Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
Συνέχεια απ' το  " What the F  is this ",
με ανάδρομη φορά (ιστορικά και χρονικά) :

[Image: zFhzR3q.png]

[Image: fXIAaHs.png]


Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο μην πω καλό χειμώνα και δυσαρεστήσω κάποιους Tongue επειδή είμαι 'παιδί' της σειράς ξεκίνησα να διαβάζω τα βιβλία(είμαι στο 3) μετέπειτα για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα,ποιό απο τα βιβλία έχει τις μεγαλύτερες διαφορές-αντιθέσεις με την σειρά?Επίσης σκέφτομαι να ξεκινήσω το βιβλίο 'Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΩΝ ΕΠΤΑ ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ'  'εχει κάποια σχέση με το ASOIAF ?
Reply
(09-09-2015, 08:17 PM)Κωνσταντινος link Wrote:Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο μην πω καλό χειμώνα και δυσαρεστήσω κάποιους Tongue επειδή είμαι 'παιδί' της σειράς ξεκίνησα να διαβάζω τα βιβλία(είμαι στο 3) μετέπειτα για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα,ποιό απο τα βιβλία έχει τις μεγαλύτερες διαφορές-αντιθέσεις με την σειρά?Επίσης σκέφτομαι να ξεκινήσω το βιβλίο 'Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΩΝ ΕΠΤΑ ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ'  'εχει κάποια σχέση με το ASOIAF ?
Κατά τη γνώμη μου, η πρώτη σεζόν είναι πολύ κοντά στο πρώτο βιβλίο, η δεύτερη αρκετά πιστή στο δεύτερο με κάποιες αλλαγές, η τρίτη και τέταρτη έχουν σημαντικές αλλαγές... η πέμπτη είναι απλά αγνώριστη. Η ερώτηση δεν είναι "ποιες είναι οι διαφορές της 5ης σεζόν και του τέταρτου/πέμπτου βιβλίου;" αλλά "ποιες είναι οι ομοιότητες;"
Θα σου συνιστούσα να διαβάσεις τον ΟΙΤΕΒ, εξελίσσεται στον ίδιο ακριβώς κόσμο με το ASOIAF, 81 χρόνια πριν ξεκινήσει το πρώτο βιβλίο (209), κατά τη βασιλεία του Νταίρον Β' Ταργκάρυεν.
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
[member=2123]Κωνσταντινος[/member]

Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα είπε η Alysanne Targaryen παραπάνω τόσο σε ό, τι αφορά τη σχέση σειράς-βιβλίων όσο και σ' ό, τι αφορά τον Ιππότη των Επτά Βασιλείων. Το βιβλίο αυτό το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Η ιστορία του Ντανκ και του Εγκ -  το έχω ξαναπεί - είναι η αγαπημένη μου! Εκεί γνωρίζουμε πώς ήταν τα Επτά Βασίλεια σε καιρό ειρήνης και σχετικής ευημερίας, όταν κυβερνούσε ένας καλός βασιλιάς αλλά ερχόμαστε σε επαφή και με τα μέλη της βασιλικής οικογένειας των Ταργκάρυεν της εποχής εκείνης. Θεωρώ ότι σε όποιον αρέσει ο κόσμος του Ασοιαφ, θα αρέσουν πολύ και οι Ντανκ και Εγκ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
[Image: abbOqxr_700b_v2.jpg]
Reply
Αύριο 11 Σεπτ.  γίνεται πανελλήνια Αγιασμός.
Γι' αυτό και μεις σας καλούμε στον Αγιασμό που θα λάβει μέρος στο Kings Landing στην αίθουσα του Σιδηρούν Θρόνου.

Κάποιος  παπαράτσι  έκλεψε μια φωτο απ' τις επίσημες πρόβες :

[Image: 271rVIQ.png]

Επίσης ο γνωστός εκδοτικός οργανισμός βιβλίων, άλλαξε τα αρχικά του :

[Image: 7XNsuAA.png]


Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο

A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Τέλεια, Sandor! Ειδικά η δεύτερη, αλλά και τα φωτοστέφανα στα κεφάλια του Νεντ και Τζον, όλα τα λεφτά!  (rofl)
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

+1 από εμένα!!!

Διευθύντρια του σχολείου - Σέρσει
Μαθηματικός - Μέγας Μέιστερ Παϊσέλ
Φιλόλογος - Τύριον Λάνιστερ
Οικιακή Οικονομία - Τζίκουι
Βιολογία - Λαίδη Σκληρόκαρδη
Φυσική - Μικροδάχτυλος
Φυσική Αγωγή - Άρυα Σταρκ
Καλλιτεχνικά - Σάνσα Σταρκ
Επιστάτης - Σάντορ Κελγκέιν
Κυλικείο - Βάρυς (γιατί ο κυλικειάρχης ήξερε πάντα όλα τα κουτσομπολιά!!!)
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
[member=2126]Laiono[/member] ,
Quote: Κυλικείο - Βάρυς
, δυστυχώς το κυλικείο έχει καπαρωθεί από Πίτα και Σαμγουελ  :S

Code:
Φυσική - Μικροδάχτυλος
τον ξέχασα  και τον είχα έτοιμο για την εκδήλωση! (μάλλον του γυάλισε καμία  φωτορεπόρτερ ... )

ΥΓ: Τα έκανα πολύ βιαστικά  και δεν διόρθωσα τις λεπτομέρειες
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
(rofl) (rofl)


+1 κι απο μενα, Σαντορ!


Το ακουσα σημερα, πραγματικό:


Γιαγιά στο μικρό εγγονάκι: "Αυριο ανοιγουν τα σχολεία, ε;"
Εγγονάκι: "Ναι, θα ερθει να μας μιλησει ενας παπάς."


(rofl) 
Promise me, Ned...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)