Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
#73
(26-07-2015, 08:26 AM)arwyn link Wrote: Δεν πρέπει να ειναι τυχαιο οτι οι τρεις τιμοτεροι και γενναιοτεροι Βασιλικοι Φρουροι, Αρθουρ Ντεην, Οσγουελ Γουεντ και Τζερολντ Χάιταουερ, τελικα εμειναν στο πλευρο του Ραιγκαρ και πεθαναν για τη Λυαννα. Οι ορκοι τους ητανε στο Βασιλια, οχι στον Πριγκηπα, κι ομως στην ουσια αθετησαν τους ορκους τους διαλεγοντας τον δευτερο.

Από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι παράκουσαν τον βασιλιά τους και αθέτησαν τους όρκους τους; Δεν νομίζω ότι έχουμε αρκετά στοιχεία από το κείμενο για να το στηρίξουμε αυτό.

Quote:Εχω ένα περιεργο αισθημα για τον Τζον Κονινγκτον. Δεν ξερω. Εχει κατι που δεν μου καθεται. Εχω την εντυπωση οτι ενω ητανε στο στενο περιβαλλον του Ραιγκαρ και κοντινος φιλος υποτιθεται, ο Ραιγκαρ δεν τον εμπιστευοτανε τελειως. Λεει πουθενα ο Τζον/Γκριφ κάτι για τη Λυαννα; Οχι. Ισως σκοπιμα το αποφευγει ο Μαρτιν, αλλά... κατι μου μυρίζει. Μεσα στην κρυφή ζήλια του επειδη ητανε ερωτευμενος με τον Ραιγκαρ, ισως, ισως να εκανε ή να μην εκανε κατι. Μπορει βεβαια να κανω και τελειως λαθος.

Την αναφέρει πάντως τη Λυάννα. Λέει ότι δεν του άξιζε του Ραίγκαρ ή κάτι τέτοιο.




[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by nirne - 26-07-2015, 08:33 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)