Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 3ο - High Sparrow
#29
(01-05-2015, 01:39 PM)Nica link Wrote:http://westeros.gr/index.php/component/k...5-14-47-35

μου φαΙΝΟΝΤΑΙ εντελως γκαου τα γεγονοτα σε αυτο το λινκ. Προσχεδιο ειπαμε ηταν? Ευτυχως δεν το ακολουθησαν. Και με τιποτα δεν μπορω να φανταστω τον Τζον να ερωτευεται την Αρια. Οπως και να χει μεγαλωσαν σαν αδερφια. Δεν υπαρχει καν η χημεια!

Αν δεν κάνω λάθος αυτό ήταν το σχέδιο του πρώτου βιβλίου καθώς ξεκινούσε να το γράφει ο Μάρτιν. Και το σχέδιο αυτό το έστειλε σε διάφορους εκδοτικούς οίκους για να βρει εκδότη. Καθώς το έγραφε ωστόσο, κάποια πράγματα τα άλλαξε, κάποια τα εμπλούτισε κλπ κλπ.

Όσο για τη χημεία ανάμεσα σε Τζον και Άρυα, δεν υπήρχε περίπτωση να υπάρξει εφόσον η Άρυα ήταν ένα παιδάκι όταν χώρισε με τον Τζον. Η μόνη "χημεία" που υπήρχε ήταν αδερφική. Δεν κρύβω ότι δεν με ενθουσιάζει μια τέτοια κατεύθυνση, αλλά έχοντας διαβάσει τα βιβλία, και γνωρίζοντας πόσο εξαιρετικά στήνει τις διάφορες καταστάσεις ο Μάρτιν, είμαι εκατό τοις εκατό σίγουρη ότι αν σκοπεύει να δώσει μια τέτοια διάσταση στη σχέση της Άρυα και του Τζον, δεν πρόκειται να φανεί ξεκάρφωτη και αλλόκοτη στον αναγνώστη. Κοινώς, έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Μάρτιν από αυτήν την άποψη. Δεν με έχει απογοητεύσει ούτε μια φορά στις δεκάδες ιστορίες που υπάρχουν μέσα στο Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 3ο - High Sparrow - by nirne - 01-05-2015, 02:18 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)