Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η Απαγωγή της Λυάννα Σταρκ
#22
(22-04-2015, 04:51 PM)sunspear link Wrote:@ my Εsteemed Ladies nirne & Jon's Spearwife:

Εννοείται ότι τα επιχειρήματα και των δυο σας είναι ισχυρά, και ότι στην ουσία του πράγματος (στο ποια θεωρία περί R + L ισχύει δλδ.) συμφωνούμε!

Απλά εγώ κάνω το εξής (ενδεχομένως ''ιερόσυλο'' και ''αιρετικό'', ίσως πρέπει να στείλει και εμένα ο Stannis στην πυρά!!! ;D ;D ;D) σχόλιο :

Μπορεί τα στοιχεία περί R + L να υπάρχουν στα βιβλία, αλλά υπάρχει περίπτωση ο GRRM να μην είχε ΚΑΝ στο μυαλό του το σχήμα R + L = L όταν τα έγραφε. Μπορεί να είχε κάτι άλλο στο μυαλό του , και όταν διάβασε τα σχόλια των fans στα ξένα fora, να αποφάσισε να επιλέξει το συγκεκριμένο σχήμα!!! (Εξ' ου και το σχόλιο μου περί fan fiction. )

Ναι, το ξέρω ότι βάσει των λεγόμενων του GRRM  κάτι  τέτοιο δεν ισχύει, αλλά επιτρέψτε μου να έχω τις επιφυλάξεις μου για το αν λέει την αλήθεια....( Ώρες- ώρες αισθάνομαι σαν τον Ned στο King's Landing, και ότι ο GRRM είναι η ....Cersei ένα πράγμα!!!! :Smile :Smile :Smile )

Αnyway, τα παραπάνω λεγόμενα μου δεν σημαίνουν ότι θεωρώ αρνητικό το να υπήρξε ''αλισβερίσι'' και ''επικοινωνία'' μεταξύ fans και GRRM. Ζούμε στην εποχή των social media, o οποιοσδήποτε δημιουργός δεν πρέπει να είναι αποκομμένος από το κοινό του.Το αντίθετο μάλιστα.
Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι το R+L=J δεν είναι fanfiction. FanFiction είναι αυτo: O Doctor και το TARDIS προσγειώνονται στην μέση της μάχης μεταξύ των Οther και Time Lord victorious αφού ανοίγει το Eye of Harmony και σκοτώνει όλους τους Other αλλα και μερικούς από τους ήρωες και μετά ιδρύει στο Westeros έναν καινούργιο οίκο που ονομάζει House of Lungbarrow 2.0 και η Clara παντρεύεται τον Gendry. Aυτο ειναι Fanfiction.

You may find this http://asoiaf.westeros.org/index.php/top...-rlj-v140/ interesting. Επίσης ξέρω και μια λίστα με  text proofs αλλά θα πρέπει να ρωτήσω το άτομο που τα μάζεψε όλα μαζι ωστε να το *διαδώσω*
(23-04-2015, 04:58 PM)gregacm link Wrote:Γιατι θεωρουμε οτι αν οντως ισχυει το "R + L = J", o Τζον ειναι διαδοχος του θρονου; Αφου και παλι μπασταρδος θα ηταν, οποτε δεν θα μπορουσε ποτε να γινει βασιλιας. Τι δεν καταλαβαινω;
Polygamy is the magic word.
(23-04-2015, 06:20 PM)nirne link Wrote:Οι Ταργκάρυεν είχαν παράδοση στην διγαμία.
Παράδοση όχι, προδεδικασμένο ναι.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Η Απαγωγή της Λυάννα Σταρκ - by jons spearwife - 23-04-2015, 08:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)