Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - mmoud - 25-11-2015

Υπάρχει σίγουρα πληγή στο πρόσωπο και πιτσιλιές από αίμα και φοράει ρούχα των αγρίων.
Το μόνο γεγονός που μπορεί να ταιριάζει γάντι για την ερμηνεία της εικόνας είιναι οταν είχε περάσει το τείχος
μαζί με τους άγριους και του επιτέθηκε ένας αετός (ή γεράκι) που είχε μπει μέσα του o Orell ο άγριος ως warg.

Που κολλάει όμως αυτό με τα πρόσφατα γεγονότα αδυνατώ να φανταστώ.

(Αντίλογος :  στο πρόσωπό του έχει μια παλιά ουλή που μπορεί να έγινε τότε από τον αετό
και η εικόνα να είναι άαχετη με τη σκηνή που αναφέρω παραπάνω) 





Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 25-11-2015

Υπάρχει και μία ακόμη περίπτωση. Ο Τζον να είναι δεμένος σ' ένα στύλο, όρθιος και έτοιμος για την πυρά όπως ήταν ο Μανς. Μόνο που επειδή είναι νεκρός, το κεφάλι του είναι πεσμένο μπροστά. Έτσι, δικαιολογείται το γεγονός ότι απεικονίζεται όρθιος κι όχι ξαπλωμένος, όπως επίσης και το ότι φοράει το πανωφόρι του με τη γούνα, μιας και ενδεχομένως να τον έντυσαν για την τελετή της νεκρικής πυράς του.

Όλα αυτά βέβαια, αν υποθέσουμε ότι η φωτό είναι στιγμιότυπο κάποιου επεισοδίου.

Το μόνο που με προβληματίζει σ' αυτήν την περίπτωση είναι το γεγονός ότι στις νεκρικές πυρές οι νεκροί κείτονται ξαπλωμένοι. Έτσι είδαμε να συμβαίνει μέχρι τώρα τουλάχιστον (Ντρόγκο, Μέιστερ Αίμον). Όρθιοι οι μελλοθάνατοι είναι σε εκτελέσεις (Μανς) και θυσίες (Σιρήν).... Γιατί λοιπόν  να είναι ο Τζον όρθιος; Εντάξει, ζητάω μεγάλη συνέπεια από τη σειρά και μας έχει αποδείξει ότι κάτι τέτοια δεν τα δίνει ιδιαίτερη σημασία, αλλά λέω εγώ τώρα.


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - Alyssane - 25-11-2015

Δεν νομίζω ότι είναι στιγμιότυπο επεισοδίου... τα προηγούμενα πόστερ δεν ήταν (όχι ακριβώς πάντως).


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - Starfall - 27-11-2015

1ον: Δεν είμαι τακτική στην επικοινωνία μου και ζητώ συγνώμη (έχουμε και μικρό παιδί...)
2ον: +1 Laiono, για το τρολάρισμα!! Γιατί δηλαδή, οι τύποι του HBO είναι καλύτεροι;
3ον: Για να μπω και στο θέμα

Μήπως το αίμα δεν είναι δικό του;
Μήπως όντας ζωντανός (ο τρόπος δικός σας!), πήρε το σπαθάκι του και πετσόκοψε όσους του επιτέθηκαν και το αίμα τους έπεσε στη μούρη του ;
Ή μήπως το 'χασα, επειδή θέλω να επιστρέψει ζωντανός;;;; ]Smile


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - juanita - 03-12-2015

Η αφίσα μάλλον θέλει να μας υπενθυμίσει το γνωμικό "κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει"...στην συγκεκριμένη βέβαια περίπτωση βγάζει και παραβγάζει! Tongue
Δεν θεωρώ ότι αποκαλύπτει κάτι παραπάνω για την 6η σεζόν, απλώς παίζει με τον πόνο μας κι επιτείνει την αγωνία για την τύχη του Γιαννάκη...


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - marialulu - 03-12-2015

Το πρώτο επίσημο teaser!!
https://youtu.be/IxI8aPISq8I Τα λόγια είναι από τον 6 ο κύκλο;  Ξέρεις κανείς τι λέει;


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 03-12-2015

Μάλλον σαν ανασκόπηση των προηγούμενων σεζόν μοιάζει. Αυτοί που μιλάνε πάντως πρέπει να είναι η Κουρούνα με τα Τρία Μάτια και ο Μπραν. Θεωρώ ότι είναι από τον έκτο κύκλο τα λόγια τους.

Ελπίζω το πρώτο τρέιλερ να βγει γρήγορα!

edit: [member=3148]Lady Stark[/member] , θα το ξαναδώ στα γρήγορα και θα κάνω τη μετάφραση.


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 03-12-2015

Μετάφραση:

Κουρούνα με τα Τρία Μάτια: Παρακολουθούμε, ακούμε και θυμόμαστε. Το παρελθόν έχει ήδη γραφτεί. Η μελάνη έχει στεγνώσει.
Μπραν: Δεν έχουν ιδέα τι πρόκειται να συμβεί.

Σκηνές που περιλαμβάνει το teaser:

1) Ο Τζον πάνω στη βάρκα φεύγοντας (νομίζω) από το Χάρντχοουμ.
2) Ο Όλλυ δολοφονεί τον Τζον.
3) Ο αποκεφαλισμός του Νεντ, η Άρυα στην αγκαλιά του Γιόρεν να κοιτάει τα πουλιά.
4) Η δολοφονία της Κάτλυν.
5) Η τύφλωση της Άρυα
6) Η Μήρα που πολεμάει με τον σκελετό έξω από το δέντρο της Κουρούνας.
7) Η σφυρηλάτηση του Ορκοτηρητή από τον Πάγο.
8) Η δολοφονία του Ρομπ στον Κόκκινο Γάμο.
9) Το κόψιμο του χεριού του Τζέιμι.
10) Το κοράκι.
11) Η Ντάνυ με τους δράκους της.
12) Η πτώση της Άρπυιας από την πυραμίδα.
13) Ο Βασιλιάς της Νύχτας και το μωρό του Κρέιστερ που μετατρέπεται σε Άλλον.
14) Ο θάνατος του Τζότζεν.
15) Τα Στοιχειά σπάζουν την πύλη και εισορμούν στο Χάρντχοουμ.
16) Η Σέρσεϊ κουρεμένη.
17) Ο Μικροδάχτυλος φιλάει τη Σάνσα.
18) Ξανά η σφυρηλάτηση του Ορκοτηρητή.
19) Ο Βασιλιάς της Νύχτας "σηκώνει" τους νεκρούς.
20) Η τελευταία σκηνή του Τζον όπου πεθαίνει στο χιόνι.
21) Ο Μπραν κάνει γουάργκ.

Ελπίζω πως δεν μου ξέφυγε καμιά.

Παρατήρηση: οι σκηνές του Τζον έχουν σημαντικά μεγαλύτερη διάρκεια σε σχέση με όλες τις άλλες. Επίσης, έχουμε τρεις σκηνές δικές του. Για νεκρός χαρακτήρας είναι αξιοσημείωτα παρών στο βίντεο, θα έλεγα.

Παρατήρηση νούμερο 2: Ξέχασαν τον Τύριον;  :^)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - godric - 04-12-2015

Πιστεύω πως όλες αυτές οι σκηνές του Τζον είναι τέχνασμα των δημιουργών για να μας έχει στην τσίτα και να ανεβάσουν το ενδιαφέρον για τον ερχομό της 6ης σεζόν
Αλλά τελικά θα "φροντίσουν" να μας απογοητεύσουν χωρίς να δώσουν απαντήσεις (τουλάχιστον όχι στην 6η)


Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - K. - 04-12-2015

Κοπελιές, μην μου αρχίσετε πάλι με τον Γιαννάκη Smile Smile Smile

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Το trailer με δελέασε τώρα...: κάθε Κυριακή έχω σε ένα γεύμα της διατροφής μου, να φάω ότι θέλω. Μου φαίνεται σιγά σιγά θα ξεκινήσω μια "επανάληψη" των προηγούμενων σεζόν βλέποντας κάθε βδομάδα 1-2 επεισόδια....

Και... ετοιμαστείτε... όπως το "mantinadakia movies" που παραλλάσουν στα κρητικά ξένες ταινίες, θα ετοιμάσω μαντινάδες για τους χαρακτήρες της σειράς Smile