Game Of Thrones - Greek Community
Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: 7η Σεζόν [2017] (https://agameofthrones.gr/forum-28.html)
+--- Thread: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί (/thread-894.html)

Pages: 1 2 3 4


Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Σιέρα - 06-07-2017

Ποιός δεν θα επιβιώσει σε αυτόν τον κύκλο? Βάλαρ Μοργκούλις και τα σχετικά, έχετε 29 επιλογές, ποιός λοιπόν θα είναι ο επόμενος στόχος των σεναριογράφων?


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - nirne - 06-07-2017

[member=157]Σιέρα[/member] , διάβασα λάθος την ανάρτησή σου και νόμισα ότι ρωτούσες ποιος θα επιβιώσει, ενώ ρωτάς το αντίθετο. Άρα, οι ψήφοι μου είναι άκυροι!
;( ;( ;( ;( ;(



Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Σιέρα - 07-07-2017

[member=194]nirne[/member]  δεν πειράζει!


Οι δικοί μου ψήφοι:
  • Άρυα, ήδη βαδίζει σε ένα ζόρικο μονοπάτι και είναι δύσκολο να την δω να επανεισέρχεται μόνιμα στον Βορρά.
  • Μπραν, ίσως ο πιο ισχυρός και σημαντικός χαρακτήρας και αυτό τον κάνει αρκετά ευάλωτο.
  • ΒΤΝ επειδή πιστεύω ότι ο Τείχος θα πέσει φέτος, αιτία θα είναι ο ΒΤΝ, ο οποίος θα πεθάνει αλλά θα ολοκληρώσει το έργο του, την εισβολή των άλλων
  • Μπρον, δεν τον βλέπω να επιβιώνει την εισβολή των Ντοθράκι και επειδή είναι νωρίς για να πεθάνει ο Τζέιμυ, ο Μπρον θα πεθάνει...
  • Τζόρα, στάνταρ θα πεθάνει ενώ θα προσπαθεί να σώσει την Ντάνυ, για μια ακόμη φορά ή θα πεθάνει από την αρρώστια του, θα ήθελα πρώτα να συναντήσει την Λυάννα
  • Τα Φίδια πρέπει να πεθάνουν, και πολύ έζησαν
  • Το ίδιο και η Ελλάρια
  • Ο Ντέιβος είναι πολύ καλός και ικανός άρα θα τον χάσουμε...
  • Η Μελ κινδυνεύει ως αντίπαλος του ΒΤΝ
  • Ο Ρόμπιν κινδυνεύει καθώς ο ΜΔ δεν αποκλείεται να τον ξεκάνει για να δώσει στην Σάνσα την Κοιλάδα
  • Αν ο Τζον καβαλήσει δράκο ίσως χρειαστεί να θυσιαστεί ο Γκοστ...
  • Η Σέρσεϊ θα αντιμετωπίσει τον βάλονκαρ.
Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες αλλά έχουμε φτάσει σε ένα σημείο όπου όλα είναι πιθανά.


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - summer - 07-07-2017

Ενδιαφέρον thread...στο τέλος του season να δούμε πόσο κοντά πέσαμε στις προβλέψεις μας....


Ψήφισα...


Θήον Γκρέϋτζοϋ


Γιατί είναι ολίγον τι βάρος νομίζω...και με όλα αυτά που έχει κάνει, δεν θα λυπηθεί και κανείς...ευκολάκι...

Τα Φίδια της Άμμου


Μου κάνουν αναλώσιμα και αν σκοτωθούν αυτό θα πεισμώσει ακόμα περισσότερο την Ελλάρια


Έουρον Γκρέϋτζοϋ



Γιατί με αυτόν θα ασχολούμαστε και στο τελευταίο season; Νομίζω πως το τελευταίο season θα είναι πιο εστιασμένο στους Άλλους, οπότε...


Μικροδάχτυλος


Και πολύ άντεξε εδώ που τα λέμε, έρχεται η Άρια οπότε δεν νομίζω να την βγάλει καθαρή...


Ρόμπιν Άρρυν


Και αυτός είναι για να είναι....Πιθανότατα θα πάει από τον προστάτη Μικροδάχτυλο που θα έχει βαρεθεί να παρακαλεί το νιάνιαρο.


Έντμιουρ Τάλλυ


Γιατί και αυτός σαλάτα τα έκανε στο τέλος. Επίσης με τον Μικροδάχτυλο, Άρρυν και Έντμιουρ νεκρούς, βλέπω Σάνσα στην κοιλάδα, Άρια στο Ρίβεραν και Μπραν στο Γουιντερφελ... Ή τουλάχιστον θα ήθελα....


Ολέννα Ταϊρέλ

Γιατί και κάποιος από τους καλούς θα φύγει...Πολύ την πάω τη γιαγιά...αλλά...επειδή δεν θέλω κάποιον από τους άλλους κάπου πρέπει να πέσει ο κλήρος.


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Venier - 21-07-2017

Χαίρετε, χαίρετε! Χρόνια και ζαμάνια!

Φοβάμαι ότι σε αυτή τη σεζόν θα πεθάνει ο Σάντορ, τον έχουν κάνει πολύ συμπαθή!
Κατά τ'άλλα όλοι είναι υποψήφια θύματα.


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Σιέρα - 21-07-2017

[member=2882]Venier[/member]

Λονγκ τάιμ νόου ση! (hi)



Και ξέχασα να βάλω τον Σάντορ, αλλά δεν ξέρω αν πεθάνει ακόμα, σίγουρα πρέπει πρώτα να παίξει ένα ρηγιούνιον με την Σάνσα.


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Zanvalor - 21-07-2017

ΑΠο ότι είδα απο τις απαντήσεις τα φίδοκόριτσα μάλλον περιμένουμε να πάνε άκλαυτα


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Venier - 22-07-2017

(21-07-2017, 12:28 PM)Σιέρα link Wrote:[member=2882]Venier[/member]

Λονγκ τάιμ νόου ση! (hi)



Και ξέχασα να βάλω τον Σάντορ, αλλά δεν ξέρω αν πεθάνει ακόμα, σίγουρα πρέπει πρώτα να παίξει ένα ρηγιούνιον με την Σάνσα.
Επειδή πολλές φορές οι ανθρώπινες σχέσεις χαρακτηρίζονται από ματαιότητα και η κάθαρση δεν είναι δεδομένο ότι θα έρθει - και επειδή ο Μάρτιν έχει δείξει ότι τα λαμβάνει υπόψη του κάτι τέτοια - δε θεωρώ απαραίτητο ότι θα προλάβει ο Σάντορ να συναντηθεί με τη Σάνσα, ούτε ο Τζόρα (άλλος πολύ πιθανός υποψήφιος προς... αποχώρηση) με τη Νταινέρις ή τη μικρή Μόρμοντ.


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Σιέρα - 24-07-2017

[member=2882]Venier[/member]
Θα μου φανεί λίγο περίεργο εαν ο Μάρτιν έχτισε μια σχέση όπως της Σάνσα και του Σάντορ και δεν υπάρξει η παραμικρή εξέλιξη ή έστω κάποιο σύντομο τέλος.

[member=3327]Zanvalor[/member]

Προσωπικά θεωρώ τα Φίδια αχώνευτα...Ύστερα από τα γεγονότα του προηγούμενου κύκλου τις βρίσκω αφόρητες. Στην πλοκή δεν ξέρω τι έχουν να προσφέρουν και απορώ που η Ντάνυ συμμάχησε με κάποιες που έσφαξαν τον ανάπηρο θείο τους και τον απροστάτεθτο γιό του, για την εξουσία. Κατά ένα τρόπο είναι χειρότερες από τον Ράμσεϋ.


Απ: Να δούμε ποιος, ποιος, ποιος, θα φαγωθεί - Winter is here - 24-07-2017

ψηφισα μονο την σερσευ γιατι το εχω σιγουρο οτι θα φυγουν οι λαννιστερ απ'τη μεση. Αλλα απ'οτι ειδα σημερα τα φιδια της ερημου πεθαναν ηδη..