Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν
#40
Quote:
\"Sunspear\":3lr9hi8i Wrote:αν έχεις όρεξη...
Είναι ευχαρίστηση μου να *μεταδίδω* την γνώση. Seriously tho μπορεί να είμαι ξεροκέφαλη σε αυτά που πιστεύω αλλά μου αρέσει να συζητάω.
Λοιπόν έχουμε δει ότι ο Varys έβαζε λόγια στον Aerys για τον Rhaegar. Μετά βλέπουμε να συνωμοτεί με τον Illyrio για να πεθάνει η Dany. Γιατί? Γιατί είναι Blackfyre κ αδελφός της Serra της δεύτερης γυναικάς του Illyrio παΐδι των οποίων είναι ο FAegon. Άλλωστε η Golden Company φτιάχτηκε από τους Blackfyre (\"Some contracts are written in blood\") και ο JonCon πηρέ τον FAegon όταν το παΐδι ήταν 5-6 χρονών όποτε δεν ξέρει την αλήθεια. Μην ξεχνάμε ότι στον επίλογο με τον Kevan ο Varys δεν λέει ούτε μια φορά ότι ο FAegon είναι γιος του Rhaegar αλλά λέει ότι γεννήθηκε για να γίνει βασιλιάς.
οντως μπορει να διαφωνουμε παρα πολυ σε μερικα θεματα.αλλα πραγματικα ζηλευω τις γνωσεις σου για τον κοσμο του Μαρτιν..
Chaos is a ladder.Many who try to climb it fail,never get to try again.The fall breaks them. And some are given a chance to climb but they refuse.They cling to the realm,or the gods,or love illusions.Only the ladder is real.The climb is all there is.
Reply


Messages In This Thread
Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - by lord petyr baelish - 29-04-2013, 07:55 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)