Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
#82
Το Σάμερχωλ έχει ιστορία πίσω του. Ιστορία που δικαιολογεί την παρουσία του Ραίγκαρ εκεί χωρίς να είναι ανάγκη να κρύβει κάτι άλλο πίσω του. Όχι ότι αποκλείεται να κρύβεται και κάτι άλλο, αλλά από μόνο του το γεγονός ότι πήγαινε εκεί ο Ραίγκαρ, δεν είναι σημάδι για κάτι που να έχει σχέση με άλλες προφητείες ή μάγισσες.

Όνειρα μπορεί να είχε, φυσικά. Αλλά δυστυχώς και πάλι κανείς δεν μας δίνει το παραμικρό στοιχείο γι' αυτό μέσα στα βιβλία. Θα ήθελα να το μάθαινα αυτό πάντως. Τα όνειρά των Ταργκ είναι πολύ ενδιαφέροντα. Θυμάμαι το όνειρο του Πρίγκιπα Νταίρον, του μεθύστακα γιου του Μαίκαρ, στο πρώτο Ντανκ και Εγκ, που προοιώνιζε αυτό που θα γινόταν με τον Μπαίλορ Ταργκάρυεν αργότερα. Τέλειο!

Quote:«(...)Τα όνειρά μου δεν είναι σαν τα δικά σου, Σερ Ντάνκαν. Τα δικά μου είναι αληθινά. Με τρομάζουν. Εσύ με τρομάζεις. Ονειρεύτηκα εσένα και έναν νεκρό δράκο, βλέπεις. Ένα τεράστιο θηρίο, πελώριο, τα φτερά του τόσο μεγάλα που μπορούσαν να καλύψουν αυτό το λιβάδι. Είχε πέσει πάνω σου, αλλά εσύ ήσουν ζωντανός και ο δράκος νεκρός.»

(26-07-2015, 10:23 AM)arwyn link Wrote: Επρεπε σε μενα να ερθει, το πουλακι μου. Θα τον τάιζα, θα τον πότιζα, θα τον νταχτάριζα, μες στη χαρά θα τον έκανα!  (party)

Sersei? Is that you?  :^)
Tongue Tongue Tongue
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by nirne - 26-07-2015, 10:33 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)