Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
Ο Τύριον με σκουφί. My life's complete.[Image: Bloodraven_is_coming.jpg]
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλές γιορτές κοπέλιααα!!! Αν βρεθεί κανείς στα Χανιά, ας μου στείλει να πιούμε τα ρακομελάκια μας!!!
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
Χρόνια πολλά , με υγεία!
Συνιστώ  σε όσους είναι των Star Wars,  να μην διστάσουν να δουν το καινούριο!
Με κάλυψε  κι ανυπομονώ  να δω το next ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
@Sandor CLEGANE
αυτοί που δεν έχουν δει τα παλιά, μπορούν να δουν τα καινούργιο ή πρέπει να δουν και τα παλιά;
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply
Χρόνια Πολλά σε όλους και όλες! (party)


[member=3148]Lady Stark[/member]


Και να μην δεις τα καινούργια, επιβάλλεται να δεις τα παλιά! :o


[Image: tumblr_nf5f79KFx01tfh4uqo1_500.jpg]
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
[member=3148]Lady Stark[/member] ,
συμφωνώ με τη [member=157]Σιέρα[/member]  (από τροποποίηση: ξέχασα να πω ότι η κάρτα  είναι πολύ ωραία ) .
Για να μπεις στο νόημα της σειράς θα πρέπει να δεις το 4, 5 *  , 6 ( τα οποία είχαν βγει στους κινηματογράφους ως 1 , 2 , 3 !! )
και το νο 7 είναι συνέχεια του 6 (δηλ. 3)  {σε μπέρδεψα;!  (giggle) ).
Αλλά θα ήθελα , αν το δεις χωρίς να δεις τα παλιά  να μου πεις τη γνώμη σου  κι αν έβγαλες άκρη.

* εγώ πρωτοείδα Star Wars στα μέσα του 80'  στο cine (φυσικά)  κι επειδή εκείνη την εποχή ίσχυε το ότι μπορούσες να δεις
το έργο όσες φορες ήθελες (στην ίδια ημέρα) ,  μπορούσες να μπεις  ό,τι ώρα ήθελες  και συνέβαινε πάρα πολλές φορές να μπαίνεις ( ξέχασα να πω ότι είχε και διαλλέιματα ενδιάμεσα  -  στο "Τελευταιος Αυτοκράτορας"  είχε 2 )  και να βλέπεις το τέλος  και παράλληλα να μαντεύεις την αρχή. Στη συνέχεια όταν τελείωνε  καθόσουν και το ξανάβλεπες ή το έβλεπες μέχρι εκεί που δεν είχες δει.  Έτσι λοιπόν πρωτοείδα  (πρώτα το τέλος και μετά την αρχή)  το Star Wars  και μάλιστα το νο 2 (δηλ. σήμερα το 5 )  και μέχρι να καταλάβω τι γίνεται ...
Από όλη τη σειρά το 1ο (σήμερα) είναι το πιο βαρετό με τεράστια  "κοιλιά"  και χρόνο  ενώ θα μπορούσε να ήταν μικρότερο και καλό (όχι ότι δεν ήταν καλό,  αλλά για έναν που το βλέπει πρώτη φορά , πιθανόν να το βαρεθεί  ή και όχι; δεν ξέρω)

Πάντως για το καινούριο , νομίζω ότι το "έδεσαν" καλά με βάση την προΐστορία  αλλά και ως συνέχεια για μέλλον.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Την Τετάρτη έχω κάνει κράτηση για να τη δω σε 3d... Τις παλιές ταινίες δεν τις έχω δει, οπότε πρέπει να ξεκινήσω να δω και τις υπόλοιπες. Μπορώ να δω μονο τις 4, 5, 6 ή χρειάζομαι και τις 1, 2, 3; [emoji14]
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply

Καταρχήν, χρονια πολλά, καλά και τρελά!!  (hug)  (party)  :*



(27-12-2015, 02:48 PM)Lady Stark link Wrote:Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Την Τετάρτη έχω κάνει κράτηση για να τη δω σε 3d... Τις παλιές ταινίες δεν τις έχω δει, οπότε πρέπει να ξεκινήσω να δω και τις υπόλοιπες. Μπορώ να δω μονο τις 4, 5, 6 ή χρειάζομαι και τις 1, 2, 3; [Image: emoji14.png]


Εννοειται, Λαιδη Σταρκ, οτι αν δεν εχεις δει τα 4, 5, 6 δεν καταλαβαινεις Υψιστο. Μιλάμε για το Επεισοδιο 7 πλεον. Επτά. Επιβάλλεται να δεις την οριτζιναλ τριλογία, κατα προτίμηση, αν τη βρεις, στην θεατρική, όχι σπεσιαλ, βερζιον.


Τα 1,2,3.... αααααστα. Καποια στιγμη οταν θα θελεις να χασεις τριχες απο το κεφαλακι σου, μπορεις να τα δεις.


Επεισοδια 4, 5 και 6... ΤΩΡΑ!!!  8-|
Promise me, Ned...
Reply
Οσο για το νέο επεισοδιο 7......


Star Wars: A New Force Hope Awakens  |(


Καλά έφφε, καλή σκηνοθεσία, αλλά σενάριο... ανακύκλωση/μιμηση των 4,5 και 6. Τιποτα πρωτοτυπο δυστυχως. Και το λέω ξέροντας απεξω τα 4,5 και 6, τα οποια έχω δει παίζει και καμια χιλιάδα φορές από το 1985 και μετά. Μεγάλωσα με αυτες τις ταινιες.


Το μόνο που με συγκίνησε στο 7ο...


Show Content


:S
Promise me, Ned...
Reply
Quote:  τα λίγα δευτερόλεπτα του Λουκ 
:
απέμενα να τον κοιτάω άναυδος ...
Αυτός, ως ηθοποιός, γιατί χάθηκε * ;

* ε, ρε και να τον δούμε σε κανένα GoT ** !!

** (και 2η τροποποίηση : )
    και να 'ναι στο τέλος ο πατέρας του Τζον, δηλ. ίσως ο Ραίγκαρ,  που κάπου ήταν χαμένος και ξεχασμένος  κι ίσως παρέα με τον Σάντορ ... !!
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)