Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
[member=157]Σιέρα[/member]
Ούτε εγώ θεωρώ ότι ήταν τέλειος για τον απλό λόγο ότι δεν υπάρχει τέλειος άνθρωπος ούτε στην πραγματική ζωή ούτε στον κόσμο του Μάρτιν. Μιας και δεν τον γνωρίζουμε καθόλου πάντως και όλες οι πληροφορίες που μας δίνονται είναι θετικές για το χαρακτήρα του, θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες γι' αυτόν. Τα ελαττώματά του σαν άνθρωπος πχ, αν ήταν τζόρας, νευρικός, ανυπόμονος, ψυχρός, (αν έκανε χάλια σεξ  Tongue ) ή οτιδήποτε άλλο. Αν και δε νομίζω ότι φερόταν άσχημα στους ανθρώπους γύρω του. Αν συνέβαινε αυτό, θα μιλούσαν με διαφορετικά λόγια γι' αυτόν. Έχω την αίσθηση ότι οι περιγραφές μας δίνουν έναν ευγενή άνθρωπο.

Το πρόσεξες κι εσύ, έτσι; Κι αναρωτιόμουν αν ήμουν η μόνη. Ο Ραίγκαρ μοιάζει να ήταν η ελπίδα του βασιλείου (απ' αυτήν την άποψη, ένας άλλος Μπαίλορ Λογχοθραύστης για τον κόσμο και τους ευγενείς), οπότε ήταν φυσικό να υπάρξει μεγάλη πικρία για το θάνατό του. Όταν δε στο θρόνο ανέβηκε μια άλλη ελπίδα και αποδείχτηκε φρούδα (Ρόμπερτ), νομίζω ότι έκανε πιο έντονη την πικρία για τον Βασιλιά που δεν Υπήρξε ποτέ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by nirne - 07-04-2016, 09:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)