Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow
Δε θέλω να πω πολλά γι\' αυτή τη θεωρία μιας και η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά συμπαγής και καλά δομημένη, όμως προσωπικά δεν την πολυπιστεύω.
Αν κάποιος όμως ενδιαφέρεται για εναλλακτικές απόψεις σχετικά με τους γονείς του Jon Snow του δίνω τροφή για σκέψη.

Μητέρα=Lyanna (πολλά hints), έχει ήδη αναλυθεί πολύ καλά
Πατέρας=Littlefinger (Mικροδάχτυλος) Γιατί? Θα ομολογήσω πως τα μόνο επιχειρήματα μου έχω είναι μια έμπνευση της στιγμής που για κάποιο λόγο μου έκατσε πολύ καλά ΚΑΙ το όνομά του.... Petyr Baelish< Bael-Ish< like Bael< σαν τον Bael. Νομίζω όλοι ξέρουμε την ιστορία του Bael και της κόρης του Άρχοντα του Winterfell όπως και το αποτέλεσμα. Επίσης ξέρουμε ότι ο Littlefinger είχε κάθε λόγο να μισεί τους Stark.

Για μένα επιχείρημα κατά της θεωρίας για τον Rhaegar αποτελεί ο χαρακτήρας του, τα συγκεχυμένα μή ευδιάκριτα κίνητρα για μια τέτοια πράξη εκ μέρους του και το χρονικό πλαίσιο που έλαβε χώρα η απαγωγή. Ξέρω όμως πόσο ισχυρή θεωρία είναι οπότε απλά ρίχνω ένα ακόμα όνομα στο τραπέζι σε περίπτωση που κάποιος το βρει ενδιαφέρον. [Image: icon_lol.gif]
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.
Reply


Messages In This Thread
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - by Παγουράς - 27-01-2013, 04:15 PM
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - by phoenix - 01-04-2013, 12:20 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)