Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις
Ανακεφαλαίωση των στοιχείων:

1. όχι χαρακτήρας
2. αντικείμενο
3. Γουέστερος
4. βόρεια του neck (notn )
5. όχι βόρεια του τείχους (Notw )
6. Το έχουμε δει σε Σταρκ POV
7. POV άντρα Σταρκ
8. είναι Νεντ ή Τζον
9. όχι Νεντ
10. στο τείχος
11. ναι στο Game/Storm
12. όχι το κέρας του Τζόραμουντ
13. όχι το LongClaw
14. όχι η λεπίδα από δρακόγυαλο
15. το κουβαλάει άνθρωπος
16. όχι το LightBringer
17. δεν είναι οπλισμός με την απόλυτη έννοια της λέξης [σπαθί, θώρακας κ.α.]
18. δεν είναι τα γάντια του Jon
19. δεν το κράτησε άνδρας μέσα στο τούνελ

Άλλες χρήσιμες πληροφορίες:

Quote:
\"No one\":1zgd24ct Wrote:Κάτι διευκρινιστικό εδώ (δεν πιάνεται δηλαδή στις 20): με το \"όχι βόρεια του Τείχους\" εννοούμε ότι δεν το έχουμε δει ποτέ βόρεια του Τείχους, σωστά;

Βασικά το έχουμε δει καμία πενηνταριά μέτρα πιο μέσα αλλά για λίγο! ...τότε που είχαν μαζευτεί όλοι στην άλλη μεριά!

Quote:Η παραπάνω ατάκα, και όλο το σκηνικό... ναι είναι όπλο, αλλά μόνο λίγο όπλο, και χρησιμοποιείται στην μάχη αλλά όχι πολύ... Μήπως είναι το λάβαρο του stannis? Η κάτι που έχει ο στρατός του stannis? Γιατί προφανώς μιλάμε για κάτι που το είδαμε από τα μάτια του Jon κατά την διάρκεια της επίθεσης, και το είδε \"καμια πενηνταριά πιο μέσα\". Αν και αυτό το πιο μέσα πολύ μπερδεύει βρε παιδί μου... Θα ήθελα να πιστέψω πως εννοείς πέρα από το τείχος... αλλά ξέρω γω?
Ε... για ψήφους δεν είπαμε?
Απάντηση από Αλιέ:

Quote:Όταν λέω ότι είναι σχεδόν όπλα εννοώ πως κανείς δεν μπορείς να σκοτώσει με αυτό αλλά το άτομο που το κατέχει μπορεί να πει κανείς πως είναι \"το όπλο\" του!

Και το στοιχείο είναι ότι... όταν το είδαμε καμία πενηνταριά μέτρα από το τείχος ....(ή τέλος πάντων κάπου πέρα κοντά)...δεν ήταν στην μάχη με τους άγριους!!!

Επίσης,

Quote:Το αντικείμενο που έχω σκεφτεί είναι στο τείχος τώρα. Αλλά εσύ με ρώτησες αν το έχουμε δει στο game/storm! Το έχουμε δει άρα εγώ θα πω ότι είσαι σωστή! Αλλά όταν το είδαμε στο game/storm δεν ήταν στο τείχος ...

Quote:Το έχουμε δει στο τείχος... απλά πιο μετά από το game.storm! [που το βλέπαμε αλλού]

Quote:Απλά από καλή καρδιά... χωρίς να επιβεβαιώνω κάτι φυσικά!
Το 11 σημαίνει πως κάπου στα βιβλία game/clash/storm το έχουμε δει μια ή περισσότερες φορές! Δεν είναι αναγκαστικά σε όλα τα βιβλία!

(Αλιέ, πραγματικά έχει καεί το μισό φόρουμ να ψάχνει :lol: )
"Who are you, child?"
"No one."
Reply


Messages In This Thread
παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - by no one - 25-05-2013, 07:41 PM
παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - by Stannis ftw - 27-05-2013, 10:25 AM
παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - by Stannis ftw - 29-05-2013, 09:05 AM
παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - by Stannis ftw - 30-05-2013, 03:17 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)