Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η Απαγωγή της Λυάννα Σταρκ
#15
@ my Εsteemed Ladies nirne & Jon's Spearwife:

Εννοείται ότι τα επιχειρήματα και των δυο σας είναι ισχυρά, και ότι στην ουσία του πράγματος (στο ποια θεωρία περί R + L ισχύει δλδ.) συμφωνούμε!

Απλά εγώ κάνω το εξής (ενδεχομένως ''ιερόσυλο'' και ''αιρετικό'', ίσως πρέπει να στείλει και εμένα ο Stannis στην πυρά!!! ;D ;D ;D) σχόλιο :

Μπορεί τα στοιχεία περί R + L να υπάρχουν στα βιβλία, αλλά υπάρχει περίπτωση ο GRRM να μην είχε ΚΑΝ στο μυαλό του το σχήμα R + L = L όταν τα έγραφε. Μπορεί να είχε κάτι άλλο στο μυαλό του , και όταν διάβασε τα σχόλια των fans στα ξένα fora, να αποφάσισε να επιλέξει το συγκεκριμένο σχήμα!!! (Εξ' ου και το σχόλιο μου περί fan fiction. )

Ναι, το ξέρω ότι βάσει των λεγόμενων του GRRM  κάτι  τέτοιο δεν ισχύει, αλλά επιτρέψτε μου να έχω τις επιφυλάξεις μου για το αν λέει την αλήθεια....( Ώρες- ώρες αισθάνομαι σαν τον Ned στο King's Landing, και ότι ο GRRM είναι η ....Cersei ένα πράγμα!!!! :Smile :Smile :Smile )

Αnyway, τα παραπάνω λεγόμενα μου δεν σημαίνουν ότι θεωρώ αρνητικό το να υπήρξε ''αλισβερίσι'' και ''επικοινωνία'' μεταξύ fans και GRRM. Ζούμε στην εποχή των social media, o οποιοσδήποτε δημιουργός δεν πρέπει να είναι αποκομμένος από το κοινό του.Το αντίθετο μάλιστα.

Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply


Messages In This Thread
Απ: Η Απαγωγή της Λυάννα Σταρκ - by sunspear - 22-04-2015, 04:51 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)