Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift
#77
Κατ' εμένα ο λόγος της σκηνής του γυμνού στο Ντορν είναι ο ίδιος με τον λόγο που η Ύγκριτ δεν είχε σπασμένο δόντι και ο Ντάριο δεν είχε μπλε μαλλιά/μούσια και χρυσό δόντι... επειδή είναι τηλεόραση. The end! Είναι οπτικό ερέθισμα και πρέπει να είναι ευχάριστο στο μάτι, ένα ωραίο γυναικείο κορμί αυτό είναι. Δεν δίνει βάθος στη πλοκή ούτε εξυπηρετεί σκοπό, αλλά προσωπικά δε θα με πείραζε αν συνοδευόταν και από ουσία περιεχομένου της εξέλιξης της ιστορίας στο Ντορν. Το ανούσιο της πλοκής του Ντορν με εκνευρίζει και οι βλακώδεις σκηνές απλά το κάνουν χειρότερο. Προφανώς το να δείξουν έναν Tζέιμι που περιδιαβαίνει στις Παραποταμίες Περιοχές, παύει αψιμαχίες (Μπράκεν-Μπλάκγουελ) και παύει την πολιορκία του Ρίβερραν ήταν υψηλού κόστους, οπότε για να υπάρξει ο Τζέιμι στον 6ο κύκλο, κάπου έπρεπε να πάει, κάτι έπρεπε να κάνει, οπότε πήγε κι έκανε μια βλακεία!! Οι μόνοι που διασώζουν το Ντορν είναι ο Ντόραν και ο Αρήο για μένα και κρίμα που τους έχουμε δει πολύ λίγο.

Σχετικά με τη Σάνσα, προσωπικά η ιστορία της μ αρέσει, βοηθάνε και οι ηθοποιοί που παίζουν τόσο καλά.

Όσο για τη σκηνή του θανάτου του Αίμον, αν και πολύ συγκινητική, νομίζω ήταν σύντομη. Ήθελα να διαρκέσει λίγο περισσότερο και ίσως να συμπεριλάβουν και το υπόλοιπο του παραληρήματος του Αίμον πριν πεθάνει. Βέβαια στη σειρά ο Αίμον δε γνωρίζει για τη Ντάνυ και τους δράκους, αλλά εμένα μου έλειψε.
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift - by phoenix - 28-05-2015, 10:47 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)