Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
#71
(05-06-2015, 06:08 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote:(προσπάθησα να βάλω εικόνα απ' το μενού  προσθήκη εικόνας, αλλά  δεν ...  ποιος είναι ο τρόπος;  ή μήπως είναι μόνο ως συνημμένο  όπως και τελικά έκανα; )

Για να ανεβάσουμε εικόνα, πατάμε το εικονίδιο της εικόνας. Έπειτα, ανάμεσα στα δύο img που μας έχει βγάλει, βάζουμε το url της εικόνας που θέλουμε να αναρτήσουμε. Για να αντιγράψουμε το url της εικόνας, κάνουμε δεξί κλικ πάνω της και επιλέγουμε "αντιγραφή διεύθυνσης url εικόνας". Μετά κάνουμε επικόλληση εδώ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#72
Quote:Για να αντιγράψουμε το url της εικόνας, κάνουμε δεξί κλικ πάνω της και επιλέγουμε "αντιγραφή διεύθυνσης url εικόνας"
[Image: MAIN-Game-of-Thrones-season-5.jpg]
ok, έγινε,  αλλά μόνο από ιντερνετ,  για φωτο  από  pc  απ' ότι κατάλαβα δεν γίνεται έτσι
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#73
[Image: hound.jpg]

play now ( Σάββατο 6-6  21:40 )
(Nirne άρπαξε το τηλεκοντρόλ  και γύρνα το στον καρχαριομάχο !! )

Τροποποίηση  (μετά από καιρό) :
Quote:play now ( Σάββατο 6-6  21:40 )
  εκείνη την ώρα έπαιζε τελικό Τσάμπιονς Ληγκ Ποδοσφαιρο,  Γιούβε- Μπάρτσα .
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#74
Ναι μωρέ Pirlo, αιθαλή έφηβε!!!
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
#75
[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]

Για να ανεβάσεις εικόνα από το pc, τότε μπορείς να την ανεβάσεις πρώτα στο ίντερνετ με κάποιο πρόγραμμα όπως το lightshot για παράδειγμα κι έπειτα να την αναρτήσεις εδώ. Νομίζω πως δεν υπάρχει δυνατότητα να φορτωθεί εικόνα κατευθείαν από το pc εδώ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#76
Τρίτη 9 6 15  23:48  Παιζει Τώρα:
Όποιος πεθύμησε ( μακαρίτη ) κινγκ-Τζόφρεϊ και θέλει να τον δει , στο κανάλι Σ..ρ  είναι σε μικρή ηλικία σε ταινία Μπαντ Μαν.

κινγκ-Τζόφρεϊ (τηλεοπτικος)  μου 'χεις λείψει  (κι ήμουν κάποτε κολλητός σου - Σάντορ Κλ. ) !!

- απ' ότι θυμάμαι ο ηθοποιός δήλωσε ότι δε θα ξαναπαίξει (βέβαια "ποτέ μη λες ποτέ" )  κι είναι κρίμα  γιατί είναι ταλεντάρα
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#77
Διαβάζοντας ένα θέμα που έγραψε η Σιέρα  το οποίο έλεγε οτι ζητείται  νεαρή ηθοποιός ...

Βλέπουμε και στο ΝΒΑ Έλληνες,  θα δούμε ποτέ (εκτος του Σίριο Φορέλ - τώρα το θυμήθηκα) και
Έλληνες στο Game of Thrones;  Μας λείπει τιποτα;  Ανεργία υπάρχει και στους ηθοποιούς, δεν το κυνηγήσαμε  ή υστερούμε κάπου; 
- Ακούστηκε από tv ότι αλλάζουν κάτι νόμοι  για κινηματογραφικές λήψεις, γυρίσματα στη χώρα μας,  μακάρι να έχουμε ένα GoT  ή έστω και κάτι παρόμοιο  ή κι οτιδήποτε. Δεν μπορεί, ρε παιδιά, να παίζονται ταινίες με θέματα Αρχαία Ελλάδα  και να μην γυρίζεται τίποτα στην σύγχρονη! (μια ταινία πολύ παλιά, που γυρίστηκε στην Ελλάδα,  ήταν οι "Θερμοπύλες" ,  κάπου το 196..τόσο )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#78
Για τους παλαιότερους:  "έφυγε" μια μεγάλη μορφή, ο Κρίστοφερ Λι  :-[

για τους νεώτερους:  οι τελευταίες του (νομίζω) ταινίες  ήταν στο Lord of the rings* , ο Σάρουμαν
και στο Star Wars  κόμης Ντούκου (; ) ,  ήταν ο φόβος κι ο τρόμος για τις παλαιότερες γενιές  στο ρόλο του κόμη Δράκουλα.
* ήταν επίσης και φανατικός αναγνώστης , για σειρά ετών , του Lord of ...  και πάντα ονειρευόταν να κάνει τον κακό Σάρουμαν  όπως κι έγινε . Σε όλες , με λίγες εξαιρέσεις, ήταν πάντα ο διαβολικός.
Συγχωρέστε με  οι του GoT,  απλώς μια που γράφω  στο συγκεκριμένο σάιτ, θεώρησα  οτι αποδίδω φόρο τιμής  στον τεράστιο "κακό"  **  του παγκοσμιου κινηματογράφου ...
Πιστέψτε με  θα είχε κάλιστα ρόλο στο GoT.

** ανέκδοτο - απορία εποχής:  Πώς κοιμάται μαζί του η γυναίκα του τα βράδια;
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#79
Πέθανε;;;;  Sad Sad Sad

Τεράστια μορφή και μόνο που τον έβλεπες, ούτε μακιγιάζ ήθελε ούτε τίποτα για να είναι επιβλητική φυσιογνωμία! Και βέβαια θα μπορούσε να έχει ρόλο στο GoT, ούτε συζήτηση!

Τα τελευταία χρόνια ασχολούνταν με τη μουσική και τραγουδούσε μέταλ! Τον καλό μου! Καλό ταξίδι του εύχομαι. Τουλάχιστον πέθανε πλήρης ημερών.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#80
[Image: 8-christopher_lee_theredlist.jpg]

[Image: Christopher-Lee.jpg]

:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

κρίμα που δεν ξέρω τόσο καλά αγγλικά:

https://www.youtube.com/watch?v=-2Od_8xy...e=youtu.be

εδώ ακούστε φωνάρα:
https://www.youtube.com/watch?v=BefliMlEzZ8
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)