Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow
Quote:Λοιπόν επειδή και εγώ υποστηρίζω την θεωρία του R+L=J, να πω και κάτι ακόμα που νομίζω ότι την ενισχύει.

Όταν η Μήρα είπε στον Μπραν την ιστορία του Ιππότη του γελαστού δεντρου και αφού την τελείωσε, ο Μπραν της είπε \'οτι η ιστορία θα έπρεπε να έχει διαφορετικό τέλος και ο ιππότης θα έπρεπε να νικήσει στους αγώνες και να ονόμασει τη λύκαινα βασίλισσα της αγάπης και της ομορφίας.
Η απάντηση της Μήρα: \'\'ήταν βασίλισσα, αλλά αυτή είναι πιο θλιβερή ιστορία.\'\'

Αν όντως η Λύκαινα με τα δυο πόδια ήταν η Λυάνα, τότε για να γίνει βασίλισσα θα έπρεπε να έχει κάποια σχέση με τον Ραιγκαρ...

Νομίζω ότι όπως πάντα χωρίς να μας το λέει ξεκάθαρα, αφήνει και άλλα υπονοούμενα για το R+L=J.
Good catch για την ιστορία του KotLT.
Αλλά όχι.
Καταρχήν μιλεί για την Queen of Love and Beauty (βασίλισσα του tourney) και γιατί ακλούθησε (το ότι την απήγαγε)
Δεύτερον ο Rhaegar πέθανε πριν τον Aerys όποτε ποτέ δεν πρόλαβε να γίνει βασιλιάς.
Τρίτον δεν ξέρω ποια (Ελια ή Λυαννα) θα γίνονταν βασίλισσα σε περίπτωση που γίνονταν ο Rhaegar βασιλιάς.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - by Παγουράς - 27-01-2013, 04:15 PM
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - by jonʹs spearwife - 24-03-2013, 06:10 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)