Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#71
Πλάκα πλάκα ο Ποντ όντως έχει κονέ, ο μπαμπάς του είναι ο σερ Ρόντρικ

He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#72
Κι εγω αναρρωτιεμαι αν τελικα θα παιξει η Σκληροκαρδη. Δεν το αποκλειω γιατι εχει ηδη προετοιμαστει το εδαφος με κεινον τον νεκραναστημενο αρχηγο της λεγεωνας. Πιστευω δεν ηταν τυχαια και ασχετη η σκηνη αυτη κι εχουν σκοπο να χρησιμοποιησουν την Σκληροκαρδη αλλα ισως με καποιες διαφορες απο τα βιβλια. Να εμφανιστει δλδ και να σωσει τις κορες της. Λεω εγω  ;D
Reply
#73
Γιατι  ρε, εμένα μ αρεσε αυτό το σκηνικό με τον Πόντρικ!!! ειχε φαση.  Tongue Tongue Tongue Tongue

Ασε που περιμενω πώς και πώς καπου παρακάτω μπας και ο Πόντρικας ξυπνήσει καμια θηλυκή πλευρά της Μπριέν (...λέεεω εγώ τωωωρα...!)
Reply
#74
(20-04-2015, 04:03 PM)Nica link Wrote:Κι εγω αναρρωτιεμαι αν τελικα θα παιξει η Σκληροκαρδη. Δεν το αποκλειω γιατι εχει ηδη προετοιμαστει το εδαφος με κεινον τον νεκραναστημενο αρχηγο της λεγεωνας. Πιστευω δεν ηταν τυχαια και ασχετη η σκηνη αυτη κι εχουν σκοπο να χρησιμοποιησουν την Σκληροκαρδη αλλα ισως με καποιες διαφορες απο τα βιβλια. Να εμφανιστει δλδ και να σωσει τις κορες της. Λεω εγω  ;D

Έχουν περάσει... σεζόν από τότε. Στην πορεία μπορεί να το μετάνιωσαν...
Ο Θεός κρίνει το δέντρο από τους καρπούς, όχι από τις ρίζες. (Πάουλο Κοέλο)
Reply
#75
(20-04-2015, 06:47 AM)atropos link Wrote:Βασικά πιστεύω ότι μας (ξανα)εισάγει τους crannogmen για να τους θυμηθούμε και επειδή αργά ή γρήγορα θα δούμε και Χάουλαντ, μη μας έρθει ξεκούδουνος...

Ξαφνικά έχω την τρομερή υποψία ότι η πλάκα που έκανες, atropos, με το patio, μπορεί να βγει αληθινή και οι D&D να βάλουν την Μπριέν να συναντήσει τον Χάουλαντ Ρηντ τώρα που θα περνάει από τους βάλτους! Έφαγα φλασιά κι εγώ μ' αυτό που είπες με την ξεκούδουνη αναφορά στην Τάφρο Κέιλιν (και κυρίως το γεγονός ότι είναι στους τίτλους αρχής- προσωπικά δεν το πρόσεξα, αλλά υποθέτω ότι για να το λες, έτσι θα είναι) και δεν ξεκολλάει από το μυαλό μου. Oh God...
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#76
[Image: 111917-zoidberg-hooray-Im-useful-and-tT9Z.gif]

;D
Reply
#77
;D ;D ;D

Μα αν το καλοσκεφτείς, το κουφό της υπόθεσης ήταν που η Μπριέν είπε ότι θα κάνει το γύρο της Τάφρου, ενώ τέτοιος γύρος δεν είναι δυνατόν να γίνει. Αυτό μου έκατσε άσχημα στο λαιμό, είναι η αλήθεια, και τώρα κατάλαβα ότι ενδεχομένως να έχουν... κακούς σκοπούς οι D&D!!!!!

Είμαι τρελή γι' αυτά που σκέφτομαι ή απλά έχει φοβηθεί το μάτι μου υπέρ του δέοντος με τους παραγωγούς αυτής της σειράς;;;;  ;D
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#78
Το να της πει της Μπριεν κάτι τέτοιο ο Χαουλαντ, δε το θεωρώ ούτε λογικό ούτε τηλεοπτικά καλό αφού θα ειναι η μεγαλύτερη αποκάλυψη της 10ετίας και δε πολυλέει να γίνει με background τον Πόντ να σαβουρώνει βατραχόπιτες..

Μια ενδιαφέρουσα περίπτωση πάντως θα ήταν να της έδινε ένα σφραγισμένο γράμμα για τον Τζον, μια που πάει κατα εκεί..!

Για να δούμε λοιπον..
Reply
#79
(24-04-2015, 07:23 AM)atropos link Wrote:θα ειναι η μεγαλύτερη αποκάλυψη της 10ετίας

Δε λες καλύτερα της 20ετίας!!!! Πότε βγήκε το πρώτο βιβλίο; Το 1996; 19 χρόνια πριν!  :o

Εγώ νομίζω ότι μάλλον θα έχουμε άλλο ένα forshadowing εκεί με τον Χάουλαντ αν τον συναντήσει η Μπριέν τελικά. Θα δούμε. Μπορεί να είναι και άνθρακας ο θησαυρός τελικά.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#80
Εγώ, πάλι, αποφάσισα να αυτοσποΐλεριαστώ 8) και διάβασα το νήμα πριν να δω το επεισόδιο. Sad

Οπότε, πάω να πάρω τα χαπάκια που προλαβαίνουν το έμφραγμα.... Sad

...και να κάτσω να δω το επεισόδιο....

σχολιασμός μετά, αν και νομίζω ότι οι Nica, atropos, Nirne με έχουν καλύψει...

Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)