Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
#25
Ποιος;;; Ποιος;;;; Ο ΣΑΝΤΟΡ Ο ΘΕΟΣ!!!  (bow) (bow) (bow)

(clap) (clap) (clap) (clap) (clap)  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

--------------

Και απλώνω και το σεντόνι μου... Πάρτε κάτι δροσερό να πιειτε.

Προσπαθώ να θυμηθώ πώς άρχισε η ραιγκαριλίτιδά μου.  Tongue

Μέχρι πριν λίγο καιρό, μου ήτανε αδιάφορος. Θυμόμουνα τη σκηνή στη σειρά με τον Ρομπερτ να λέει πώς ο Ραιγκαρ είχε απαγάγει και βιάσει τη Λυάννα και... είχα στο μυαλό μου έναν βάρβαρο κακούργο, άξεστο πανάσχημο, να παίρνει το κορίτσι και να το βασανίζει. Και μάλιστα ήμουνα σίγουρη ότι μαμά του Τζον ήτανε ή η Γουίλα ή η Ασάρα Ντέυν. Ενα στιγμιαίο λάθος του Νεντ ο Τζον, συμβαίνει και στους καλύτερους.

Πόσο λάθος έκανα.... Τα βιβλία και οι wikia μου ανοιξαν τα μάτια.  8-| Και η σειρά.

Λοιπον... μέχρι άλλα στοιχεία να έρθουν στο φως, θεωρώ με τα παρόντα στοιχεία ότι ο Ραιγκαρ είναι ο πιο παρεξηγημένος χαρακτήρας στην ιστορία του Γουέστερος. Πήγε να το σώσει και βρήκε τον μπελά του. Ευτυχώς έζησε λίγη χαρά με τη Λυάννα, λίγο ερωτα πραματικό. Και μετά... καθήκον και δυστυχώς θάνατος...

Δεν θεωρώ οτι ο Ραιγκαρ το πηγαινε για απαγωγη Λυάννας και τριτο παιδι. Ο Νεντ δε λέει που-θε-να "αχ καημένη Λυάννα τι επαθες" και δεν κακολογει τον Ραιγκαρ. Πιστευω οτι η Λυαννα δραπετευσε τον αρραβωνα της μόνη της, πηρε ενα αλογο κι εφυγε, και τυχαια βρηκε στο δρομο της το Ραιγκαρ. Η κοπελα πατησε ποδι, δε θελω να παρω τον Ρομπερτ, και ο Ραιγκαρ ειπε να τη συνοδευσει σε ασφαλές μερος (ητανε και καταπαγωμένο καταχείμωνο μην ξεχναμε...), μέχρι να ειδοποιηθουν οι δικοί της. Τώρα... τι συνέβη και το πράμα σφυρίχτηκε ως απαγωγή... δεν ξέρω. Πάντως μέχρι να πάνε σε ασφαλές σημείο, ο Μπραντον ητανε ήδη υπο τον Αιρυς. Και εαν δεν υπηρχε τροπος επικοινωνιας (τα κοράκια δεν ειναι τηλέφωνα/ημεηλ, πουλιά ειναι) τοτε χαθηκε χρονος, Ραιγκαρ και Λυαννα ητανε σε αγνοια.

Οταν δε εγινε το ολο μπαχαλο... τότε και οι δύο βρεθηκαν εγκλωβισμένοι. Ιδιαιτερα ο Ραιγκαρ. Με ποιο στρατοπεδο να συμμαχησει, ε; Με τον τρελό πατέρα του ως ωφείλει λόγω θέσης, κατά της αθώας οικογένειας της Λυάννα; Ή με τους επαναστάτες εναντίον της δικής του οικογένειας; Μπρος γκρεμος και πισω ρέμα!! Να πάει πού να πει τι;;; Δεν απηγαγα τη Λυαννα;; Δεν ειχε σημασια πλεον, ο Αιρυς ειχε δολοφονησει Μπραντον και Ρικαρντ και ηθελε κι άλλο αίμα! Μη σας πω οτι στην τρελα του ο Αιρυς, αν ελεγε καμια αρνητικη κουβεντα ο Ραιγκαρ, θα τον σκοτωνε και τον ιδιο, αφου ειχε κι άλλο διάδοχο, και θα εκανε ισως κακό και στην Ελια και τα παιδια. Την οποια Ελια και τα παιδια τα ειχε αφησει ο Ραιγκαρ ασφαλη στο Ντράγκονστοουν, μετά το ξέσπασμα της επανάστασης ο Αιρυς διέταξε να πάνε στο Κινγκς Λαντινγκ!

Πολλά είπα. Εβγαλαν νόημα; Δεν τα βαζω σε τοπικ αλλού, γιατί γράφω όπως μου έρχονται ασυνάρτητα. Μοχίτο σε αυτούς που με 'πιάνουν'.  Tongue

Συνεχεια αργοτερα.

Tongue

--------



Promise me, Ned...
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 04:09 PM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)