Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - arwyn - 24-11-2015

[size=1em]Ωωωωω.... Γιαννάκηηηηηηη!!!! (σε στυλ Σάκηηηη...  Tongue )[/size]

[size=1em]Και επειδη θελετε επιστημονικες (ιατρικες/csi) παρατηρησεις, (σε ειδα που με κοιταξες [/size][member=194]nirne[/member] [size=1em]...) ...[/size]

[size=1em]Παιδια... κουλαρετε. Ειναι αφισα. Ειναι ποιητικη. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SCREENCAP, δηλαδη πλανο απο επεισοδιο!  8-| [/size]

[size=1em]Ο Τζον ειναι ορθιος. Φοραει και τη γουνα του να μην κρυωνει, άρα ζωντανος (αν και το εκρου του νεκρου με εκανε πολυ να γελασω Νιρνε!!). Εχει σκυμμενο λιγο το κεφαλι του (δειτε την κλιση των μαλλιων του), τα ματια κλειστα. Εκφραση λυπης/πικρας/απογοητευσης, πραμα απολυτως λογικο, σκεφτομενοι τι του κανανε. Τωρα το αιμα... εκει ειναι η ποιηση που λεγαμε. Σαν δακρυα αιματος ειναι, αλλά τα δακρυα σε ορθιο ατομο δεν εχουνε τετοια διασπορα (csi με ιατρικη εδω). Θα μπορουσανε να ειναι αιματα απο πληγη στο μετωπο πανω απο το αριστερο του φρυδι, αλλά πάλι η διασπορα δεν ειναι λογικη. Τι ειναι λογικο; Να πηρε ενας της HBO μια φωτο του Τζον, να της εριξε ποιητικα δακρυα αιματος στο περιπου και να μας κοτσαρε την αφισα να εχουμε να λεμε και να φαγωνομαστε![/size]


[size=1em] Tongue  :*  (rofl) [/size]


[size=1em]Υ.Γ. Στην πόλη μου εχει γεμίσει ένας γκραφιτάς σχεδον όλες τις πολυκατοικίες (ελεος....) με ματια με δακρυα αιματος. Φωτό μιας φίλης. [/size]

Show Content



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 24-11-2015

Αργουινάκι, συμφωνώ μαζί σου για το ποιητικό του πράγματος. Αυτό ήθελα να πω μιλώντας για το "συμβολισμό" του τραυματισμού του, αλλά εσύ το είπες πολύ καλύτερα. Άλλωστε, ο Τζον δεν φορούσε τη γούνα του όταν τον σκότωσαν και δεν νομίζω ότι του τη φόρεσαν μετά για να μην κρυώνει  Tongue .

Θεωρώ ότι οι παραγωγοί-υπεύθυνοι μάρκετινγκ ή όποιοι άλλοι ασχολήθηκαν μ' αυτό, το έκαναν για να μας κάνουν να αναρωτιόμαστε. Η αφίσα δεν ξεκαθαρίζει αν είναι ζωντανός ή νεκρός ο Τζον. Δείχνει όμως ότι δεν τελείωσαν μαζί του. Κι αυτό το κάνουν γιατί από τη μια ξέρουν ότι ο περισσότερος κόσμος που παρακολουθεί τη σειρά τον λατρεύει και θα ενθουσιαστεί που θα τον δει και πάλι κι από την άλλη με σκοπό να εκμεταλλευτούν τις διαρροές (αναγνωστικό κοινό που το έχει σκάσει το παραμύθι της ανάστασης στα Μέσα + διαρροές από τα γυρίσματα)  προς όφελός τους.

[member=2126]Laiono[/member] , έχεις δίκιο, χρησιμοποίησα λάθος λέξη. Ροή δεν είναι αυτό, πραγματικά είναι σαν να έχει βαφτεί με πινέλο. Αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι ένα μεταθανάτιο τραύμα δεν ματώνει, δεν βγάζει πολύ αίμα, οπότε δεν θα μπορούσε να λερωθεί έτσι το πρόσωπό του από ένα τραύμα post mortem. Αν δείτε μάλιστα στα δεξιά του αίματος έχει πιτσιλιές, πράγμα που προϋποθέτει πίεση-παλμό ή ότι κάποιος άλλος τον πιτσίλισε (θεέ μου, άργουιν, πραγματικά από εκπομπές τύπου csi και άλλες που καταγίνονται με πραγματικά εγκλήματα του παρελθόντος τα έμαθα αυτά!  Big Grin Big Grin Big Grin)
Αλλά έτσι κι αλλιώς, πιστεύω ότι όλο αυτό είναι "ποιητικό" όπως το χαρακτήρισε η Άργουιν. Όπως ήταν και η αφίσα του Τύριον όπου τον παρουσίαζε μέσα στη βάρκα με τον δράκο από πάνω του να κοιτάζονται "μούρη με μούρη". Αυτό δεν συνέβη ποτέ έτσι στη σειρά. Είδε δράκο ωστόσο...

edit 1: όλο αυτό με τα δάκρυα αίματος σε Τζον και τοίχους μου θύμισε τα γουέιργουντ.......
edit 2: το σχήμα του αίματος στο πρόσωπο του Τζον εμένα μου φέρνει στο μυαλό κάτι άλλο. Είναι όπως όταν έχουμε λερωμένα χέρια και πιάνουμε το πρόσωπό μας. Τα χέρια του Τζον σίγουρα ήταν γεμάτα αίμα πριν πεθάνει μιας και πιθανότατα κάποια στιγμή έπιασε την κοιλιά του.  Ίσως λοιπόν ο Τζον πασαλείφτηκε μετά την ανάστασή του  Tongue .


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - Dantalion83 - 24-11-2015

εγω πιστευω οτι ο Γιαννακης μας θα αναστηθει απο την Μελισανδρα μιας και επιβεβαιώθηκε και απο την αφίσα και αφου μεσω του θανατου του εσπασε ο ορκος της φρουρας , θα μαζεψει μερικους αγριους και θα  παει και θα παρει πισω το Γουιντερφελ . θα κοψει τον πισινο του μπολτον , πιθανον θα βρεθει και με Σανσα και θιον , (ισως και με μπριεν ) , αφου παρει πισω το Γοιντερφελ μετα με διαφορους τροπους (πολεμο και συμφωνιες θα καταφερει να ξανασυγκεντρωσει τον Βορα και το μεγαλυτερο μερος του θα το παρει μαζι στο τοιχος οπου μετα απο πολεμο μικρης διαρκειας θα κανει παλι ειρηνη με τους νεκροζοντανους (πολλοί απο τους οποιους θα μεταναστευσουν απο τα νευρα τους στο TWD χιχιχιχι). Πιστευω και εγω οτι η Σανσα θα γινει η lady Stoneheart και μαζι με τον Γιαννακη θα κοψει τον πωπο του Ραμσει , και αφου μετα παρουν τον Ρικον και γυρισει και ο Σαμ , θα μαθουν για τον Μπραν (ισως ) για το οτι εφυγε περα απο το τοιχος , η Αρια θα φυγει απο εκεινη την ομαδα με τους κανεναν και θα ξαναβρεθει με το λυκο της (οταν μαθει οτι ο Τζον πηρε πισω το Γοιντερφελ ). Τα 3 κεφαλια πιστευω και εγω οτι ειναι Ντανυ -Τζον-Τυριον , και αν ο Γκριφ αποδειχτει Ταργκαριεν ισως πεθανει …. ισως ειναι ενα κεφαλι δρακου θα δειξει ) , Για την Ντανυ πιστευω θα μαζεψει τους Ντοθρακι , θα παρει πισω το Μηρην και μετα θα φυγει για Γουεστερος επιτελους (μας κουρασε το κοριτσακι ) να ενωθει με τον Γκριφ και με Τζον (ναι R+L = J ) και αν ο Γκριφ ειναι ψευτικος να βρουν το 3 κεφαλι (τυριον )


επισης ειμαι σιγουρη οτι η Σερσει θα το βρει τελικα απο τον Τζειμι αμα δεν τον σκοτωσει η Lady Stoneheart (που θα συμμαχήσουν  για την πτωση της Σερσει ).

Στο θρονο τελος πιστευω θα κατσει τελικα ο Τυριον με την Σανσα που θα ολοκληρωσουν το γαμο τους , και ετσι θα επελθει ειρηνη και στα 7 βασιλεια , ο Ρικον θα παρει το Γουιντερφελ .  η Αρυα θα παντρευτει τον Γκεντρι και θα πανε στο Καστερλυ ροκ . η Ντανυ πιστευω θα τα κακαρωσει στο τελος μαζι με τους δρακους , και ο Γιαννακης θα γινει το χερι του βασιλέα !!!!! Φρευ και Μπολτον θα σβησουν απο το χάρτη , η Μπριεν και ο Τζειμυ θα μπαλαμουτιαστουν εστω μια φορα πριν ο Τζειμυ πεσει τιμημενος σε μια απο τις μαχες , στα σιδερενια νησια δεν ειμαι σιγουρη πιος θα τα κρατησει απο Θιον και Ασσα !!!


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - CrimsonCurse - 24-11-2015

Ανάμεικτα συναισθήματα για την αφίσα. Καταρχάς πιστεύω ότι στην φωτογραφία απεικονίζεται νεκρός. Τα μάτια του φαίνονται κλειστά, σκοτεινά, μαύρη μαυρίλα πλάκωσε. Θα μπορούσε άνετα να βρίσκεται πάνω σε νεκροφορείο γιατί το κεφάλι του είναι σαν να ακουμπάει σε κάποιο ξύλο. Τώρα αν όντως είναι ζωντανό το παιδί, τι να πω. Μπορεί να συμπαθώ τον Γιαννάκη, αλλά ποτέ δεν ήταν από τους αγαπημένους μου στη σειρά οπότε θα προτιμούσα να παρέμενε νεκρός. Αν είναι ζωντανός ένα είναι το σίγουρο. Όποιος χαρακτήρας θα πεθαίνει από 'δω και πέρα, όλοι θα τρέφουν ελπίδες για ανάσταση.


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - arwyn - 24-11-2015

(24-11-2015, 10:11 AM)nirne link Wrote: edit 1: όλο αυτό με τα δάκρυα αίματος σε Τζον και τοίχους μου θύμισε τα γουέιργουντ.......
edit 2: το σχήμα του αίματος στο πρόσωπο του Τζον εμένα μου φέρνει στο μυαλό κάτι άλλο. Είναι όπως όταν έχουμε λερωμένα χέρια και πιάνουμε το πρόσωπό μας. Τα χέρια του Τζον σίγουρα ήταν γεμάτα αίμα πριν πεθάνει μιας και πιθανότατα κάποια στιγμή έπιασε την κοιλιά του.  Ίσως λοιπόν ο Τζον πασαλείφτηκε μετά την ανάστασή του  Tongue .


Απ 1. Ω ναι, Νιρνούλα! Ο Τζον θρηνει την προδοσια σαν γουειργουντ! Μ'αρεσει!!  (clap)


Απ2. Δεν εχει δαχτυλιες το αιμα, ουτε ενα αποτυπωμα, οποτε ειναι πλαστό στο photoshop.  :o


Παντως το ΗΒΟ μια χαρα τρολάρει/επιβεβαιωνει/χαιρεται με τον καημό μας!  (rofl)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - SANDOR CLEGANE - 24-11-2015

Quote:  Να πηρε ενας της HBO μια φωτο του Τζον, να της εριξε ποιητικα δακρυα αιματος στο περιπου και να μας κοτσαρε την αφισα να εχουμε να λεμε και να φαγωνομαστε! 
Χωρίς λόγια :

[Image: index.php?action=dlattach;topic=10527.0;...=429;image]



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 24-11-2015

[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member] , μάλλον εμάς μαγειρεύουν/ψήνουν οι τύποι! Σε σιγανή φωτιά για να είναι το μαρτύριο αργό και επώδυνο!!!!  Big Grin

edit: είσαι μεγάλος πάντως!!!!!!  Big Grin Big Grin Big Grin  (bow)  (bow)  (bow)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - K. - 25-11-2015

Κορίτσια, μας έχετε φάει με τον Γιαννάκη... σαν και την TV και το fb που γέμισε με το κοπέλι απ' τα Βορίζια, τον Στάθη τον Στιβακτάκη (κι εμείς έχουμε μούσια κι είμαστε και Κρητικοί μα δεν μας είδα στον Θέμο Tongue).

Εχτές στο γυμναστήριο τους τρόλαρα πάντως και τους έλεγα (δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία τα παιδιά που δουλεύομε μαζί) ότι ο Τζον αποδεικνύεται μπάσταρδο του Ρόμπερτ!!! Εξ ου και τα κατάμαυρα μαλλιά. Καλό ε;! Smile Smile Smile


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 25-11-2015

Είσαι τρολ ολκής, [member=2126]Laiono[/member] !  Big Grin Big Grin Big Grin

Πίκρα που θα φάνε οι τύποι σε λίγο καιρό.... Θα σε κυνηγάνε με το τουφέκι, φίλε μου!!!

edit: Ποιος είναι ο Στάθης ο Στιβακτάκης; Έχω μείνει πολύ πίσω καθώς καταλαβαίνω!!!


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - arwyn - 25-11-2015

+1 στον Σάντορ για την εικονα μαγειρικης!  (rofl)


+1 στον Λάιονο για το ΕΠΙΚΟ τρολαρισμα!!!!!!!!  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)