Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome
@no one

Το οτι αλλαξαν γνωμη δε σημενει οτι δεν θελουν και να σκοτωσουν τον Τζον...Ηταν με την πλατη στον τοιχο και οι δυο πλευρες...ο Τζον παροτι εχθρος εχει μαζι του τον Τορμουντ και τους προσφερει και μια ελπιδα να σωθουν.. Αυτο δλδ που ηθελαν απο τη μερα που επιτεθηκαν στο μαυρο καστρο...ακομα τους λεει ο Αδνφ να πανε μαζι του...δεν ειναι οποιοσδηποτε...και δεν ειναι και οποιοσδηποτε διοικητης...ειναι ο Τζον...τον ξερουν καλα...ο τυπος πηγε μονος του να διαπραγματευτει με τον Μανς... Πιστευω οτι και πολυ τους πηρε να αποφασισουν να πανε τελικα μαζι του...

Το οτι ειναι Αγριοι δε σημενει οτι δεν εχουν και κριτικη σκεψη... Ααα και δεν πηγαν ολοι μαζι του...

Και τωρα μια ερωτηση...αλλος γιγαντας εκτος απο τον Γουν Γουν δεν υπαρχει..;Αν οχι ας του φτιαξουν ενα σπαθι στα μετρα του απο δρακογυαλο και να τους φαει ολους μονος του...νομιζω οτι μπορει
Reply
Ki εμενα μου κανε εντυπωση που το επαιζαν τοσο δυσκολοι. Αυτοι που τα εδωσαν ολα για να περασουν τα τειχη γιατι εξαρτιοταν η ζωη τους απο αυτο!
Αν σκεφτοντουσαν ψυχραιμα θα εβλεπαν οτι δεν θα ρισκαρε τη ζωη του ο Τζον ελπιζοντας οτι θα τους εστηνε παγιδα να τους σκοτωσει. Μαλιστα 30χιλ ατομα!!! Ποσο ευκολο θα ηταν κατι τετοιο? Θα πρεπε να βουλιαξει ολα τα πλοια δεν μπορω να φανταστω αλλο τροπο.

Στην τελικη ο Τζον τους εδινε αυτο που ηταν και δικαιο, μια ευκαιρια για φυσιολογικη ζωη απο την αλλη πλευρα αν και μου φαινεται τρομερα δυσκολη η προσαρμογη τους εκει. Ανθρωποι που ειχαν μαθει σε κυνηγι αλλων ανθρωπων, σε κανιβαλισμο, να παιρνουν οτι γουσταρουν χωρις να ρωτανε, χωρις τις αρχες που διεπουν τον "πολιτισμενο" κοσμο σιγουρα θα δημιουργουσαν πολλα προβληματα και θα εβρισκε μπελα ο Τζον Σνοου.
Reply
Οι Άγριοι ήθελαν μεν να περάσουν το Τείχος, αλλά με επίθεση και τους δικούς τους όρους, καταστρέφοντας την Νυχτερινή Φρουρά, κι όχι συμμαχώντας μαζί της γιατί απλούστατα δεν την εμπιστεύονταν. Στα βιβλία ήταν ο Τόρμουντ που τους έπειθε για τα πάντα και όχι ο Τζον, που και φύλακας της ΝΦ ήταν και προδότης γι' αυτούς αφού τους είχε ήδη πουλήσει μια φορά. Επίσης, όταν ήθελε ο Τζον κάτι από τους Άγριους ζητούσε από τον Τόρμουντ να μεσολαβήσει για να τους πείσει. Και πάντα τους έπειθε. Έτσι γινόταν στα βιβλία και το θεωρώ πολύ πιο λογικό έτσι όπως έχουν τα πράγματα και με δεδομένο το ότι οι Άγριοι είναι διάφορες φυλές και με πολύ διαφορετική νοοτροπία η καθεμιά.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
Και αντε περνουσαν το τειχος και ετρωγαν τα κορακια. Θα εχαναν βεβαια κι αυτοι δυναμεις.

Ειχαν την εντυπωση δλδ οτι μετα θα τους χαριζαν οι αρχοντες και οι βασιλιαδες απλα την υπηκοοτητα η οτι θα εκαναν πολεμο με ολα τα βασιλεια? Δεν εχει λογικη αυτη η σκεψη, κοιταει μονο το τωρα  πασχει απο ρεαλισμο. Οι δικοι τους οροι δεν ειχαν καθολου προοπτικη.

Μαζοχιστες!  Tongue
Reply
;D

[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
Quote:- Πάνω που είχα αρχίσει να έχω ελπίδες ότι η γυναίκα ήταν η Βαλ, τελικά την είχαν εκεί για να έχουν κάποιον πιο δραματικό θάνατο εφόσον δε σκόπευαν να σκοτώσουν κανέναν στο regular cast.
Κι εγώ το ίδιο νόμιζα  κι επίσης σαν φυαιογνωμία η κοπέλα  ήταν δυνατή κι έδινε ελπίδες για κάτι το "δυνατό" στο μέλλον
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Οι others μπορεί να μην επιτέθηκαν στην βάρκα ώστε να πάνε στο τείχος και να αναγκάσουν τους νότιους άρχοντες να έρθουν βόρεια και να τους σκοτώσουν πιο εύκολα
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
Μόλις το είδα!!!! Έχω πάθει την πλάκα μου κ ήθελα να σας το πω! Tongue
Τόσες μέρες περίμενα, ούτε το τόπικ δεν είχα διαβάσει!
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply
Για τον Τζον και για τις θεωριες για το αν θα πεθανει τελειως ή μερικως, φετος ή του χρονου.. Ειναι απο ασχετο σαιτ και το βρηκα...δεν ξερω κατα ποσο εχει βαση...αλλα μιλαει στο τελος για τα συμβολαια λεγοντας πως ο ηθοποιος ειναι απο τους ελαχιστους του καστ που εχουν συμβολαιο για εξι κυκλους επεισοδιων.. Ακομα μιλαει και για εκτεταμενες διαπραγματευσεις του ηθοποιου για μια επεκταση συμβολαιου για 7η σεζον...

http://www.huffingtonpost.gr/2015/06/05/...ediaWidget

δεν εχω χρονο να ψαξω παραπανω για το συγκεκριμενο θεμα...μπορει να ειναι και ανακριβες το αρθρο...αν θελει καποιος και μπορει ας το κανει μηπως βρεθει κατι ακομα που να συμφωνει με το παραπανω..

Reply
κι εγώ αυτό νομίζω ότι θα συμβεί (το απευκταίο μ ετο Τζον  που όλοι ευχόμαστε να' ναι φευκταίο  - αλήθεια υπάρχει κανείς που θέλει το αντίθετο; !! ) , οπότε  αυτό που λεμε θα ρίξει το ίντερνετ, πιθανολογώ  ότι θα' ναι  η πατρότητα και μητρότητα του Τζον ( μια που και στα βιβλία δεν έχει αποκαλυφθεί - άρα  "έκπληξη"  και για τους βιβλιοφάγους-βιβλιοφάνς )  ή  τη Λαίδη Σκληρόκαρδη  να κοιτάει την κρεμάλα ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)