Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - karmarmi - 04-09-2015

Απολογούμαι εκ των προτέρων για τη χρήση της ένδειξης spoiler:

Show Content



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - karmarmi - 06-09-2015

Το παρακάτω άρθρο είναι γραμμένο στην ισπανική γλώσσα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ως προς το ζήτημα της μετάφρασης, ευχαριστούμε εκ των προτέρων.  (happy)

http://lossietereinos.com/reportaje-exclusivo-desde-el-castell-de-santa-florentina-que-confirmamos-que-sera-colina-cuervo/

Ωστόσο, μπορεί να διακρίνει ο αναγνώστης με σχετική ευκολία ότι είναι σημαντική η πιθανότητα να υποδύεται ο Ian McShane το Randyll Tarly...


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - atropos - 07-09-2015

(04-09-2015, 10:22 PM)karmarmi link Wrote: Απολογούμαι εκ των προτέρων για τη χρήση της ένδειξης spoiler:

Show Content

Δεν κατάλαβα την ερώτηση, το υπογραμισμένο ειδικά μου καψάλισε τον εγγέφαλο λίγο  (whew)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - karmarmi - 09-09-2015

[member=139]atropos[/member]

Ζητώ ελικρινά συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, και απολογούμαι εκ των προτέρων για το γεγονός ότι η διατύπωση της συγκεκριμένης πρότασης είναι ομολογουμένως κακότεχνη και ημιτελής. Οφείλεται κατά κύριο λόγο, υποθέτω, στη συνήθη επιβράδυνση των νοητικών λειτουργιών στη διάρκεια των μεταμεσονύκτιων ωρών, και για το λόγο αυτό αναγκάστηκα να επιστρατεύσω το gifset.  (blush)

Αν διατηρείς ακόμη αμείωτο το ενδιαφέρον σου ως προς το νόημα της ανωτέρω συνεισφοράς μου στη συζήτηση, να σε ενημερώσω ότι αναφέρομαι σε μια δημοφιλή θεωρία που υποστηρίζει πως

Show Content

Επίσης, μια επισήμανση ακόμη, η ιστοσελίδα watchersonthewall.com μας ενημερώνει ότι τελικά ο McShane δεν υποδύεται το Randyll Tarly ή τον Aeron Greyjoy, ωστόσο, όπως καταγράφεται και στην ανακοίνωση της ένταξής του στο cast της σειράς, ο ρόλος που του αποδίδεται είναι προεξέχουσας σημασίας, όσον αφορά τουλάχιστον στην εξέλιξη της πλοκής.

Quote:[size=1.35em]And as for Ian McShane–  we’ve been told that he is not Randyll Tarly or Aeron Greyjoy. McShane plays a character who has a scene with the outlaw band mentioned in the 2nd casting call, who filmed last month. It sounds like McShane’s role has minimal screen time like they said when he was cast, basically, though they did also refer to his “key importance.” We’ll keep looking to find out more info on this one.[/size]

Διαδικτυακή πηγή: Major new spoilers about McShane and more in season 6; Game of Thrones plans a premiere and a battle

Καθώς φάινεται η λειτουργία των γυρισμάτων που συμμετέχει ο συγκεκριμένος ηθοποιός συμπιπτεί χρονικά με την εκτιμώμενη ημερομηνία για την τηλεοπτική παραγωγή στα Riverlands. Υπάρχει περίπτωση να πρόκειται για τον Elder Brother;


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - atropos - 10-09-2015

[member=3139]karmarmi[/member] Κανενα πρόβλημα, σ'ευχαριστώ για τη διευκρίνηση!

Για να πω την αλήθεια, δε το θεωρώ απίθανο αυτο που αναφέρεις, ειδικά αν σκεφτεί κανεις την τραγική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει το Kings Landing, που η εκφαλή του ειναι σχεδον ανύπαρκτη και έχει κατακλυσθεί απο φανατικους.

By Fire be Purged!


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - atropos - 22-10-2015

Για αυτη τη "Μάχη των 6 Στρατών" που ακούγεται στο βορρά και μάλιστα αναφέρεται ότι ένας "μεγάλος ηγέτης" θα ενώσει τους υπόλοιπους του Βορρά εναντίων των Μπόλτον, τι σκέψεις έχετε;

Αυτος ο μεγάλος ήρωας πιστεύετε ότι θα είναι ο Τζον;
Ή θα μπορούσε να ειναι και ο Μάντερλι, ίσως με τον Ρικον μαζί του ως προστατευόμενο μέχρι να μεγαλώσει και να ξαναγινει King in the North?!
Ή ήρθε η ώρα η Σανσα να γινει με κάποιο μαγικο τροπο χρήσιμη στη ζωή της;!

Καμια άλλη εικασία/ιδέα;


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - SANDOR CLEGANE - 22-10-2015

Quote: "Μάχη των 6 Στρατών" 
Όταν το διάβασα κι εγώ, παραξενεύτηκα, μου θύμισε κάτι αντίστοιχο απ' το "Χόμπτ", κι αναρωτήθηκα.
Οι εικασίες μου ήταν οι ίδιες μ' αυτές του atropos  και μ' αυτή τη σειρά. Επειδή η σειρά πήρε περιεργη τροπή σε
σχέση με τα βιβλία, σηκώνω τα χέρια  και περιμένω πλέον το αναπάντεχο.
Αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία  θα έλεγα πάλι τα ίδια,  βέβαια και απ' τις πρώτες μου σκέψεις , πριν δω κάποιες φωτο, ήταν
και μια μεγάλη μάχη με τους "Άλλους"  - αλλά αυτή ήταν η μια στρατιά και έμεναν άλλες πέντε,  αλλά ποιοι ΄μπορούσαν να ήταν
οι άλλες πέντε που ενώθηκαν μεταξύ τους για να αντιμετωπίσουν τους Άλλους;  Αυτές οι απορίες ήταν στιγμιαίες.
Και συνεχίζω το "αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία", θα ήθελα ο Τζέιμι  να τα είχε "σπάσει" με τους Μπολτον  και να επαναφέρει
στο Βορά  ό,τι από "Σταρκ" ή πιο κοντινό υπάρχει (Ρίκον,  αν παρουσιαστεί  ή η παρούσα Σάνσα),  με σκοπό την αυτοκάθαρση και δικαιοσύνη
στο Βασίλειο  (φυσικά στο KL θα υπάρχει πλέον ηρεμία).  (τώρα αυτά μπορεί να παρθούνε ως φανφίξιον ,  αλλά εγώ είπα τι θα ήθελα να συμβεί
αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία -οπότε δεν γίνεται-  και τι "έκπληξη"  μπορούν να μας ετοιμάζουν )
- Ένα πιο νορμάλ σενάριο  είναι  να ξεσηκωθούν επιτέλους οι βόρειες φυλές , δηλ. επαναστατήσουν εναντίον των Μπόλτον,  χωρίς κάποιον αρχηγό Σταρκ,  στην πορεία μπορεί  και βλέποντας και κάνοντας. Δηλ. σε πρώτη φάση  η αποτίναξη του ζυγού των Μπόλτον  κι ο διωγμός τους  και σε β' φάση "βλέπουμε  ποιος θα γίνει αρχηγός ή κάτι άλλο" .


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - marialulu - 28-10-2015

Σχετικά με τον Σταννις

Show Content



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 28-10-2015

Πολύ ενδιαφέρον, [member=3148]Lady Stark[/member] !!!

Show Content

Αναρωτιέμαι όμως για τον Τζον τι να γράφει; Έχουμε πρόσβαση σ' αυτό το βιβλίο για να μάθουμε;


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - Prousalis - 28-10-2015

δε μου κανει καμια εντυπωση οτι πολλοι αναγνωστες των βιβλιων εχουν σταματησει να παρακολουθουν ή να παρακαλουθουν με μικροτερο ενδιαφερον την σειρα.