Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 7ο - The Broken Man
#61
εγω δεν εχω πω πολλα φιλοι μου, διοτι μ εχετε καλυψει πληρως
αλλα θα ηθελα να προσθεσω οτι ειδαμε ενα χαρακτηρα απο τα βιβλια και το αφησαμε ασχολιαστο..
ο ενας απο τους τρεις καβαλαριδες που επισκεφτηκαν την κοινοτητα του ιαν μακσεϊν και του κυνηγοσκηλου, ηταν ο
Reply
#62
[member=3113]sir tony haik[/member] έξοχη η παρατήρηση σου. Μόλις ξαναείδα το πλάνο και διέκρινα και την γούνα λύκου στο πάνω μέρος του μανδύα του!


Εγώ είχα αμφιβολίες για το αν ήταν μέλη την Αδελφότητας καθώς δεν κατάλαβα για ποίον λόγο σκότωσαν τους απλούς ανθρώπους! Λόγω θρησκείας? Για να κλέψουν τα υπάρχοντα του? Μάλλον για στο θρεντ του γκρινιάζοντας θα έπρεπε να το έγραφα!!!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply
#63
[member=3086]jermn[/member]


Αυτο ουτε και γω το καταλαβα. Βεβαια τωρα τελευταια δεν ειναι το μοναδικο πραγμα στη σειρα που δεν καταλαβαινω. Δεν βγαζει νοημα αυτο.
Οπως διαβασα και σε αγγλικο φορουμ, η Αδελφοτητα οντως ειχε χασει τα παλια κινητρα της μετα την ανασταση της Stoneheart. Οντως πλεον τους οδηγουσε η εκδικηση, και οχι η θεληση να προστατεψουν το βασιλειο.
Ισως στη σειρα μας τους παρουσιαζουν ως αποστατες, που πλεον σκοτωνουν αμαχο πλυθησμο???
Εμενα μου φαινεται οτι θα ειναι κατι σαν τον Ρορτζ και τους αλλους αντρες των Ματωμενων Θεατρινων (Λοχου Μισθοφορων που αλλαξε πλευρα στον πολεμο και ηταν γνωστοι για την βιαιοτητα τους), που ισως προσευχονται στον Ρλορ γιατι ειναι απο το Εσσος?


ισως ειναι αντρες του Βουνου, οι οποιοι επισης στο βιβλιο βρισκονται στα Ριβερλαντς?
Αλλα και παλι, γιατι να πιστευουν στον Ρλορ τοτε?
Παντως, κατι τετοιο θα οδηγουσε ωραια σε Cleganebowl
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#64
Η φάση με την Αδελφότητα στα βιβλία είναι καθαρά υποκειμενική.
Γενικά υπάρχουν δύο απόψεις.
Η μια θέλει την Αδελφότητα να είναι απόλυτα δίκαιοι και σωστοί και εντελώς δικαιολογημένοι
Show Content



Η άλλη άποψη (την οποία συμμερίζομαι) θέλει την Αδελφότητα να έχουν χάσει τον στόχο τους και να είναι στυγνοί δολοφονοί
Show Content


Αυτό που είναι πιθανό είναι ο Σάντορ να θεωρηθεί ένοχος για εγκλήματα που έγιναν κατά την απουσία του, όπως και στα βιβλία.


[member=3113]sir tony haik[/member]


Πολύ σωστή παρατήρηση! Αναρωτιέμαι τί να σημαίνει αυτό για την εξέλιξη της πλοκής.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#65
[member=2805]robb stark of the north[/member]


Επειδή και εμένα με παραξένευσε διάβασα στο A wiki of ice and fire το σχετικό με την Brotherhood without Banners:


Show Content


Συνεπώς τώρα αναρωτιέμαι αν οι 3 είναι όντως μέλη της[size=1em] Brotherhood without Banners ή απλά κάποιοι που έχουν φύγει και κάνουν πλιάτσικο. Πάντως,[/size]

Show Content


Edit: [member=157]Σιέρα[/member] μετά είδα το ποστ σου!!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply
#66
Παρατήρηση: ο Σάντορ είναι παλιός γνωστός στην Αδελφότητα. Αν (εγώ δεν έχω καμία αμφιβολία ήδη από την πρώτη προβολή) οι τρεις είναι από την αδελφότητα και συνειδητοποίησαν ότι κάπου εκεί κυκλοφορεί ο Σάντορ, άνετα επιστρέφουν με ενισχύσεις, σφάζουν ό,τι περπατάει (λίαν πρωτότυπο είτε για την σειρά είτε για τα βιβλία) και όταν συνειδητοποιούν ποιός λείπει την κοπανάνε. Εναλλακτικώς, πάνε και σφάζουν το σύμπαν για να τον προκαλέσουν.
Reply
#67
(09-06-2016, 03:04 PM)Dragonlord link Wrote: Παρατήρηση: ο Σάντορ είναι παλιός γνωστός στην Αδελφότητα. Αν (εγώ δεν έχω καμία αμφιβολία ήδη από την πρώτη προβολή) οι τρεις είναι από την αδελφότητα και συνειδητοποίησαν ότι κάπου εκεί κυκλοφορεί ο Σάντορ, άνετα επιστρέφουν με ενισχύσεις, σφάζουν ό,τι περπατάει (λίαν πρωτότυπο είτε για την σειρά είτε για τα βιβλία) και όταν συνειδητοποιούν ποιός λείπει την κοπανάνε. Εναλλακτικώς, πάνε και σφάζουν το σύμπαν για να τον προκαλέσουν.

Ki εμενα μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι οι τρεις τυποι αναγνωρισαν τον Σαντορ (κι αυτος εδειξε πως ενιωσε αβολα εκεινη τη στιγμη) κι αποφασισαν να φυγουν εκεινη την ωρα ενδεχομενως αναφεροντας τον Ρλορ για ξεκαρφωμα.
Reply
#68
[Image: waif.jpg]
πισω απο την waif λετε να ειναι ο Sirio ???? (cool)
Μιλτο ελα να σωσεις την κατασταση!!!! (party) (party) (party)
Arthur: And now it begins.
Eddard: Nowy tends Big Grin
Reply
#69
http://io9.gizmodo.com/there-was-secret-...1781754206

για τον Lem Lemoncloak
Reply
#70
(10-06-2016, 12:54 PM)Muaddib link Wrote: [Image: waif.jpg]
πισω απο την waif λετε να ειναι ο Sirio ???? (cool)
Μιλτο ελα να σωσεις την κατασταση!!!! (party) (party) (party)
Ή ίσως είναι ο Ζάκεν, με κάποια μεταμφίεση. Ξέρω δεν βγάζει νόημα αλλά τι να κάνουμε...
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)