Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] Τελικά μάθαμε κάτι από τη σειρά για τη συνέχεια της ιστορίας στα βιβλία?
#5
[color=gold][size=14pt][font=comic sans ms]
Θα ακυρωθεί ο γάμος της Sansa με τον Tyrion?
Πιστεύω ότι ο γάμος θα ακυρωθεί καθώς θα αναφέρουν ότι δεν τον consummated.

Η σημασία του γάμου της Sansa με το Ramsay.
Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει κάτι με αυτό, απλώς πιστεύω ότι 1.δεν είχαν καιρό να επινοήσουν και άλλον χαρακτήρα και πρέπει να μαζέψουν την σειρά γιατί έχει μόνο άλλες δυο σεζόν αλλά και 2. Ότι θέλει να κάνει καλύτερη ταύτιση μεταξύ Sansa και Theon.

Το σχέδιο του LF θα ευοδωθεί. 
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς…

Η επιβίωση του Sweetrobin.
Α ναι συμφωνώ. Πιστεύω ότι ο SRobin και η Shireen είναι δυο χαρακτήρες που θα επιζήσουν μόνο και μόνο επειδή όλοι πιστεύουν ότι θα πεθάνουν.

Ο Sandor θα επιστρέψει σύντομα.
Ω ναι αυτό είναι σίγουρο. Υπάρχει και μια θεωρεία που λέει ότι εκείνος θα είναι που θα (spoiler από το DWTD)
Show Content
.

[color=gold][size=14pt][font=comic sans ms]Ο ρόλος της Val.
Γενικά αυτό που πιστεύω είναι ότι η Val χρειάζεται στην σειρά μετά το Ides of Marsh. Υπάρχει μια θεωρεία ότι οι Val & o Tormund είναι οι μεσάζοντες των Old Gods στον Jon. Εγώ πιστεύω ότι σε αυτή την φάση η Val θα είναι χρήσιμη στο να *μεταφέρει* την ζωή πίσω στον Τζον αλλά και αργότερα για να γίνει η γυναίκα του. That said, πιστεύω ότι η Val μπορεί να εμφανιστεί ακόμα και στο επόμενο (όγδοο) επεισόδιο.

Η σημασία της Arianne και του Aegon.
Πιστεύω ότι στην σειρά είτε ο Trystane θα είναι ο Aegon(μπορεί να δώσουν έμφαση στα μελαχρινά χαρακτηρίστηκα του ώστε να μας βάλουν στο σκεπτικό ότι δεν έχουν όλοι οι Targaryen ασημοξανθα μαλλιά και μωβ ή αποχρώσεις του μωβ μάτια) είτε η Arianne είναι μακριά σε ταξίδι…

Η τύχη της Shireen.
Δεν θα έλεγα ότι η Selyse αγαπήσει την Shireen πχ δες στο 5ο όταν πάει να την χαϊδέψει και φιλήσει, επιμελώς δεν ακούμπησε καθόλου το αριστερό μέρος του πρόσωπου της αν και δεν θα κολλήσει ακόμα και αν το κάνει. Anyway, πιστεύω ότι μπορεί η Shireen  να θυσιαστεί από την Mel ώστε να ξυπνήσουν οι δράκοι από την πέτρα (βλέπει στον ύπνο της ότι θα την φάει ένας δρακός). Πάντως εγώ πιστεύω ότι παρόλο που θα βρεθεί σε κίνδυνο δεν θα πεθάνει και θα ζήσει, καθώς εκείνη είναι ο πετρωμένος δράκος που θα ξυπνήσει.

O Jaime και η Brienne θα καταφέρουν να επιβιώσουν & Η προφητεία της Cersei.
Για την Brienne είμαι σίγουρη αλλά για τον Jaime όχι και τόσο. Όπως είχε πει «We will leave this world together, as we once came into it». Πιστεύω ότι ο Jaime είναι ο valoquar και ίσως η younger more beautiful Queen είναι η Brienne (αν και η προσωπική μου θεωρεία είναι ότι είναι ηVal).
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] Τελικά μάθαμε κάτι από τη σειρά για τη συνέχεια της ιστορίας στα βιβλία? - by jons spearwife - 30-05-2015, 12:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)