Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 14-11-2015

[member=157]Σιέρα[/member] , εγώ νομίζω ότι πρόκειται για έναν ιερέα που

Show Content


Αν μάλιστα ρίξουμε και μια ματιά στη διαρροή:

Show Content

:^)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - atropos - 16-11-2015

Αν υποψιαστώ ότι στον επόμενο κύκλο θα δουμε
Show Content
θα πέσει το ίντερνετ και τα μπετά του ίντερνετ και θα μεινει μονο ένας κρατήρας εκεί που κάποτε υπήρχε..  Big Grin


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - marialulu - 23-11-2015

Κυκλοφόρησε το πρώτο επίσημο poster της 6ης σεζόν του Game of Thrones!!

[Image: 64bef0afed06fcb82336422cc806bf6b.jpg]


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 23-11-2015

Ωωωωω, ο Γιαννάκης μας είναι!!!!

Show Content
Αμφιλεγόμενο πόστερ θα έλεγα ως προς τη σημασία του!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ, [member=3148]Lady Stark[/member] !


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - Alyssane - 23-11-2015

Μιλάμε δεν προσπαθούν καν να το κρατήσουν μυστικό! Ωραία αφίσα πάντως!


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - Ygritte - 23-11-2015

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Πολύ ωραία αφίσα! Ανυπομονώ για τον 6 κύκλο!


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 23-11-2015

Καλώς μας ήρθες, [member=3262]Ygritte[/member] !  (hi)

[member=3233]Alysanne Targaryen[/member]  (D$D don't do subtle. It is known  :o )

Υπάρχει μια περίπτωση  να έβγαλαν αυτήν την αφίσα λόγω των διαρροών. Με το σκεπτικό δηλαδή ότι αφού δεν μπορούν πλέον να το κρατήσουν μυστικό, καλύτερα να το πουν οι ίδιοι με τρόπο εντυπωσιακό. Η αφίσα είναι υποβλητική χωρίς αμφιβολία!

Στην επίσημη σελίδα του Game of Thrones τα σχόλια κάτω από την αφίσα είναι ποικίλα. Οι αναγνώστες κλασικά αναλύουν και κάνουν προβλέψεις, οι τηλεθεατές πάλι είναι διχασμένοι. Άλλοι πανηγυρίζουν που ο Τζον ζει κι άλλοι θεωρούν ότι στην αφίσα απεικονίζεται νεκρός.


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - SANDOR CLEGANE - 23-11-2015

Ξαναβάζω την εικόνα σ' αυτή τη σελίδα ,  για να μην ξαναγυρνάμε πίσω :
[Image: 29b357c25e35ffc462632f932608528b_L.jpg]

Δεν ξέρω, αλλά η πρώτη εντύπωση μου (κλάσματα δευτερολέπτου) μού έφερε δυσάρεστα συναισθήματα, 
μου φάνηκε  όπως η "Σκληρόκαρδη",  κάτι σαν νεκροζώντανος.  Συνήθως η πρώτη εντύπωση είναι πιο κοντά στην
πραγματικότητα (ως προς την αύρα που εκπέμπει κάποιος)  , αλλά ... είναι φωτογραφία.
Με πιο ψύχραιμη ματιά  μου γέννησε την απόρία  γιατί ( ; )  έχει αίματα στα μάτια, αφού εκεί δεν υπήρχε επαφή
κατά το "λιντσάρισμά" του,  άρα είναι συνέχεια μετά από κάποιο χρονικό διάστημα  - ίσως τα κοράκια;...
ή είναι απ' το μέτωπό του;  (βεβαίως όπως όλοι  ή όπως οι περισσότεροι,  περιμένω να τον δω να ξαναπρωταγωνιστεί,
αλλά [τώρα μιλάω μόνο για μένα] δε θέλω να ξενερώσω,  αν δω "άλλον"  Τζον Σνόου )


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 23-11-2015

Η αλήθεια είναι ότι την πιθανότητα τα κοράκια να "γευμάτισαν" στα μάτια του, δεν την είχα σκεφτεί και για μερικές στιγμές τη βρήκα πολύ πειστική! Όμως έπειτα σκέφτηκα ότι εφόσον αυτό θα έγινε μετά θάνατον, λογικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει αιμορραγία, έτσι δεν είναι;

Προσωπικά, το αίμα στο πρόσωπο το θεώρησα ως "σύμβολο" του τραυματισμού του. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή αλλά σκέφτηκα ότι ή θα τον έδειχναν με τα άντερα έξω ή θα έκαναν κάτι τέτοιο. Και εφόσον πέθανε χωρίς να τραυματιστεί στο πρόσωπο, άρα η ροή του αίματος δεν δικαιολογείται εκεί ό, τι τραύμα κι αν δέχτηκε μετά θάνατον. Αυτήν την εντύπωση έχω, τουλάχιστον. Αν μπορεί κάποιος με ιατρικές γνώσεις να μας το διευκρινίσει αυτό, καλά θα ήταν. ([member=396]arwyn[/member] , ναι, εσένα κοιτάω!!!!  :o )

edit: Επίσης, ο λόγος που δεν μου φαίνεται νεκρός/νεκροζώντανος, είναι ότι τα χείλη του μου μοιάζουν λιγάκι "σφιγμένα" και τα μάτια του "χαμηλωμένα". Με λίγα λόγια είναι σαν να υπάρχει έκφραση στο πρόσωπό του (να τολμήσω να πω θλίψη; Με επιφύλαξη πάντα). (Παρ' όλα αυτά, το χρώμα του είναι το... εκρού του νεκρού ομολογουμένως!)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - K. - 24-11-2015

Μετά την επιβίωση του Glenn στο TWD, όλα τα περιμένω πλέον από τις τηλεοπτικές παραγωγές!!!

Ακόμη και να "γευμάτισαν" τα κοράκια με τα μάτια του Τζον. Όμως δεν μου φαίνεται ροή αίματος στην αφίσα αυτή. Δεν ρέει το αίμα σαν να 'χει βαφτεί με πινέλο...