Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν (/thread-683.html)



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Rhaella Targaryen - 20-06-2016

(20-06-2016, 07:26 PM)Dragonlord link Wrote: Θεωρώντας ότι ο Χιζντριβζ ζο Λόρακ πως τον λέγανε είναι νεκρός (τί διάολο, έχουμε να τον δούμε μία σαιζόν), η Νταινέρυς επιστρέφει στο Westeros. Υπενθυμίζω ότι της πήρε 6 σαιζόν. Στο χρονικό αυτό διάστημα εγώ παντρεύτηκα και έχω ένα παιδί δύο ετών, κι αυτή ακόμη να  μπει σε πλοίο ακόμη...

(clap)  (clap) Γέλασα πολύ με την ατάκα!

Ας κάνω και εγώ την πρόβλεψη μου.

Αρχικά δεν νομίζω ότι η Σάνσα θα δεχτεί να παντρευτεί τον μικροδάχτυλο, αρκετά έχει περάσει με τους γάμους της και έχει πλέον ωριμάσει. Θα θέλει να γίνει η αρχόντισσα του winterfell και να αράξει επιτέλους και λίγο σπίτι της! 6 season έχει να πάει (άλλοι παντρεύτηκαν και έκαναν και παιδι!  (hi) ) Θα βρει παρόλα αυτά τρόπο να τον ξεπληρώσει.

Ώρα της η Ντάνυ να γυρνάει προς τα πίσω. Και να γυρίσει όμως ποιον θα βρει? Οι Λανιστερς έχουν αφανιστεί σχεδόν και δεν νομίζω να μείνει και κανείς μετά την δίκη της Σέρσει. Περιμένουμε 6 σεζον να πάει να πολεμήσει αυτήν? Ε δεν νομίζω!
Πιστεύω ότι όταν γυρίσει θα πετύχει τον πόλεμο με white walkers, θα συμμαχήσει με τζον και εκεί θα ανακαλύψουμε ότι είναι συγγενείς, όταν θα έρθει σε επαφή και με τον δράκο του.

Ο θείος Γκρευτζόι δεν μου κολλάει στην ιστορία μου, αλλα πιστεύω θα τους εμποδίσει λίγο, θα έχει και κάτι για να εξουσιάζει τους δράκους, αλλά θα νικήσει η αγάπη της μάνας και θα τον κάνει χώμα.

Και να σας πω και το τέλος, θα νικήσουν τους white walkers ο τζονάκης δεν θα θέλει τον θρόνο, θα μείνει στο winterfell και θα παραμείνουν αγαπημένα ξαδερφάκια, με την Ντάνυ μας επιτέλους στον θρόνο να κυβερνά όχι μόνο το westeros (ισως και με τον Bran στο πλάι της). Τους Λάνιστερ θα τους έχει απλά κάψει, με τον Τύριον να γελάει μοχθηρά όπως η Σάνσα σήμερα (όχι για τον αδερφό του)

Έτσι τα έχω φανταστεί αλλά ποτε δεν ξέρεις με αυτους που έχουμε μπλέξει..


edit: Διορθώθηκε η παράθεση - mod


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 21-06-2016

[member=2992]elefantas[/member]


Βασικά το πάρτυ ίσως να αφορά κάτι που γίνεται στα βιβλία.


Show Content




Αυτό που είπε ο Ράμσαϋ στην Σάνσα, ότι θα είναι κομμάτι της, μήπως σημαίνει ότι η Σάνσα βρίσκεται σε ενδιαφέρουσα?


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - robb stark of the north - 21-06-2016

(21-06-2016, 11:04 AM)Σιέρα link Wrote: [member=2992]elefantas[/member]


Βασικά το πάρτυ ίσως να αφορά κάτι που γίνεται στα βιβλία.


Show Content




Αυτό που είπε ο Ράμσαϋ στην Σάνσα, ότι θα είναι κομμάτι της, μήπως σημαίνει ότι η Σάνσα βρίσκεται σε ενδιαφέρουσα?


Αυτο που εβαλες σε σποιλερ εχει οντως γινει, ή ειναι θεωρια?


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 21-06-2016

Θεωρία είναι.


Show Content



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - robb stark of the north - 21-06-2016

(21-06-2016, 12:05 PM)Σιέρα link Wrote: Θεωρία είναι.


Show Content


Οκ ευχαριστω, θα ηταν ενδιαφερουσα εξελιξη.
Παντως θεωρω πιο πιθανη την εμφανιση της Αρυα και το να σκοτωσει η ιδια τον Φρευ


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - ksoudis - 21-06-2016

Δεν τον βλεπω καλα τον γιαννη τον χιονη, πιστευω οτι η σανσα θα τον ριξει σε κανα μπουντρουμι μετα απο προτροπη του μικροδακτυλου.

Ειδικα αν μαθουμε στο τελευταιο επισοδιο οτι ειναι γιος του Ραιγκαρ


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 22-06-2016

Λοιπόν πριν από καιρό όταν ολοκληρώθηκε ο 4ος κύκλος οι ηθοποιοί ανανεώσανε τα συμβόλαια τους και για 6,7, και 8.


Σύμφωνα με αξιόπιστες πηγές, κάποιοι από τους ηθοποιούς θα πάρουν αύξηση του χρόνου, που σημαίνει ότι θα επιβιώσουν το φινάλε του  6ου.


Show Content





Θα λάβουν ως πληρωμή $500.000 το επεισόδιο.
Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι οι 5 χαρακτήρες θα επιβιώσουν μέχρι το τέλος. Τα τελευταία επεισόδια εξάλλου δεν έχουν γραφτεί ακόμα.
Το ΗΒΟ δεν έχει επιβεβαιώσει τις φήμες.
Show Content

edit: διορθώθηκε ο κώδικας - mod



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - jermn - 22-06-2016

Απογοητεύτικά αν όντως ισχύει αυτό


Show Content





γιατί δεν είμαι σίγουρος άν είναι χαρακτήρες που θα πάνε τόσο μακριά στο βιβλίο ή απλά κρατάνε τα μεγάλα ονόματα ηθοποιών που αρέσουν στον κόσμο!


Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - Σιέρα - 22-06-2016

Γενικά θεωρώ υπερβολές αυτό που λένε ότι ο Μάρτιν σκοτώνει όλο τον κόσμο.
Με εξαίρεση τον Νεντ, οι κεντρικοί χαρακτήρες την έχουν βγάλει καθαρή μέχρι στιγμής και ο Τζον αναστήθηκε.




Μόνο όταν φτάσουμε στο 7ο βιβλίο και μετά την μέση τότε θα αρχίσω να ανησυχώ για τους 5.


Βασικά μόνο για δύο χαρακτήρες είμαι βέβαιη ότι θα δούμε μέχρι το τέλος


Show Content



Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - jermn - 22-06-2016

Βασικά δεν έχεις και άδικο [member=157]Σιέρα[/member]
Κει εγώ νομίζω ότι είναι υπερβολές.


Μου άρεσε αυτό που είπε η Ντανέυρυς για τους πατεράδες στο προηγούμενο επεισόδιο και μου αφήνει μια αίσθηση ότι η πλοκή έχει να κάνει με παιδιά που προσπαθούν να διορθώσουν τα λάθη των πατεράδω τους με εξαίρεση τον Νεντ πάντα (αν και αυτός όλο και κάτι θα είχε κάνει).
Αναμένω θανάτους σε αυτά τα ηλικιακά γκρουπ απο άτομα που πήραν μέρος στην επανάσταση του Ρόμπερτ


Show Content