Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
[member=3323]Sword of the morning[/member]  (hi)

για να μην γράφω στο  " Σημερα my mood εκφράζεται με: (song or photo) " , 
ξαναβάλε τη φωτογραφία-εικόνα  με  "Αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας"  μέσα στο εικονίδιο (2η σειρά 2ο εικονίδιο) "φωτο" του μενού του φόρουμ,  για να φαίνεται η εικόνα κι όχι ως σύνδεσμος.
Στη "δίνω" στο sp :
Show Content
κι επειδή είναι πράγματι  "ιδιαίτερη" (συνδιάζει ασπρόμαυρο  με μαζική κίνηση σε ένα "σημείο" {τελικά σηκώνει κουβέντα αυτή η φωτο} και ... )  παίρνεις +  για την έμπνευσή σου , αν είναι η διάθεσή σου έτσι {κι εδώ σηκώνει κουβέντα)  ... πάντως είναι εντυπωσιακή.
Επίσης και στον [member=3086]Aslan[/member]  έβαλα (ήδη) +  για τα αισιόδοξα μνμ που έχει : 
Quote: Διάφορες φάσεις της ζωης μου που τελειώνουν και νέα αισιόδοξα ξεκινήματα. 
  και μου άρεσε η εναλλαγή  απ' το προηγούμενο (Νειλ Γιανγκ) σε Αρλέττα,  η πρώτη μου σκέψη ήταν " ωραίο Ποτ Πουρί"  και θα μου άρεσε ο καθένας να εκφραζόταν με  μουσική (αλλά και εικόνες  εκτός του γραψίματος  - "Μια εικόνα , χίλιες λέξεις " ) κι ο καθένας να είχε το κάτι διαφορετικό να δώσει κι εκφραστεί...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]
1) Πρώτα απ' όλα μιας και η ευχή να τα εκατοστήσεις ή να τα χιλιάσεις  έχει ήδη εκπληρωθεί (τουλάχιστον εδώ στο φόρουμ), σου εύχομαι απλά και εις ανώτερα!  (clap) (clap) (clap) (party)
2) Ευχαριστώ για την βοήθεια! Μου επιτρέπεις ελπίζω να ανταποδώσω με +1. Ήθελα να βάλω την φωτογραφία ως φωτό και όχι ως σύνδεσμο αλλά δεν μου έβγαινε... Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω.
3) Όσο για το περιεχόμενο...η φωτό έχει τίτλο "Μεσάνυχτα στην Ισλανδία"...ε...τι άλλο να πω...Περασμένα μεσάνυχτα ήταν, διάθεση...νυχτερινή (θα το μεταφράσω σε μουσική απόψε αν τα καταφέρω)... Την είδα και μαγεύτηκα από το επιβλητικό ασπρόμαυρο και από το λευκό που ρέει στο μαύρο. Έχω και εμμονή με το βορρά και τη Σκανδιναβία από παιδί...μεγάλη συζήτηση... (mm)
Fear cuts deeper than swords
Reply
Η σειρά περιμένει τα γυρίσματά της,  εμείς τους περιμένουμε  για την άνοιξη,  περιμένουμε επίσης και για κανένα νέο για τα βιβλία του Μάρτιν.  Δεν έχω να γράψω κάτι για το GoT  κι ειδικά σ' αυτό τόπικ,  οπότε το "Περί ανέμων ... "  είναι  "επίκαιρο" !
Λοιπόν, από καιρό ήθελα να γράψω και συστησω,  για όσους έχουν tv (εννοώ είναι σπίτι  κι όχι διακοπές)  και θέλουν να δουν κάτι άλλο εκτός  από μαγειρικές κ.α.  στις ελληνικές εκπομπές.  Αν μια φορά καθίσετε  σίγουρα δε θα βαρεθείτε  κι αξίζει τον κόπο για μια φορά τουλάχιστον: 
Κάθε μέρα  17:00 - 18:00  " Ζωογραφία

[Image: e206ebff5374491fb3e16586a7f627b7.png]

ΥΓ: το ξανάγραψα    αλλά σήμερα είναι πρεμιερα  μετά 30 (; )  χρόνια  του " Ωραία & Τέρας "  ,  την οποία σειρά τα κοριτσόπουλα εκείνης της δεκαεταίας ήταν ξετρελαμένα  (τότε δεν είχε internet,  τηλεοπτικούς σταθμούς και προγράμματα ...  και υπήρχαν μόνο περιοδικά )  και σίγουρα τα κοριτσάκια που μεγάλωσαν απ' το 90  και μετά,  ε, θα είδαν σίγουρα την ταινία του Ντίσνεΐ (εντελώς αλλη υπόθεση) .  Εγώ μάλλον θα δω χατηρικά και τιμητικά  το πρώτο επεισόδιο,  παρακάτω (δεν το πιστεύω)  ,  αλλά στο σπίτι είμαι ο μόνος άντρας ... 
Show Content
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member] σε ευχαριστώ για την πληροφορία και +1 γιατί μου θύμισες τα νιάτα μου όταν είχα κολλήσει με τη συγκεκριμένη σειρά! Με είχε συνεπάρει η ιδέα του μυστικού υπόγειου κόσμου, η πόλη κάτω από την πόλη. Παρόλο όμως που την παρακολουθούσα όποτε μπορούσα είχα χάσει το τελευταίο επεισόδιο... :[member=2123][/member] :[member=2123][/member] και έτσι δεν έμαθα ποτέ πως τελειώνει!!!
Το είδα λοιπόν σήμερα αλλά για να πω την αλήθεια ξενέρωσα κάπως...μου φάνηκε κάπως ξεπερασμένο...μάλλον επειδή έχουν περάσει κάαααμποσα χρόνια από τότε που το έβλεπα Tongue
Το ενδιαφέρον είναι ότι ο καλός μας ο George Martin έχει γράψει κάποια από τα επεισόδια της σειράς!!! Απίστευτο;
Fear cuts deeper than swords
Reply
[member=3323]Sword of the morning[/member] ,
αυτό το 'βλεπε τότε η γυναίκα μου ως κοριτσόπουλο  κι αυτή δε θυμάται το τέλος. Τώρα για το "ξενέρωμα" ,  κάποιες ταινίες που μου είχαν μείνει στη μνήμη  ως "κορυφαίες" και ταινιάρες,  όταν τις ξαναδα  ...  (ξενέρα) . Οκ,  υπάρχουν όμως κάποιες αξεπέραστες,
πχ (της στιγμής)  " Όνομα του Ρόδου" ,  σειρές το " Σογκούν" ( όπως περίποου σήμερα είναι το GoT)  .
Τώρα στο συγκερκριμένο * πάλι,  στους τίτλους τέλου;ς  πήρε το μάτι μου ,  όσο πρόλαβα,  κι εγώ το  GR Martin !! κι είπα "ώπα,  τι έχουμε εδώ!! "  κι είχα σκοπό να το αναφέρω,  αλλά το ξέχασα μέχρι που μου το θύμισες!  (θα ψάξω να βρω  photos του Μαρτιν  εκεινης της εποχής. Πώς να 'ταν άραγε τότε;  Τώρα μου φαίνεται  ως ένας καλός , αλλά πονηρούλης σκανταλιάρης γεράκος,  με φατσούλα  βγαλμένη από Χόμπιτ ! )

τροπ/ση :  *  χθες είχε 2 επεισόδια κολλητά  κι είπα αν σε κάθε επεισόδιο  "χάνεται"  μια σπείρα εγκληματιών  τότε η N.Y. θα 'πρεπε να μετονομαστεί  σε L.A.  (Πόλη των Αγγέλων ) !
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
"Περί ανέμων & υδάτων ... "

Μου άρεσε ένα άρθρο  και ... το δείχνω :
  http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/humor/4-avoles-katastaseis-poy-den-xreiazetai-na-einai-etsi.4165803.html?utm_source=Contra&utm_medium=AllesEidiseis_article&utm_campaign=24MediaWidget

Show Content
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Με αφορμή το νέο μακελειό στην Γαλλία:



Melissandre: It was the only way.
Sir Davos: You burned a little girl alive!
Melissandre: I only do what my Lord commands.
Sir Davos: If he commands you to burn children, your Lord is evil.
Game Of Thrones, Season 6 Ep 10
Reply
[member=3000]Dragonlord[/member]
(κόλλησα, δε βρίσκω λόγια να πω,  μόνο κουνώ το κεφάλι συμφωνώντας . Αυτή η μεταφορά,  οι φρασεις του Ντέιβος,  από έναν κόσμο του φανταστικού, ας είναι  πυλώνας στον πραγματικό κόσμο ... )  + που το έθεσες  (πραγματικά (είμαι στη δεύτερη σειρά  και δε βρίσκω λέξεις -  βάζω αποσιωπητικά ) ...



A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
Επειδή είναι της μόδας τα Pokemon


[Image: c11a8d2b65687e09ff44abc27fe69757.jpg]


Εγώ για τους Ταρκάρυεν θα έβαζα ένα Charizard!!!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply
Το βρήκα πολύ ωραίο και έξυπνο [member=3086]Aslan[/member]  παρόλο που δεν το χω καθόλου με τα Pokemon  (clap)
Fear cuts deeper than swords
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)