Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 08-04-2016

Ευχαριστούμε, [member=3251]Muaddib[/member] και [member=3148]Lady Stark[/member] , για τα βίντεο!

Κατ' αρχήν, όπως είπες κι εσύ στο pm, [member=3148]Lady Stark[/member] , μας το κόβουν πάνω στο καλύτερο!  Big Grin

Κατά τα άλλα, αυτό που μου προκαλεί απορία είναι γιατί ξαφνικά οι δολοφόνοι του Τζον θέλουν να μπουν στο δωμάτιο που βρίσκεται το πτώμα του. Θέλουν να πάρουν το πτώμα; Γιατί; Αφού μετά τη δολοφονία το παράτησαν στο χιόνι και την έκαναν μ' ελαφρά. Γιατί δεν το πήραν τότε ώστε να μην το πάρει κανείς; Ελπίζω να το εξηγήσουν στο επεισόδιο.

Επίσης, πώς τολμούν να επιτεθούν σε δωμάτιο που είναι ο Γκόουστ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Από μια χαψιά τον καθένα θα τους κάνει το λυκάκι μας. Θα έπρεπε να το ξέρουν, φυσικά....


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Alyssane - 08-04-2016

Αληθεύει ότι το πρώτο επεισόδιο θα λέγεται "Η Κόκκινη Γυναίκα"; Γιατί αν ναι, είναι εντελώς off. Καταλαβαίνω γιατί σε μερικά βιβλία οι τίτλοι κεφαλαίων έχουν ένα όνομα, αλλά αυτό συμβαίνει όταν γνωρίζουμε ένα καινούριο χαρακτήρα. Π.χ ένα από τα πρώτα κεφάλαια του O Xάρι Πότερ και το Τάγμα του Φοίνικα έχει τίτλο "Λούνα Λάβγκουντ", γιατί τότε πρωτοσυναντάμε τη Λούνα. Τη Μελισάντρα την ξέρουμε από το δεύτερο κύκλο...


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - GregoryGero - 08-04-2016

Εμένα με ανησυχεί η περίληψη που βγάλανε που αναφέρει τα παρακάτω:

«Ο Jon Snow είναι νεκρός. Η Daenerys συναντά έναν ισχυρό άνδρα. Η Cersei βλέπει και πάλι την κόρη της.»

Άμα είναι να είναι πράγματι νεκρός τότε γιατί να γίνονται όσα είδαμε και στο παραπάνω video. Και εμένα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση γιατί τόση έννοια να πάρουν το πτώμα του Jon οι "αδελφοί"-δολοφόνοι του. Πιθανότατα φοβούνται ότι η Μελισάντρα θα τον αναστήσει.



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Muaddib - 08-04-2016

το οτι το πρωτο επεισοδιο λεγεται κοκκινη γυναίκα δεν θα αναφερεται ντε και καλα στην Μελισαντρα
Μην ξεχνάτε οτι εχουμε στον 60 κυκλο και αλλη κόκκινη γυναίκα στο Μηρήν.
Ναι ο τζων ειναι νεκρός. Το εχουμε εμπεδώσει αυτό. Τουλαχιστον μεχρι το 2ο, 3ο , βια 4ο επεισόδιο που θα επανέλθει.
Εγω χάρηκα απο το τρειλερακι για ενα άλλο λόγο:
ΝΑΙ ο Γκοστ ειναι καλά (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party)
Φατους όλους αγορι μου!!!!!!!! (punch) (punch) (punch)


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - summer - 09-04-2016

Ευχαριστούμε πολύ για τα Videos  (clap) , ανατρίχιασα με τον Ghost. Αν και με έκανε να φοβηθώ για την τύχη του, το τσεκούρι που είδα καθόλου δεν μου άρεσε.


Οι παραγωγοί πάντως κάνουν υπέροχη δουλειά να μας εξάπτουν την φαντασία.


Ένα μυστήριο καλύπτει πάντως το πτώμα του Τζον και την σπουδαιότητα του, εναλλακτικά πέρα από το σενάριο που απλώς θέλουν να κάψουν το σώμα, σκεφτόμουν πως μπορεί να παίζει και το σενάριο να υπάρχει συνωμοσία ανάμεσα στους άντρες της Φρουράς  (ο θεός να τους κάνει άντρες, τόσοι εναντίον ενός, πισώπλατη προδότες!!)  και του Bolton και να θέλουν το σώμα του για αποδεικτικό στοιχείο, γεγονός που ίσως ο Davos να κατάλαβε τι παίχτηκε και δεν τους αφήνει να κάνουν την παράδοση.

Μ'αρέσει η χρησιμότητα του Stannis εδώ, που αν δεν είχε οδηγηθεί στο Castle Black, δεν θα είχαμε τον προστάτη Davos. Και η αλήθεια είναι πως δεν του το είχα, έχω αρχίσει να τον συμπαθώ τρελά, πιθανόν η απουσία του Stannis, να μας δώσει έναν άλλον πιο μάχιμο, πιο σοφό και πιο ανεξάρτητο Davos υπέρ του δικαίου.

[font=verdana]Τέλος αν ο Κιτ δεν επιστρέφει για αυτόν τον κύκλο (που δεν νομίζω αλλά λέμε) πολύ πιθανόν να τον ξαναδούμε στον επόμενο με την επιστροφή των δράκων στο westeros (αναφορικά με τα ονόματα για αυτό το season). Πάντα έχω μία ελπίδα πως ίσως όπως στην Dany δεν είναι η απλή φωτιά αλλά η δρακοφωτιά που σχετίζεται με το δικό τους legacy και τους προσφέρει το ξύπνημα του Δράκου.


[font=verdana]Είναι μια φρούδα ελπίδα που απλά βασίζεται στην επιθυμία μου να δω κάτι πιο epic από τις νεκραναστάσεις της Μελισσάντρε.


edit:διορθώθηκε ο κώδικας - mod





Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Ygritte - 09-04-2016

Φοβερός ο Γκοστ! Ανησυχώ κ εγώ για την τύχη του!
Ποιά είναι η κόκκινη γυναίκα στη Μηρήν?


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - nirne - 09-04-2016

[member=3262]Ygritte[/member] , μια ιέρεια του Ρ'λορ που θα δούμε στην επόμενη σεζόν. Νομίζω ότι δεν υπάρχει στα βιβλία αυτή. Εκτός κι αν θυμάμαι λάθος.


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - GregoryGero - 10-04-2016

Σίγουρα το μικρό απόσπασμα από το βίντεο έχει ως κύριο ερώτημα τη σκοπιμότητα του σώματος του Jon και για ποίο λόγο οι άντρες της Φρουράς διεκδικούν από τον Davos και τον Ghost το σώμα του "νεκρού".

Σίγουρα οι άντρες της Φρουράς θεωρούν ότι "κάτι" πρέπει να φοβούνται για να προσπαθούν να εισβάλουν και να πάρουν το σώμα του Jon. Οπότε τα περί δεδομένου θανάτου δεν μου φαίνονται πιστευτά...


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - summer - 10-04-2016

Μιλώντας για τον Ghost, να κάτι που δεν ήξερα, (sorry θα βγω λίγο εκτός-εντός της συζήτησης) αλλά είναι πράγματι αρκτικός λύκος, τον λένε Quigly και είναι 9 ετών. Τόσο όμορφος είχα την εντύπωση πως ήταν σκύλος σαν τα υπόλοιπα τηλεοπτικά αδελφάκια του.


Τα τηλέφωνα του εκπαιδευτή του (που βρίσκεται στο Calgary του Καναδά) προφανώς έσπασαν για να ρωτούν την τύχη του John Snow, εφόσον και οι παραγωγοί πραγματοποίησαν γυρίσματα στο κέντρο εκπαίδευσης που έχει στον Καναδά. Λογικό....



http://www.calgarysun.com/2016/03/24/game-of-thrones-welcomes-back-albertas-own-quigly-otherwise-known-as-ghost-the-direwolf













Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - GregoryGero - 10-04-2016

(10-04-2016, 01:37 PM)summer link Wrote: Μιλώντας για τον Ghost, να κάτι που δεν ήξερα, (sorry θα βγω λίγο εκτός-εντός της συζήτησης) αλλά είναι πράγματι αρκτικός λύκος, τον λένε Quigly και είναι 9 ετών. Τόσο όμορφος είχα την εντύπωση πως ήταν σκύλος σαν τα υπόλοιπα τηλεοπτικά αδελφάκια του.


Τα τηλέφωνα του εκπαιδευτή του (που βρίσκεται στο Calgary του Καναδά) προφανώς έσπασαν για να ρωτούν την τύχη του John Snow, εφόσον και οι παραγωγοί πραγματοποίησαν γυρίσματα στο κέντρο εκπαίδευσης που έχει στον Καναδά. Λογικό....

http://www.calgarysun.com/2016/03/24/game-of-thrones-welcomes-back-albertas-own-quigly-otherwise-known-as-ghost-the-direwolf

Γ[member=2123][/member]μω τις διαφημίσεις για τον ιδιοκτήτη του κέντρου εκπαίδευσης (party) (party) (party)!!




edit:Διορθώθηκε η παράθεση - mod