Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 04-03-2016

[member=3251]Muaddib[/member] , ευχαριστούμε για το βίντεο!

Αν πιστέψουμε πάντως τη διαρροή, καθώς όλες οι πληροφορίες που βγαίνουν κάθε τόσο στο φως φαίνεται να συμφωνούν με όσα περιγράφει, ο Ίαν μακ Σέιν δεν θα υποδυθεί ακριβώς τον Πρεσβύτερο της Ήσυχης Νήσου αλλά έναν ιερέα - παράνομο που μάλλον λυμαίνεται τις Παραποτάμιες Περιοχές. Κάτι τέτοιο κατάλαβα εγώ, τουλάχιστον.

Show Content



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 04-03-2016

Ο Κιτ Χάρινγκτον έδωσε μια νέα συνέντευξη στο Time Out του Λονδίνου. Δεν έχει δημοσιευτεί ολόκληρη ακόμη, αλλά έχουμε ένα κομμάτι της:

Quote:Kit Harington: 'Κοίτα, δεν είμαι στη σειρά πια. Σίγουρα δεν είμαι στη νέα σεζόν..'

Time Out: 'Δηλαδή, δεν έκανες καθόλου γυρίσματα για τη νέα σεζόν;'

KH: 'Γύρισα κάποιες σκηνές όπου είμαι νεκρός - [αστειευόμενος] είναι από τις καλύτερες δουλειές που έχω κάνει.'

TO: 'Γνωρίζεις τι συμβαίνει στη σεζόν ή έχασες το προνόμιό σου να ενημερώνεσαι;'

KH: 'Δεν έχω ιδέα. Ξέρω για πόσο καιρό θα είμαι πτώμα, αλλά δεν μπορώ να σας το πω αυτό.’
πηγή: http://www.timeout.com/london/blog/kit-harington-tells-us-jon-snow-will-return-in-game-of-thrones-season-6-030416

Λοιπόοοοον... από το "είμαι νεκρός νεκρός και δεν κάνω γυρίσματα και δεν θα με ξαναδείτε", περάσαμε στο "έκανα γυρίσματα, έπαιξα το πτώμα και θα υποδύομαι το πτώμα για κάποιο καιρό"! Εμ, ανακοινώθηκαν από το ΗΒΟ οι ηθοποιοί της έκτης σεζόν και ο Κιτ είναι μέσα (ο ηθοποιός που κάνει τον Σταννις πχ δεν είναι). Δεν μπορεί να συνεχίσει πλέον στον ίδιο σκοπό.

Δεύτερον, γιατί ο Τζον θα είναι πτώμα για καιρό; Δεν θα τον θάψουν/κάψουν όπως όλους τους νεκρούς;;;; Γιατί θα τον διατηρήσουν άραγε;;;;;

Τρίτον, οι φωτογραφίες του Κιτ στα γυρίσματα της Μάχης των Μπάσταρδων με την στολή των Σταρκ εικονίζουν το πτώμα του Τζον Σνόου δηλαδή; Μήπως ο Κιτ με τον όρο πτώμα εννοεί τον Τζον-ζόμπι; Γιατί για πτώμα δεν μου έμοιαζε στις φωτός ο φίλος μας.

Τέταρτον, ποιον κοροϊδεύουν; Εδώ ο κόσμος το 'χει τούμπανο, κι αυτοί κρυφό καμάρι.  Big Grin


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Alyssane - 05-03-2016

Αναρωτιέμαι αν έχουν συναίσθηση του πόσο γελοίο είναι αυτό. "Είναι νεκρός δεν είναι είναι δεν είναι είναι". Το μάδημα μαργαρίτας πιο αξιόπιστο είναι.
Νταξ, θα πει κάνεις, το κάνουν για μάρκετινγκ, να έχει σασπένς και να δουν περισσότεροι την έκτη, αλλά σοβαρά, κατάντησε κουραστικό. I don't care anymore whether he's living or dead.


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - marialulu - 05-03-2016



(04-03-2016, 05:51 PM)nirne link Wrote: Ο Κιτ Χάρινγκτον έδωσε μια νέα συνέντευξη στο Time Out του Λονδίνου. Δεν έχει δημοσιευτεί ολόκληρη ακόμη, αλλά έχουμε ένα κομμάτι της:

Quote:Kit Harington: 'Κοίτα, δεν είμαι στη σειρά πια. Σίγουρα δεν είμαι στη νέα σεζόν..'

Time Out: 'Δηλαδή, δεν έκανες καθόλου γυρίσματα για τη νέα σεζόν;'

KH: 'Γύρισα κάποιες σκηνές όπου είμαι νεκρός - [αστειευόμενος] είναι από τις καλύτερες δουλειές που έχω κάνει.'

TO: 'Γνωρίζεις τι συμβαίνει στη σεζόν ή έχασες το προνόμιό σου να ενημερώνεσαι;'

KH: 'Δεν έχω ιδέα. Ξέρω για πόσο καιρό θα είμαι πτώμα, αλλά δεν μπορώ να σας το πω αυτό.’
πηγή: http://www.timeout.com/london/blog/kit-harington-tells-us-jon-snow-will-return-in-game-of-thrones-season-6-030416

Λοιπόοοοον... από το "είμαι νεκρός νεκρός και δεν κάνω γυρίσματα και δεν θα με ξαναδείτε", περάσαμε στο "έκανα γυρίσματα, έπαιξα το πτώμα και θα υποδύομαι το πτώμα για κάποιο καιρό"! Εμ, ανακοινώθηκαν από το ΗΒΟ οι ηθοποιοί της έκτης σεζόν και ο Κιτ είναι μέσα (ο ηθοποιός που κάνει τον Σταννις πχ δεν είναι). Δεν μπορεί να συνεχίσει πλέον στον ίδιο σκοπό.

Ούτε η Μυρσελα αναφέρεται στο καστ, ενώ την είδαμε σε φωτογραφίες να κάνει το πτώμα.


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Alyssane - 06-03-2016

(05-03-2016, 08:11 PM)Lady Stark link Wrote: [quote author=nirne link=topic=10527.msg18985#msg18985 date=1457113899]
Ο Κιτ Χάρινγκτον έδωσε μια νέα συνέντευξη στο Time Out του Λονδίνου. Δεν έχει δημοσιευτεί ολόκληρη ακόμη, αλλά έχουμε ένα κομμάτι της:

Quote:Kit Harington: 'Κοίτα, δεν είμαι στη σειρά πια. Σίγουρα δεν είμαι στη νέα σεζόν..'

Time Out: 'Δηλαδή, δεν έκανες καθόλου γυρίσματα για τη νέα σεζόν;'

KH: 'Γύρισα κάποιες σκηνές όπου είμαι νεκρός - [αστειευόμενος] είναι από τις καλύτερες δουλειές που έχω κάνει.'

TO: 'Γνωρίζεις τι συμβαίνει στη σεζόν ή έχασες το προνόμιό σου να ενημερώνεσαι;'

KH: 'Δεν έχω ιδέα. Ξέρω για πόσο καιρό θα είμαι πτώμα, αλλά δεν μπορώ να σας το πω αυτό.’
πηγή: http://www.timeout.com/london/blog/kit-harington-tells-us-jon-snow-will-return-in-game-of-thrones-season-6-030416

Λοιπόοοοον... από το "είμαι νεκρός νεκρός και δεν κάνω γυρίσματα και δεν θα με ξαναδείτε", περάσαμε στο "έκανα γυρίσματα, έπαιξα το πτώμα και θα υποδύομαι το πτώμα για κάποιο καιρό"! Εμ, ανακοινώθηκαν από το ΗΒΟ οι ηθοποιοί της έκτης σεζόν και ο Κιτ είναι μέσα (ο ηθοποιός που κάνει τον Σταννις πχ δεν είναι). Δεν μπορεί να συνεχίσει πλέον στον ίδιο σκοπό.

Ούτε η Μυρσελα αναφέρεται στο καστ, ενώ την είδαμε σε φωτογραφίες να κάνει το πτώμα.
[/quote]
Ο Τζόφρυ έκανε το πτώμα ένα επεισόδιο. Ο Τάιγουιν το ίδιο. Με τη Μυρσέλλα μάλλον το ίδιο θα γίνει. Πόσα επεισόδια θα πληρώνουν τον Κιτ για να παίρνει έναν υπνάκο;


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 06-03-2016

Και ο Μπάρρισταν μόνο σ' ένα επεισόδιο εμφανίστηκε  ως πτώμα. Το γεγονός και μόνο ότι ο Κιτ υπαινίσσεται πως θα παίξει το πτώμα για περισσότερο χρόνο είναι "ύποπτο" για την υπόθεση του Τζον κατά τη γνώμη μου.

Πέρα από αυτό, αν δεν κάνω λάθος, συμφέρει πολύ περισσότερο σε περίπτωση που χρειάζονται το πτώμα κάποιου περισσότερο από ένα επεισόδιο, να φτιάξουν ένα ομοίωμα του προσώπου του ηθοποιού, παρά να πληρώνουν έναν σταρ τα μαλλιοκέφαλά τους για να έρχεται να ξαπλαρώνει επί δέκα επεισόδια στο πλατώ.


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - marialulu - 15-03-2016

http://winteriscoming.net/2016/03/14/30-seconds-of-footage-from-the-season-6-premiere-debuts-at-sxsw/

Έγινε μια εκδήλωση για το game of thrones και παρουσίασαν ένα βίντεο λίγων δεύτερολεπτών από το πρώτο επεισόδιο της 6ης σεζόν. Από κάτω παραθέτω την περιγραφή κάποιου που το είδε.

"The clip opens with the same shot everyone saw in the recently released trailer, of the camera skimming along The Wall before focusing in on a close up on a dead Jon Snow. The camera gets closer to Jon, and we half for a minute on the former Lord Commander of the Night’s Watch. A wolf who can only be Ghost howls in the background. The howling sounds both sad and angry.

After this is where things get interesting. We cut into the chamber from the trailer, the one where Jon’s body is laying. Melisandre and Ser Davos stand over it. Jon’s face appears to now have blood on it, and he lies motionless on the table.

Jon Snow's dead body Season 6 trailer

Melisandre speaks first, saying, “I saw him. In the flames. Fighting at Winterfell.”

Davos replies slowly. “I can’t speak for the flames, but he’s gone.”

Now, at first glance this might appear to be little we don’t already now, but the “fighting at Winterfell” bit is new information. Melisandre believes in the visions she sees in the flames, but acknowledges that she can misinterpret them. So Mel might believe them to be wrong now, but as viewers, we can guess that her vision will come true at some point, even if it doesn’t happen how she expects."



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Muaddib - 15-03-2016

Αφου εχασε την εμπιστοσύνη της στα οράματα από τις φλόγες πώς θα τα εμπιστευτεί πάλι?
Απο την άλλη και ο Θόρος οταν εχασε την πιστη του στον κοκκινο θεό (ωχ σαν γαυρος το ειπα αυτό :x)
τοτε ειναι που ανάστησε τον Beric


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 16-03-2016

[member=3251]Muaddib[/member]
Βλάσφημε!
Κανείς δεν χάνει την πίστη του Στον Κόκκινο Θεό.


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - summer - 16-03-2016

(15-03-2016, 05:55 PM)Muaddib link Wrote: Αφου εχασε την εμπιστοσύνη της στα οράματα από τις φλόγες πώς θα τα εμπιστευτεί πάλι?
Απο την άλλη και ο Θόρος οταν εχασε την πιστη του στον κοκκινο θεό (ωχ σαν γαυρος το ειπα αυτό :x )
τοτε ειναι που ανάστησε τον Beric


Κρίμα να χάσουμε τέτοια ιέρεια...με τις κόκκινες πούδρες της, τα χιόνια της, τα εορταστικά λαμπιόνια που έκαναν το σπαθάκι του Στάνις να φωσφορίζει...


Κρίμα..κρίμα..κρίμα...