Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κάτλυν Τάλλυ - Συμπαθής ή Αντιπαθής;
#42
(30-04-2015, 09:04 AM)atropos link Wrote:Αν έχω καταλάβει κάτι σε αυτο το φόρουμ τόσο καιρό ειναι ότι πιθανότερο ειναι να δούμε στο θρόνο τον Hodor ανεστημένο ως Αζορ Αχαι, παρά να αλλάξουμε γνώμη στην JS  ;D. (φιλικά)

[/quote] Δεν βλέπω τι φιλικό υπάρχει σε αυτό...
(29-04-2015, 11:02 PM)nirne link Wrote:Και κυρίως η Κατ δεν έκανε έγκλημα, για όνομα του Θεού. Φιλάκια αντάλλαξε!
Αυτό είναι το πιο ανησυχητικό πράγμα που έχω διαβάσει εδώ μέσα. Πολλές φορές αυτά τα φιλάκια είναι σεξουαλική κακοποίηση. Όταν είναι κάποιος με τόσο μεγάλη διάφορα ηλικίας που σημαίνει ότι καταλαβαίνει το τι κάνει είναι κακοποίηση γιατί ο άλλος δεν έχει πλήρη γνώση, αντίληψη ώστε να μπορέσει να συναινέσει.
(29-04-2015, 11:02 PM)nirne link Wrote:Πώς ήξερα ότι θα το πεις αυτό!  ;D
Για μένα μια χαρά Βόρειος είναι, ασχέτως της θρησκείας.
[/quote] Really? Για πες μου ποιος ακόλουθος των Old Gods έχει εκφράσει γνώμη σχετικά με όλους τους μπάσταρδους? Αντίθετα όλες οι γνώμες που έχουμε μας έρχονται απο τους Seven. Θες να αρχίσουμε να αριθμούμε τις διαφορές ανάμεσα σε Seven & OldGods και πως αυτές επηρεάζουν την ζωή και την καθημερινότητα κάποιου?
Και αφήνω στην άκρη το ότι μίλησα καθαρά για τα ηλικιακά δεδομένα και όχι για την κοσμοθεωρία του Westeros.
(30-04-2015, 09:04 AM)atropos link Wrote:Εγώ θα πω ότι σε κανενα σύμπαν δεν ειναι κολάσιμο ένα νεαρό κορίτσι να φιλάει ένα νεαρότερο αγόρι. Συμβαίνει ΠΑΝΤΟΥ και ειναι part of growing up και το να ανακαλύπτεις τη σεξουαλικότητα σου, αλλα και το να σου συντρίβεται η καρδιά όταν εισαι μικρος Big Grin. Και αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει και στους ανθρώπους και στους Westerossi και στους Marklaar και στους Omicronians (κλπ..).

[/quote] Συμβαίνει παντού και ονομάζεται σεξουαλική κακοποίηση.


Γιατί δεν μιλάμε ο ένας να είναι 14 και ο άλλος 13, ο ένας είναι 10 και ο άλλος έχει τα μισά του χρόνια. Μετά από όλο αυτό φταίει ο Petyr που την ερωτεύτηκε?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Κάτλυν Τάλλυ - Συμπαθής ή Αντιπαθής; - by jons spearwife - 30-04-2015, 12:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)