Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOTHER'S MERCY-PREVIEW
(13-06-2015, 08:18 AM)Σιέρα link Wrote: Οι παραγωγοί έιπαν

Show Content


Βασικα ειναι μια κρυφη επιθυμια για μενα καθως μπορει να γινει ενα τελειο season finale με την τελευταια σκηνη κιολας αλλα αν το παρω με τη λογικη της ιστοριας της σειρας δεν νομιζω οτι θα συμβει...
Υπαρχει ομως ενα αρθρο που εξηγει γιατι ακριβως μπορει να συμβει...

Show Content

Λιγοτερο απο 48 ωρες εμειναν... 8)
Νίκος
Reply
΄Οπως όλοι έτσι κι εγώ μπαίνω  και βλέπω κάθε νέο ποστ, κοιτώντας το συγκεκριμένο τόπικ  γέλασα ελαφρώς! Γιατί;
Αν το παρατηρήσετε (καλύτερα παρατηρηστε το απ' τη μεριά του  αναγνώστη που δεν έχει διαβάσει τα βιβλία ή ενός  μη φαν*  που από περιέργεια  μπήκε στο σάιτ και συγκεκριμένο τόπικ )  οι τελευταίες σελίδες  είναι σχεδόν όλες  με  hide spoilers!!!
Σα να μιλάμε  με κωδικούς (για τους μη μυημένους)  και φαντάζομαι  για έναν  που παρακολουθεί αλλα δε θέλει σπόιλερ  ή για τη δεύτερη περίπτωση*  :  " μα τι λένε αυτοί; "  και να κοιτάζουν δεξιά κι αριστερά ... 
Το έγραψα όχι για κριτική  αλλά  μόνο  για την αστεία πλευρά!

Επίσης, υπομονή , αύριο το τελευταίο επεισόδιο  και τυχεροί αυτοί που θα το δουν χωρίς να κολλήσει ο υπολογιστής τους  και το ίντερνετ θα πέσει  έτσι κι αλλιώς ,  εγώ ίσως, από ανυπομονησία,  να το δω διακεκομένα  και να βρίζω  το ίντερνετ και τον υπολογιστή...

2ο επίσης:  Εύχομαι όταν τελειώσει  ο τηλεοπτικός κύκλος  να μην "χαθούμε"  και να είμαστε "ενεργοί"  ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Sandor, αυτή είναι μια σκέψη που κάνω κάθε φορά που μπαίνω σ' αυτό το τόπικ! Όλες οι αναρτήσεις είναι κρυμμένες αν το καλοσκεφτείς! Έχει την αστεία του πλευρά χωρίς αμφιβολία!  ;D

Από την άλλη, αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που εγώ προτιμώ να γράφω εικασίες-φήμες και λοιπά σε θρεντ που επιτρέπουν τα σπόιλερ. Από τη μια δεν γεμίζουν με κουτάκια όλα τα ποστ κι από την άλλη, δεν "εκνευρίζουμε" εμείς οι αναγνώστες τους τηλεθεατές που δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία, κάνοντας ολόκληρες συζητήσεις που, ενώ τους επιτρέπεται η πρόσβαση, δεν μπορούν να παρακολουθήσουν.  Smile
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
ΜΠαραθεση να ειναι σποιλερ και η απαντηση σποιλερ... Spoiler for hidenConfusedhow

Λοιπον θα κανω την τελικη μου προβλεψη για το Mother's Mercy οποτε spoiler again..
[spoiler]Η Ντανυ θα παει σε περιοχη του Εσσος που εχει φωλια ο Ντρογκον και μαλλον θα ειναι βορεια της Βαλλυρια...οι αγνωστοι που θα βρει εκει δεν ξερω τι ειναι αλλα σιγουρα δεν ειναι westerosi

Οι Μπολτον πεθαινουν κατα πασα πιθανοτητα απο τη Σανσα και το Θηον και ανοιγουν οι πυλες του Γουιντερφελ...ο Σταννις μπαινει μεσα και επιβαλει την ταξη αναιμακτα...

Η Σερσει βγαινει γυμνη στους δρομος εναντια σε νομους και καθε ιερο

Ο Τζειμι μαζι με τη Μυρσελα πεθαινουν απο επιθεση των φιδιων και γλυτωνει μονο ο Μπρον μιας και ειναι ομορφος και τον γουσταρει η μικρη φιδιτσα

Η Μπριεν βλεπει καποιον αλλα δεν θα μαθουμε σε αυτη τη σεζον ποιος ειναι..κατα πασα πιθανοτητα ειναι η Σκληροκαρδη και γιαυτο η Μπριεν  εχει τετοια μουτρα στο preview..
Οχι απλα δειτε το και πειτε..τα μουτρα αυτα δικαιολουνται μονο για Λαιδη..

Στον Τζον φτανει καποιο γραμμα σιγουρα, αποφασιζει κατι και τον μαχαιρωνει ο Ολλυ καθως μιλαει με την φρουρα...πισωπλατα... Τελευταια σκηνη ο Τζον κανει γουαρκ στον Γκοστ και τελος για φετος [spoiler]

Reply
Quote:[member=3005]summer[/member]
;D αν θες να μάθεις πόσο αγαπάνε οι παραγωγοί τον Όλλυ, διάβασε αυτό
http://westeros.gr/news/item/677-o-dave-hill-5

θα αρχίσω να τους στέλνω και εγώ ιδέες μου φαίνεται.... 8) you never know!!

Για το τελικό επεισόδιο...

θέλω ο Στάννις να χάνει τη μάχη...θα είναι πιο ενδιαφέρουσα η πλοκή...και οι Μπόλτον να χάνουν και αυτοί κατά κάποιο τρόπο, σημειώσατε Χ κατά ένα τρόπο. Όλοι θα έχουν απώλειες...αλλά "Stannis νόμιζες πως θα ήταν τόσο απλό;"

Θα ήθελα να το ακούσω...



Show Content
Reply
[member=3005]summer[/member]

Show Content
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
Show Content

Show Content
Reply
[member=3005]summer[/member] nirne
Show Content
Reply
(13-06-2015, 01:02 PM)elefantas link Wrote: [member=3005]summer[/member] nirne
Show Content

Show Content
Reply
[member=2992]elefantas[/member]

Show Content

[member=3005]summer[/member]

Show Content
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)