Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - dervil13 - 23-05-2016

[member=3086]jermn[/member] Μήπως σου θύμισε Φρόντο-Σάουρον; Όταν ο Φρόντο φοράει το δαχτυλίδι


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - jermn - 23-05-2016

(23-05-2016, 09:25 AM)dervil13 link Wrote: [member=3086]jermn[/member] Μήπως σου θύμισε Φρόντο-Σάουρον; Όταν ο Φρόντο φοράει το δαχτυλίδι


'Οταν έγραψα το σχόλιο μου έφερνε κάτι απο Touch of Destiny στους Πειρατές της Καραϊβικής. Μετά μου ήρθε και εμένα το Lord of the Rings!


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 23-05-2016

Μάλλον είναι τρολιά αλλά το imdb έχει συμπεριλάβει τον Joseph Mawle στον 6ο κύκλο ως 'Brother Beyond the Wall".










Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Dragonlord - 23-05-2016

(23-05-2016, 02:56 PM)Σιέρα link Wrote: Μάλλον είναι τρολιά αλλά το imdb έχει συμπεριλάβει τον Joseph Mawle στον 6ο κύκλο ως 'Brother Beyond the Wall".


Όπως πάει το πράγμα, στο τέλος θα γράψει κάποιος ότι θα επανεμφανιστεί και ο Νεντ Στάρκ ως λ.χ. ακέφαλος καβαλάρης, και δεν θα φανεί περίεργο σε κανέναν...


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - robb stark of the north - 23-05-2016

(23-05-2016, 02:56 PM)Σιέρα link Wrote: Μάλλον είναι τρολιά αλλά το imdb έχει συμπεριλάβει τον Joseph Mawle στον 6ο κύκλο ως 'Brother Beyond the Wall".


Αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον. Το "brother Beyond the Wall" παραπεμπει στον Κρυοχερη.
και, στο 2ο τρειλερ δειχνει εναν καβαλαρη με μαυρο μανδυα να κραταει εναν πυρινο κεφαλοθραυστη, ενω στην ακρη φαινεται η Μηρα ξαπλωμενη (μαλλον προσπαθωντας να ξυπνησει τον Μπραν ή να τον προστατευσει απο τα Wights.
Ετσι συμφωνα με το προμο του επομενου επεισοδιου θα μας δειξουν Wights να κυνηγανε τον Μπραν και την Μηρα. Αρα... γιατι οχι Κρυοχερη.


Ειχα ομως την αισθηση οτι ο Μπεντζεν αποκλειεται να ειναι ο Κρυοχερης ετσι δεν ειναι?


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Dragonlord - 23-05-2016

(23-05-2016, 03:21 PM)robb stark of the north link Wrote: Αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον. Το "brother Beyond the Wall" παραπεμπει στον Κρυοχερη.
και, στο 2ο τρειλερ δειχνει εναν καβαλαρη με μαυρο μανδυα να κραταει εναν πυρινο κεφαλοθραυστη, ενω στην ακρη φαινεται η Μηρα ξαπλωμενη (μαλλον προσπαθωντας να ξυπνησει τον Μπραν ή να τον προστατευσει απο τα Wights.
Ετσι συμφωνα με το προμο του επομενου επεισοδιου θα μας δειξουν Wights να κυνηγανε τον Μπραν και την Μηρα. Αρα... γιατι οχι Κρυοχερη.
Ειχα ομως την αισθηση οτι ο Μπεντζεν αποκλειεται να ειναι ο Κρυοχερης ετσι δεν ειναι?


Νομίζω ότι ο ίδιος ο Μάρτιν έχει πει ότι ο Μπέντζεν δεν είναι νεκρός αλλά δεν είναι και ο Κρυοχέρης - αυτό δεν νομίζω βέβαια να είναι εμπόδιο για τα παλικάρια μας.


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - robb stark of the north - 23-05-2016

(23-05-2016, 03:31 PM)Dragonlord link Wrote: [quote author=robb stark of the north link=topic=10527.msg20347#msg20347 date=1464016902]
Αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον. Το "brother Beyond the Wall" παραπεμπει στον Κρυοχερη.
και, στο 2ο τρειλερ δειχνει εναν καβαλαρη με μαυρο μανδυα να κραταει εναν πυρινο κεφαλοθραυστη, ενω στην ακρη φαινεται η Μηρα ξαπλωμενη (μαλλον προσπαθωντας να ξυπνησει τον Μπραν ή να τον προστατευσει απο τα Wights.
Ετσι συμφωνα με το προμο του επομενου επεισοδιου θα μας δειξουν Wights να κυνηγανε τον Μπραν και την Μηρα. Αρα... γιατι οχι Κρυοχερη.
Ειχα ομως την αισθηση οτι ο Μπεντζεν αποκλειεται να ειναι ο Κρυοχερης ετσι δεν ειναι?


Νομίζω ότι ο ίδιος ο Μάρτιν έχει πει ότι ο Μπέντζεν δεν είναι νεκρός αλλά δεν είναι και ο Κρυοχέρης - αυτό δεν νομίζω βέβαια να είναι εμπόδιο για τα παλικάρια μας.
[/quote]


Χαχαχαχαχχαχ τα παλικαρια D &D δεν νομιζω να ακουνε και πολυ τον μαρτιν πλεον. Βεβαια, τωρα τελευταια μετα το hold the door δεν ξερω ουτε για τον μαρτιν τι να σκεφτω... :S


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 23-05-2016

[member=3000]Dragonlord[/member]


Μην τους βάζεις ιδέες.
Εκτός και εαν τον ρόλο του Ακέφαλου τον παίξει ο Κρίστοφερ Γουόκεν.


[member=2805]robb stark of the north[/member]


Δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστη είναι η συγκεκριμένη πηγή.
Αυτό που ξέρουμε για τον Κρυοχέρη είναι ότι κάπου δόθηκε στην δημοσιότητα ένα χειρόγραφο του Μάρτιν και η επιμελήτρια είχε ρωτήσει εαν πρόκειται για τον Μπέντζεν αλλά ο Μάρτιν το αρνήθηκε..
Για ποιά σκηνή αναφέρεσαι με τον καβαλλάρη?


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - marialulu - 23-05-2016

[Image: GoT-S6-21.gif]


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - jermn - 23-05-2016

Τον καβαλάρη δεν τον είχα προσέξει. Ταιριάζει η σκηνή του με το preview του επόμενου επεισοδίου πάντως.


Βλέποντας το preview του επόμενου επεισοδίου πρόσεξα τον διάλογο της Ντανέυρις με τον Ντάαριο και μου φάνηκε ότι ίσως απευθύνεται σε όσους υποστηρίζουν ότι ο Ντάριο είναι ο αρχηγός των Sons of the Harpy (κάπου το διάβασα παλαιότερα και στο forum). Επειδή μία υπόνοια ότι έχουν σταματήσει οι δολοφονίες απο όταν έφυγε η Ντανέυρυς απο το Meereen έγινε μεταξύ Βάρυς και Τύριον, λέτε??