[member=3139]karmarmi[/member] +1 THANK YOU I JUST FOUND THE PERFECT SIG! Danke schön!
(16-06-2015, 05:25 PM)arwyn link Wrote: , για το αίμα Ταργκαρυεν να ενεργοποιηθει
Το αιμα των Τargaryen δεν εχει κατι ιδιαιτερο για να χρειαζεται ενεργοποιηση.


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - arwyn - 16-06-2015

(16-06-2015, 05:26 PM)Jons Spearwife link Wrote: [member=3139]karmarmi[/member] +1 THANK YOU I JUST FOUND THE PERFECT SIG! Danke schön![quote author=arwyn link=topic=10516.msg15938#msg15938 date=1434475526]
, για το αίμα Ταργκαρυεν να ενεργοποιηθει
Το αιμα των Τargaryen δεν εχει κατι ιδιαιτερο για να χρειαζεται ενεργοποιηση.[/quote]

Κοτζαμ Summerhall καηκε και δεν εκκολαφτηκε εκει κανενα αβγο δρακου. Η Ντανυ εναν Ντρογκο καιει, μπαινει στη φωτια και η ιδια με τα αβγα της και τσουπ, παρε τρια δρακομωρακια. Η ιδια δε, δεν καιγοτανε οταν αγγιζε τα καυτα αβγα και δεν καιγεται απο τις φωτιες των παιδιων της. Αρα... κάτι παιζεται με κάτι στο αιμα καποιων Ταργκαρυεν. Βεβαια, ο Τζον το τσουρουφλιασε το χερι του τότε όταν επιασε εκεινη τη λαμπα...

Τεσπα, αυτο που θελω να πω ειναι το εξης: Εαν Ρ+Λ=Τ, τοτε ο Τζον εχει κατι και στο αιμα του. Αυτο το κατι, μαλλον μαζι με τη μαγεια της Μελισσανδρα, θα τον αναστησει.

Γράφε κυρ Γιώργηηηηηηη!!!!!  Smile





Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - marialulu - 16-06-2015

Το σενάριο για την 6η σεζόν έχει γραφτεί; Τα γυρίσματα πότε ξεκινούν;


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - Prousalis - 16-06-2015

@Jon's Spearwife
Δε νομίζω ότι το πρόβλημα του Τζον είναι κάποια ενεργοποίηση του αίματος του.
κατά την γνώμη μου ο Τζον σαν γιος του Νεντ Σταρκ μεγάλωσε με τις αρχές της διατήρησης της τιμής κάτι που ποτέ δεν πρόδωσε.
Έχει δώσει εναν ιερό όρκο που αρνήθηκε να σπάσει (αν και το σκέφτηκε)
τόσο όταν έμαθε για την εκτέλεση του πατέρα του, τόσο όταν έμαθε για την δολοφονία του αδερφού του, όσο ακομα και αν δελεάστηκε από τον έρωτα του για την Υγκριτε. 
Αυτός ο όρκος ήταν που τον κράτησε στο Μαυρο Κάστρο και δεν δέχθηκε την προσφορα του Στανις να ανακηρυχθεί διάδοχος του Γουιντερφελ. Ο όρκος αυτός τον δέσμευε μέχρι τον θάνατο του και πλέον έχει ολοκληρωθεί γι αυτό και είμαι βέβαιος πως αυτο δεν ήταν το οριστικό τέλος του Σνοου ειδικά όταν ξέρουμε πως οι Αλλοι έρχονται και πως δεν βρίσκεται καμια άλλη σημαντικη προσωπικότητα σε ολοκληρο τον βορρα που να μπορεί να τους αναχαιτίσει.
Εκτός και αν το σενάριο είναι πρωτα να φτασουν οι Αλλοι μέχρι το Κινγκς Λάντινγκ για να ερθει η Νταινερις να τους αναχαιτίσει και να πάρει τον θρόνο.
Βέβαια κάτι τέτοιο δεν ξέρω τι σημασία θα είχε όταν γνωρίζουμε ότι ο Μπραν που προφανώς θα έχει μεγαλη σημασία για την αποκρουση των αλλων βρίσκεται στις ρίζες ενός γουειργουντ, δεντρων που διασώζονται μονο στον Βορρα...




Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - jons spearwife - 16-06-2015

(16-06-2015, 03:11 PM)Σιέρα link Wrote: Θα ήταν καλό να ήταν συνεπείς με τα γεγονότα...
Well, εδω στην δευτερη σεζον ο Tyrion ειπε οτι ο Trysate ειναι  "younger son" και ΜΠΟΥΜ!!! εγινε ο διαδοχος.


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - arwyn - 16-06-2015

Η Μελισανδρα βασικα την εκανε με ελαφρα πηδηματακια οταν ειδε οτι ο Σταννις πηγαινε προς σφαγη. Χαζη ητανε να κατσει να τη σκοτωσουνε; Ωστοσο... το παιξιμο της ηθοποιου μου λεει οτι εμεινε εκπληκτη η Μελ, σοκαριστηκε. Το πιστευε οτι ο Σταννις ητανε ο εκλεκτος. Οταν ομως ηρθε το ακυρο, επεστρεψε στον άλλο περίεργο γι'αυτην, τον Τζον. Δεχτηκε την αλαζονεία της και τα λάθη της και τώρα θα μας αναστήσει τον Γιαννιό;

Γράφε κυρ Γιώργη.....


Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - jons spearwife - 16-06-2015

(16-06-2015, 05:54 PM)Prousalis link Wrote: @Jon's Spearwife
Δε νομίζω ότι το πρόβλημα του Τζον είναι κάποια ενεργοποίηση του αίματος του.
Αυτό που εννοούσα είναι ότι το  Targaryen αίμα δεν έχει καμία σχέση με το αν κάποιος καίγετε ή όχι.
(16-06-2015, 05:54 PM)Prousalis link Wrote: Εκτός και αν το σενάριο είναι πρωτα να φτασουν οι Αλλοι μέχρι το Κινγκς Λάντινγκ για να ερθει η Νταινερις να τους αναχαιτίσει και να πάρει τον θρόνο. 
Εγώ  δεν θα ήμουν και τόσο σίγουρη αν και κατά ποσό οι δράκοι και η Dany θα «αναχαιτίσουν» ή έστω θα έχουν κάποια επίδραση πάνω στους Others.