Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 10ο - The Black Queen
#4
1.
(24-10-2022, 05:41 PM)libarchiv link Wrote:- Η προσπάθεια του Daemon να φέρει με το μέρος τους περισσότερους δράκους και συγκεκριμένα του Vermithor όπως αναφέρει παραπάνω ο odykal (κάπου σ' αυτό το σημείο είδα την ανάρτηση σου) και που από ότι καταλαβαίνω μάλλον πρόκειται για έναν δράκο που θα μπορούσε να εξισορροπήσει λίγο την δυναμική που προσδίδει η Vhagar γιατί

Αν και δεν είμαι σίγουρος για το ακριβές μέγεθος του Vermithor, νομίζω ότι είναι μεγαλύτερος και από τον Caraxes και την Meleys που για την ώρα είναι οι μεγαλύτεροι δράκοι με αναβάτη στο στρατόπεδο των Μαύρων. Επομένως αν όντως καταφέρουν να βρουν κάποιον δρακοαναβάτη για τον Vermithor θα είναι σημαντικό επίτευγμα. Πάντως, ακόμη και ένας δράκος με το μέγεθος του Caraxes ή της Meleys θα είχε κάποιες τύχες σε δρακομαχία ένας προς ένας με την Vhagar απλά οι πιθανότητες δεν θα ήταν με το μέρος τους.

2. 
(24-10-2022, 05:41 PM)libarchiv link Wrote:νομίζω ότι το βλέμμα της στο τέλος, μας δίνει την απάντηση

Ξεκάθαρα, ενώ έχει ενδιαφέρον ότι η ιδέα να είναι ο Daemon εκείνος που μεταφέρει την είδηση του θανάτου του Luke στη Rhaenyra μπροστά στο τζάκι ανήκει στον Matt Smith που υποδύεται τον Daemon στη σειρά, σύμφωνα με πρόσφατη συνέντευξη των Emma D’Arcy: https://www.gq-magazine.co.uk/culture/ar...-interview

3. Μία δεύτερη πρόσφατη συνέντευξη του βασικού συντελεστή της σειράς Ryan Condal, στην οποία σχολιάζονται μεταξύ άλλων ορισμένες διαφορές που υπάρχουν ανάμεσα στη σειρά και το βιβλίο (πχ. οι προθέσεις του Aemond στον θάνατο του Luke και το πνίξιμο της Rhaenyra από τον Daemond), για όποιον ενδιαφέρεται: https://variety.com/2022/tv/news/house-o...235412136/
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 10ο - The Black Queen - by odykal - 25-10-2022, 04:00 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)